TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sony подготвува нов PS5 VR headset

Порта - 26.02.2021

Sony конечно алудира на тоа како PlayStation VR ќе се развива за PS5. Производителот на конзолата ги откри првите детали за комплетно новите слушалки PSVR за својата најнова конзола, а фокусот ќе биде на целокупното искуство и визуелниот квалитет.

PlayStation 5 добива нов џојстик

Кајгана - 25.02.2021

Компанијата Sony почна развој на следната генерација VR систем за PlayStation 5 конзолата, а потпретседателот Хидеаки Нишино откри неколку детали за тоа. Следниот PlayStation VRE ќе донесе поголема резолуција, пошироко видно поле, подобро следење и ...

Играта „Tony Hawk’s Pro Skater“ пристигнува на Xbox, PS5 и Nintendo Switch

Кајгана - 24.02.2021

Видеоиграта „Tony Hawk’s Pro Skater“ се враќа на мобилните платформи, но нема да биде достапна за Game Boy Advance. „Tony Hawk’s Pro Skater“ 1 и 2 пристигнуваат на рачната конзола Nintendo Switch ова лето, а пред тоа ќе бидат достапни за PS5, Xbox ...