TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Дојче веле“: Сирија ни во 2019 нема да биде мирна

А1 On - 12.01.2019

Дојче Веле – Бон Сирија ни во 2019 година нема да биде мирна земја и интересите на странските сили во земјата се уште ќе се судираат. Сириската Влада со поддршка на Русија и иранските паравоени групи, ја врати контролата врз речиси целата земја, но ...

Сирија испрати писмо до Советот за безбедност на ОН поради израелските ракети

А1 On - 12.01.2019

Сириските власти испратиле писмо до Советот за безбедност на ОН во кое бараат да се осудат ракетните напади кои Израел ги изврши врз Дамаск, јавија сириските медиуми. Во писмото, наведоа сириските медиуми, пишувало дека израелските напади имале за ...

Толку од „моќните“ ракетни системи на Путин: Израел повторно ја нападна Сирија

Точка - 12.01.2019

Израелското воено воздухопловство го нападна меѓународниот аеродром во Дамаск, а иако се активираше против-воздушната ракетна одбрана на Сиријците, сепак Израелците успеале да уништат неколку мети.

Израелски борбени авиони го бомбардираа Дамаск

Канал5 - 12.01.2019

Акцијата на Израел дојде само неколку часа по почетокот на повлекувањето на американските воени сили од Сирија. Ноќеска израелските воени авиони испукаа неколку ракети врз сирискито главен град Дамаск.

Сириски медиуми: Соборени израелски ракети над Дамаск

Локално - 12.01.2019

Сириската противвоздушна одбрана собори неколку ракети над Дамаск, јави државната телевизија. Според медиумот, сириските сили собориле „голем број израелски ракети“ испукани врз предградие на Дамаск од израелски воени авиони.

Сирија испрати писмо до Советот за безбедност на ОН поради израелските ракети

Слободен Печат - 12.01.2019

Во писмото, наведоа сириските медиуми, пишувало дека израелските напади имале за цел да ја продолжат кризата во Сирија. Сириските власти испратиле писмо до Советот за безбедност на ОН во кое бараат да се осудат ракетните напади кои Израел ги изврши ...

Соборени израелски ракети над Дамаск

Скопје1 - 12.01.2019

Сириската противвоздушнаодбрана собори неколку ракети над Дамаск, јави државната телевизија. Ројтерс пренесува дека сириските сили ги собориле повеќето од израелските ракети кои биле испукани врз предградие на Дамаск од страна на израелски борбени ...

Сирија испрати писмо до Советот за безбедност на ОН поради израелските ракети

MTM - 12.01.2019

Сириските власти испратиле писмо до Советот за безбедност на ОН во кое бараат да се осудат ракетните напади кои Израел ги изврши врз Дамаск, јавија сириските медиуми. Во писмото, наведоа сириските медиуми, пишувало дека израелските напади имале за ...

Сириски медиуми: Соборени израелски ракети над Дамаск

Слободен Печат - 12.01.2019

Според медиумот, сириските сили собориле „голем број израелски ракети“ испукани врз предградие на Дамаск од израелски воени авиони. Сириската противвоздушна одбрана собори неколку ракети над Дамаск, јави државната телевизија.

Сирија испрати писмо до Советот за безбедност на ОН поради израелските ракети

Опсервер - 13.01.2019

Сириските власти испратиле писмо до Советот за безбедност на ОН во кое бараат да се осудат ракетните напади кои Израел ги изврши врз Дамаск, јавија сириските медиуми. Во писмото, наведоа сириските медиуми, пишувало дека израелските напади имале за ...

Сириски медиуми: Соборени изираелски ракети над Дамаск

Опсервер - 12.01.2019

Сириската противвоздушна одбрана собори неколку ракети над Дамаск, јави државната телевизија. Според медиумот, сириските сили собориле „голем број израелски ракети“ испукани врз предградие на Дамаск од израелски воени авиони.

Сириски медиуми: Соборени израелски ракети над Дамаск

А1 On - 12.01.2019

Сириската противвоздушна одбрана собори неколку ракети над Дамаск, јави државната телевизија. Според медиумот, сириските сили собориле „голем број израелски ракети“ испукани врз предградие на Дамаск од израелски воени авиони.