TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Политиката на пауза: Лидерите на НАТО го гледаа мечот Хрватска-Англија на мобилен

Кајгана - 12.07.2018

Фудбалот е најважната споредна работа на светот и тоа повторно се потврди, овојпат на самитот на НАТО во Брисел. Лидерите на светските сили синоќа секоја пауза на самитот ја користеа да го гледаат полуфиналниот меч од Светското првенство меѓу ...

Партијата на Мета не сака да ја спасува Владата на Рама

1tv - 12.07.2018

Албанското Социјалистичко движење за интеграција (ЛСИ), чиј основач е актуелниот претседател на Албанија, Илир Мета денеска порача никогаш нема да биде дел од некакви пазарења за спас на Владата на премиерот Еди Рама.

Меј, Меркел, Ердоган и Рама на мобилен телефон го гледаа полуфиналето на СП (видео)

Република - 12.07.2018

Учесниците на самитот на Алијансата во Брисел во паузите од состаноците ја гледаа завршницата на полуфиналниот меч на фудбалското Светско првенство (СП) меѓу Хрватска и Англија. Премиерката на Велика Британија Тереза Меј, германската канцеларка ...

ВИДЕО: Ердоган, Меркел, Меј, Рама…. со нетрпение ги проследија завршните секунди од „Лужники“

Спортклуб - 12.07.2018

Покрај разврската на Мундијалот во Русија, паралелно деновив во Брисел се одржува средба на членките на НАТО. Токму ова ја спречи хрватската претседателка Колина Грабар Китановиќ да ги бодри „коцкестите“ од трибините на „Лужники“ како и на ...

Рама: Ќе ги решиме проблемите со Грција

Макфакс - 11.07.2018

Албанскиот премиер, Еди Рама е уверен дека Тирана и Атина ќе ги заокружат преговорите со нов документ за стратешка соработка. Во интервју за грчката новинска агенција АНА-МПА, тој рече дека Албанија и Грција работат на решавање на отворените прашања ...

Опозицијата му поднесе кривична пријава на Рама

Курир - 11.07.2018

Албанскиот премиер Еди Рама заработи кривична пријава поради „прикривање на вистина“ во случајот со прислушуваните разговори на Агрон Џафај, брат на актуелениот министер за внатрешни работи Фатмир Џафај, кој во Италија е осомничен за трговија со ...

Рама: Реакциите во двете земји за Договорот покажуваат дека е донесена смела и корисна одлука

Локално - 11.07.2018

Реакциите во двете земји покажуваат дека беше донесена храбра одлука во корист на двете држави и на регионот, вели албанскиот премиер Еди Рама во интервју за грчката новинска агенција АНА-МПА, коментирајќи ги реакциите и во Македонија и во Грција за ...

Рама најавува брзо постигнување договор со Грција

А1 On - 11.07.2018

Албанскиот премиер Еди Рама во интервју за грчката агенција АНА-МПА вели дека е оптимист дека Албанија и Грција ќе постигнат договор за „еден нов стратешки документ за соработка“. – Проблемите меѓу двете земји се тешки, но нивното решавање е ...

Партијата на Мета не сака да ја спасува Владата на Рама

Стандард - 12.07.2018

Албанското Социјалистичко движење за интеграција (ЛСИ), чиј основач е актуелниот претседател на Албанија, Илир Мета денеска порача никогаш нема да биде дел од некакви пазарења за спас на Владата на премиерот Еди Рама.

Еди Рама повторно шокираше со стајлингот (ФОТО)

Курир - 10.07.2018

Премиерот на Албанија Еди Рама е еден од учесниците на Самитот на државите од Западен Балкан кој се одржува во Лондон. На состанокот во Лондон тој се појави во темен костум и бели патики. Рама во градот на светската мода се појави во темно син ...

Рама: Ќе ги решиме проблемите со Грција

Точка - 11.07.2018

Албанскиот премиер, Еди Рама е уверен дека Тирана и Атина ќе ги заокружат преговорите со нов документ за стратешка соработка. Во интервју за грчката новинска агенција АНА-МПА, тој рече дека Албанија и Грција работат на решавање на отворените прашања ...

Опозицијата му поднесе кривична пријава на Рама

Локално - 11.07.2018

Албанскиот премиер Еди Рама заработи кривична пријава поради „прикривање на вистина“ во случајот со прислушуваните разговори на Агрон Џафај, брат на актуелениот министер за внатрешни работи Фатмир Џафај, кој во Италија е осомничен за трговија со ...

Рама: Реакциите во двете земји за Договорот покажуваат дека е донесена смела и корисна одлука

А1 On - 11.07.2018

Реакциите во двете земји покажуваат дека беше донесена храбра одлука во корист на двете држави и на регионот, вели албанскиот премиер Еди Рама во интервју за грчката новинска агенција АНА-МПА, коментирајќи ги реакциите и во Македонија и во Грција за ...

Рама најавува брзо постигнување договор со Грција

Стандард - 11.07.2018

Албанскиот премиер Еди Рама во интервју за грчката агенција АНА-МПА вели дека е оптимист дека Албанија и Грција ќе постигнат договор за „еден нов стратешки документ за соработка“. – Проблемите меѓу двете земји се тешки, но нивното решавање е ...

Mета нема да го спасува Рама

Вечер - 12.07.2018

Албанското Социјалистичко движење за интеграција (ЛСИ), чиј основач е актуелниот претседател на Албанија, Илир Мета денеска порача никогаш нема да биде дел од некакви пазарења за спас на Владата на премиерот Еди Рама.

Еди Рама: „Бела патика“ на сѐ иде!

