TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Борба за пари: Присила Присли го оспорува тестаментот на ќерката Лиза Мари

Слободен Печат - 31.01.2023

Присила Присли, поранешната сопруга на рокенрол легендата Елвис Присли , поднесе правно барање да ја оспори валидноста на тестаментот на нивната покојна ќерка , објави „Би-би-си“. Лиза Мари Присли , единственото дете на парот, почина на 12 јануари ...

Присила Присли по судски пат ја оспорува валидноста на тестаментот на нејзината покојна ќерка Лиса Мари

Сакам да кажам - 31.01.2023

Поранешната сопруга на Елвис Присли, Присила, поднесе тужба со која се обидува да ја оспори валидноста на тестаментот на нивната ќерка Лиса Мари, која ненадејно почина пред две недели. Тужбата оспорува амандман во тестаментот од 2016 година, со кој ...

Присила Присли го оспорува тестаментот на ќерката Лиза Мари

Екран - 31.01.2023

ПРИСИЛА Присли, поранешна сопруга на легендата на рокенролот Елвис Присли, поднела правно барање да ја оспори валидноста на тестаментот на нејзината покојна ќерка, објави Би-Би-Си. Лиза Мари Присли, единственото дете на парот, почина на 12 јануари ...

Присила Присли го оспорува тестаментот на ќерката Лиза Мари

Макфакс - 31.01.2023

Присила Присли, поранешна сопруга на легендата на рокенролот Елвис Присли, поднесе правно барање да ја оспори валидноста на тестаментот на нивната покојна ќерка, објави Би-би-си. Лиза Мари Присли, единственото дете на парот, почина на 12 јануари на ...

Присила Присли го оспорува тестаментот на ќерката Лиза Мари

Нетпрес - 31.01.2023

Присила Присли, поранешна сопруга на рокенрол легендата Елвис Присли, поднесе правно барање да ја оспори валидноста на тестаментот на нивната покојна ќерка, објави BBC. Лиза Мари Присли, единственото дете на двојката, почина на 12-ти јануари на ...

Лиза Мари Присли месечно трошела 400.000 долари на одвикнување од зависности

Слободен Печат - 31.01.2023

Музичарката Лиза Мари Присли почина на 12 јануари, на 54-годишна возраст, како последица на срцев удар. Таа беше единствената ќерка на „кралот на рокенролот“ и плод на големата љубов помеѓу Елвис и Присила Присли .

Присила Присли оди на суд против внуката поради тестаменот на Лиза Мари Присли: „Не е автентичен, можеби е фалсификат“

Еспресо - 31.01.2023

По смртта на Лиза Мари Присли, единствената ќерка на Елвис и Присила Присли, очигледно започнува семејна расправија околу наследството. Тестаментот покажува дека Грејсленд, големиот семеен имот во Мемфис што Елвис го купил во 1957 година за 100.000 ...

Лиза Мари Присли месечно трошела 400.000 долари на одвикнување од зависности

Канал5 - 30.01.2023

Лиза Мари Присли починала поради срцев удар, а долго време се борела со зависноста. Како и нејзиниот татко Елвис Присли, Лиза Мари се борела од зависност од лекови против болки. Извор изјавил за Marca дека „Лиза Мари рече дека ќе умре ако не добие ...

Лиза Мари Присли плаќала 400.000 долари месечно за детоксикација од алкохол, лекови против болки и антидепресиви: ...

Еспресо - 30.01.2023

Лиза Мари Присли доживеа срцев удар кој на крајот ѝ стави крај на животот, меѓутоа, таа долго време се борела со зависностите. Откако ја прекинала врската со нејзиниот четврти сопруг Мајкл Локвуд, таа се пријавила во установа за рехабилитација.

Започнала да користи дрога на 13 години: Лиса Мари Присли плаќала по 400.000 долари месечно за детоксикација од алкохол ...

Точка - 30.01.2023

Лиса Мари Присли почина како последица од срцев застој, а долго време се бореше со зависностите. Како и нејзиниот татко, Елвис Присли, и Лиса имала проблеми со зависноста од таблети против болки.

НА ОДВИКНУВАЊЕ ТРОШЕЛА 400.000 ДОЛАРИ МЕСЕЧНО Лиза Мари Присли имала проблеми со зависноста од наркотици

+инфо - 30.01.2023

„Земав сè освен печурки, хероин и крек“, рекла еднаш Лиза Мари, која исто така се пријавила и во програмата за одвикнување во Скиентолошката црква откако се забавувала 72 часа без прекин. Лиза Мари Присли почина поради застој на срцето.

Лиза Мари Присли плаќала 400.000 долари месечно за детоксикација од алкохол, лекови против болки и антидепресиви

Убавина и Здравје - 31.01.2023

Лиза Мари Присли доживеа срцев удар кој на крајот ѝ стави крај на животот, меѓутоа, таа долго време се борела со зависностите. Откако ја прекинала врската со нејзиниот четврти сопруг Мајкл Локвуд, таа се пријавила во установа за рехабилитација.

Присила Присли го оспорува тестаментот на ќерката Лиза Мари

MTM - 31.01.2023

Присила Присли, поранешна сопруга на легендата на рокенролот Елвис Присли, поднесе правно барање да ја оспори валидноста на тестаментот на нивната покојна ќерка, објави Би-би-си. Лиза Мари Присли, единственото дете на парот, почина на 12 јануари на ...

Присила Присли по судски пат ќе го оспори тестаментот на нејзината ќерка Лиза Мари

Независен - 31.01.2023

САД- Присила Присли, вдовицата на легендата на рокенролот Елвис Присли, поднесе правно барање да ја оспори валидноста на тестаментот на нивната покојна ќерка, објави Би-би-си. Лиза Мари Присли, единственото дете на двојката, почина на 12 јануари на ...

Сопругата на Елвис Присли го оспорува тестаментот на нивната почината ќерка

Канал5 - 31.01.2023

Присила Присли, поранешната сопруга на легендата на рокенролот Елвис Присли, поднесе правно барање да ја оспори валидноста на тестаментот на нивната покојна ќерка, објави Би-Би-Си. Лиза Мари Присли, единственото дете на парот, почина на 12 јануари ...