TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Анти корона протести во Холандија: Полицијата со водени топови интервенираше против граѓаните

Во Центар - 25.01.2021

Вo текот на денешните протести во Амстердам и Ајндховен, околу новото заклучување во Холандија, полицијата се судри со демонстрантите. Во Амстердам, силите за спроведување на законот користеа водени топови за да ги растераат демонстрантите кои се ...

(ФОТО) Во Холандија судири на полицијата и демонстрантите против полицискиот час

Нетпрес - 24.01.2021

Судири со полиција и грабежи се случиле во неделата во неколку градови во Холандија во текот на протестите против полицискиот час воведе во саботата во рамките на справувањето со епидемијата од коронавирусот, пренесуваат холандските медиуми.

Холандската полиција користеше водени топови против демонстрантите

Независен - 24.01.2021

Холандската полиција користеше водени топови, кучиња и полицајци на коњи за да ги растера демонстрантите во центарот на Амстердам кои денеска се побунија против затворањето и приведе повеќе од стотитна луѓе, поради фрлање камења и пиротехнички ...

Демонстрантите се судрија со полицајците во Холандија

+инфо - 24.01.2021

Во Амстердам, силите за спроведување на законот употребија водени топови за да ги растераат демонстрантите кои се собраа на плоштадот опкружен со музеи. Полицијата се судри со демонстрантите за време на денешните протести во Амстердам и Ајндховен, ...

Хаос во Холандија: Судири, грабежи и пожари (ВИДЕО)

Локално - 24.01.2021

Група демонстранти против „заклучувањето“ и полицискиот час во холандскиот град Ајндховен се судрија со полицијата и ги гаѓаа со камења, а полицијата возврати со водени топови и солзавец и уапси најмалку 30 лица.

ФОТО+ВИДЕО: Демонстранти против полицискиот час во Холандија запалија центар за тестирање за коронавирус

Слободен Печат - 24.01.2021

Младите кои ноќеска протестираа во Холандија заради воведување на полицискиот час запалиле центар за тестирање на коронавирус во селото Урк и ја гаѓале полицијата со ракети за огномет. Полицијата денеска соопшти дека казнила повеќе од 3.600 луѓе низ ...

Холанѓани запалиле лабораторија за тестирање на Ковид 19: Протести поради полициски час

ММС - 24.01.2021

Полицијата денес објави дека повеќе од 3.600 лица биле казнети во Холандија на првиот ден за кршење на полицискиот час, кој трае од 21:00 до 04:30 часот, а 25 лица се уапсени за насилство за време на забраната за движење, јави АП.

Холандија: Гнев поради полицискиот час – запален центар за тестирање на коронавирус (ВИДЕО)

Локално - 24.01.2021

За време на протестите на првата вечер од воведувањето на полицискиот час, демонстрантите запалиле објект за тестирање коронавирус во холандското рибарско село Урк и фрлале петарди. Полицијата денес објави дека повеќе од 3.600 лица биле казнети ...

Во Холандија судири меѓу демонстранти и полиција, 25 уапсени

Опсервер - 24.01.2021

Полицијата се судри со демонстрантите за време на денешните протести во Амстердам и Ајндховен, организирани против воведувањето карантин во Холандија. Во Амстердам, силите за спроведување на законот употребија водени топови за да ги растераат ...

ВИДЕО: Полицијата со водени топови ги растеруваше демонстрантите во Холандија, уапсени се 25 лица

Слободен Печат - 24.01.2021

Полицијата се судри со демонстрантите за време на денешните протести во Амстердам и Ајндховен, организирани против воведувањето карантин во Холандија. Во Амстердам, силите за спроведување на законот употребија водени топови за да ги растераат ...

Во Холандија судири меѓу демонстранти и полиција, 25 уапсени

А1 On - 24.01.2021

Полицијата се судри со демонстрантите за време на денешните протести во Амстердам и Ајндховен, организирани против воведувањето карантин во Холандија. Во Амстердам, силите за спроведување на законот употребија водени топови за да ги растераат ...

Во Холандија судири меѓу демонстранти и полиција, 25 уапсени

Либертас - 24.01.2021

Полицијата се судри со демонстрантите за време на денешните протести во Амстердам и Ајндховен, организирани против воведувањето карантин во Холандија. Во Амстердам, силите за спроведување на законот употребија водени топови за да ги растераат ...

Во Холандија судири меѓу демонстранти и полиција, 25 уапсени

24Инфо - 24.01.2021

Полицијата се судри со демонстрантите за време на денешните протести во Амстердам и Ајндховен, организирани против воведувањето карантин во Холандија. Во Амстердам, силите за спроведување на законот употребија водени топови за да ги растераат ...

Во Холандија судири меѓу демонстранти и полиција, 25 уапсени

Телма - 24.01.2021

Полицијата се судри со демонстрантите за време на денешните протести во Амстердам и Ајндховен, организирани против воведувањето карантин во Холандија. Во Амстердам, силите за спроведување на законот употребија водени топови за да ги растераат ...

Во Холандија судири меѓу демонстранти и полиција, 25 уапсени

Сител - 24.01.2021

Полицијата се судри со демонстрантите за време на денешните протести во Амстердам и Ајндховен, организирани против воведувањето карантин во Холандија. Во Амстердам, силите за спроведување на законот употребија водени топови за да ги растераат ...

Судири меѓу полицијата и демонстрантите, се протестира против карантин во Холандија

Република - 24.01.2021

Полицијата се судри со демонстрантите за време на денешните протести во Амстердам и Ајндховен, организирани против воведувањето карантин во Холандија. Во Амстердам, силите за спроведување на законот употребија водени топови за да ги растераат ...

Во Холандија судири меѓу демонстранти и полиција, 25 уапсени

Вечер Прес - 24.01.2021

Полицијата се судри со демонстрантите за време на денешните протести во Амстердам и Ајндховен, организирани против воведувањето карантин во Холандија. Во Амстердам, силите за спроведување на законот употребија водени топови за да ги растераат ...

Во Холандија судири меѓу демонстранти и полиција, 25 уапсени

MakPress - 24.01.2021

Полицијата се судри со демонстрантите за време на денешните протести во Амстердам и Ајндховен, организирани против воведувањето карантин во Холандија. Во Амстердам, силите за спроведување на законот употребија водени топови за да ги растераат ...

Демонстрантите се судрија со полицајците во Холандија

Канал5 - 24.01.2021

Полицијата се судри со демонстрантите за време на денешните протести во Амстердам и Ајндховен, организирани против воведувањето карантин во Холандија. Во Амстердам, силите за спроведување на законот употребија водени топови за да ги растераат ...

Судир меѓу полицијата и демонстрантите во Холандија

Фокус - 24.01.2021

Полицијата се судри со демонстрантите за време на денешните протести во Амстердам и Ајндховен, организирани против воведувањето карантин во Холандија. Во Амстердам, силите за спроведување на законот употребија водени топови за да ги растераат ...