Република - 10.07.2018

Еди Рама, премиерот на Албанија е еден од учесниците на Самитот на државите од Западен Балкан кој се одржува во Лондон. На состанокот во Лондон тој се појави во темен костум и бели патики.

Опозицијата му поднесе кривична пријава на Рама

Н.Македонија - 11.07.2018

Албанскиот премиер Еди Рама заработи кривична пријава поради „прикривање на вистина“ во случајот со прислушуваните разговори на Агрон Џафај, брат на актуелениот министер за внатрешни работи Фатмир Џафај, кој во Италија е осомничен за трговија со ...

Рама: Реакциите во двете земји за Договорот покажуваат дека е донесена смела и корисна одлука

Стандард - 11.07.2018

Реакциите во двете земји покажуваат дека беше донесена храбра одлука во корист на двете држави и на регионот, вели албанскиот премиер Еди Рама во интервју за грчката новинска агенција АНА-МПА, коментирајќи ги реакциите и во Македонија и во Грција за ...

Рама најавува брзо постигнување договор со Грција

Либертас - 11.07.2018

Албанскиот премиер Еди Рама во интервју за грчката агенција АНА-МПА вели дека е оптимист дека Албанија и Грција ќе постигнат договор за „еден нов стратешки документ за соработка“. – Проблемите меѓу двете земји се тешки, но нивното решавање е ...

ЛСИ нема да ја поддржи Владата на Рама

Н.Македонија - 12.07.2018

Албанското Социјалистичко движење за интеграција (ЛСИ), чиј основач е актуелниот претседател на Албанија, Илир Мета денеска порача дека никогаш нема да биде дел од некакви пазарења за спас на Владата на премиерот Еди Рама.

Опозицијата му поднесе кривична пријава на Рама

Нова ТВ - 11.07.2018

Албанскиот премиер Еди Рама заработи кривична пријава поради „прикривање на вистина“ во случајот со прислушуваните разговори на Агрон Џафај, брат на актуелениот министер за внатрешни работи Фатмир Џафај, кој во Италија е осомничен за трговија со ...

Рама: Реакциите во двете земји за Договорот покажуваат дека е донесена смела и корисна одлука

Канал5 - 11.07.2018

Реакциите во двете земји покажуваат дека беше донесена храбра одлука во корист на двете држави и на регионот, вели албанскиот премиер Еди Рама. Реакциите во двете земји покажуваат дека беше донесена храбра одлука во корист на двете држави и на ...

Рама: Оптимист сум дека брзо ќе постигнеме договор со Грција

Н.Македонија - 11.07.2018

Албанскиот премиер Еди Рама во интервју за грчката агенција АНА-МПА вели дека е оптимист дека Албанија и Грција ќе постигнат договор за „еден нов стратешки документ за соработка“. – Проблемите меѓу двете земји се тешки, но нивното решавање е ...

Партијата на Мета не сака да ја спасува Владата на Рама

А1 On - 12.07.2018

Албанското Социјалистичко движење за интеграција (ЛСИ), чиј основач е актуелниот претседател на Албанија, Илир Мета денеска порача никогаш нема да биде дел од некакви пазарења за спас на Владата на премиерот Еди Рама.

Опозицијата му поднесе кривична пријава на Рама

А1 On - 11.07.2018

Албанскиот премиер Еди Рама заработи кривична пријава поради „прикривање на вистина“ во случајот со прислушуваните разговори на Агрон Џафај, брат на актуелениот министер за внатрешни работи Фатмир Џафај, кој во Италија е осомничен за трговија со ...

Рама: Реакциите во двете земји за Договорот за името покажуваат дека е донесена смела и корисна одлука

Либертас - 11.07.2018

Реакциите во двете земји покажуваат дека беше донесена храбра одлука во корист на двете држави и на регионот, вели албанскиот премиер Еди Рама во интервју за грчката новинска агенција АНА-МПА, коментирајќи ги реакциите и во Македонија и во Грција за ...

Рама најавува брзо постигнување договор со Грција

CivilMedia - 11.07.2018

Албанскиот премиер Еди Рама во интервју за грчката агенција АНА-МПА вели дека е оптимист дека Албанија и Грција ќе постигнат договор за „еден нов стратешки документ за соработка“. – Проблемите меѓу двете земји се тешки, но нивното решавање е ...

Партијата на Мета не сака да ја спасува Владата на Рама

Либертас - 12.07.2018

Албанското Социјалистичко движење за интеграција (ЛСИ), чиј основач е актуелниот претседател на Албанија, Илир Мета денеска порача никогаш нема да биде дел од некакви пазарења за спас на Владата на премиерот Еди Рама.

Опозицијата му поднесе кривична пријава на Рама

Стандард - 11.07.2018

Албанскиот премиер Еди Рама заработи кривична пријава поради „прикривање на вистина“ во случајот со прислушуваните разговори на Агрон Џафај, брат на актуелениот министер за внатрешни работи Фатмир Џафај, кој во Италија е осомничен за трговија со ...

Рама најавува брзо постигнување договор со Грција

1tv - 11.07.2018

Албанскиот премиер Еди Рама во интервју за грчката агенција АНА-МПА вели дека е оптимист дека Албанија и Грција ќе постигнат договор за „еден нов стратешки документ за соработка“. – Проблемите меѓу двете земји се тешки, но нивното решавање е ...

Опозицијата му поднесе кривична пријава на Рама

Либертас - 11.07.2018

Албанскиот премиер Еди Рама заработи кривична пријава поради „прикривање на вистина“ во случајот со прислушуваните разговори на Агрон Џафај, брат на актуелениот министер за внатрешни работи Фатмир Џафај, кој во Италија е осомничен за трговија со ...