TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фотографија настаната по бурната ноќ на Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш во Атина

Убавина и Здравје - 12.02.2019

„Информер“ во најновиот број објави фотографија од популарната пејачка Јелена Карлеуша за која тврди дека е направена по бурната ноќ која пејачката ја поминала со Огњен Врањеш во Атина. Во текстот е истакнато дека фотографијата е снимена во Атина и ...

Што јава синот на Лепа Брена на Бора-Бора?

Вечер - 12.02.2019

Стефан Живојиновиќ, синот на Лепа Брена, се прости од годишниот одмор на Малдиви, Бали, Бора Бора (каде што јаваше на отровните риби со опашката) од Филипините…. Во тој егзотичниот свет помалку од еден месец бил со помалиот брат, со мама Фахрета и ...

Карлеуша се огласи: Ќе се борам до крај!

Република - 12.02.2019

Пејачката Јелена Карлеуша денеска прв пат јавно се огласи по повод скандалот кој ја следи изминативе недели. По овој повод Карлеуша најави правна битка против медиумите кои според неа, ширеа лага за нега и нејзиното семејство.

Јелена Карлеуша го тужи Огњен Врањеш! (ВИДЕО)

1tv - 12.02.2019

Јелена Карлеуша преку своите социјалните мрежи се обрати на јавноста, а преку видео снимка соопшти дека поднела 120 тужби поради аферата Јелена Карлеуша-Огњен Врањеш, која пред неколку недели го раздрма целиот регион.

Фото: Карлеуша без грам шминка, може да ви се слоши!!

Канал5 - 12.02.2019

Дали е можно ова да е популарната српска пејачка Јелена Карлеуша. На интернет се појави фотографија од популарната Џеј Кеј без грам шминка. Фотката „ги запали“ социјалните мрежи. Наводно на фотографијата е Јелена Карлеуша, без шминка, потечена ...

(Фото) Потечена и без шминка, Карлеуша ги збуни фановите

Репортер - 12.02.2019

На социјалните мрежи денеска се споделува слика на која фолк-ѕвездата Јелена Карлеуша е без шминка и со големи подочници. Нејзините фанови коментираат дека е непрепознатлива, а некои пишуваат дека на сликата не е Јелена.

Дали би ја препознале? Вака Карлеуша изгледа после спиење и без шминка?!

Пулс24 - 12.02.2019

Додека порно аферата на пејачката Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш никако не стивнува на социјалните мрежи осамна нејзина фотографија од која ќе останете без зборови. Можно ли е таа која секогаш и секаде се појавува во топ форма, и ги ...

ФОТО: Врањеш „ја закопа“ Карлеуша еве ја новата фотографија што тој ја објави

Курир - 12.02.2019

Сек скандалот со пејачката Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш не престанува да ја бранува јавноста, а една фотографија што тој ја објави сигурно ќе ги изненади сите. Имено, на сликата ја гледаме ЈК во сосема непрепознатливо издание од она кое ...

ГИ ИЗНЕНАДИ СИТЕ: Карлеуша му пратила фотографија на Врањеш на која е непрепознатлива

Скопје24 - 12.02.2019

За аферата на Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш не престанува да се зборува, а една фотографија која таа му ја пратила нему, сигурно ќе ги изненади сите. Имено на фотографијата се гледа Јелена во целосно поинакво издание од она кое ...

Демантирајте дека сте биле со Душко, инаку…- Карлеуша со закани до љубовниците на маж и

Република - 12.02.2019

Освен острата пресметка со Огњен Врањеш и злите јазици кои секојдневно ја напаѓаат поради секс аферата со босанскиот фудбалер, Јелена Карлеуша, наведуваат српските медиуми, не ја запостави ниту другата страна, љубовниците на маж и.

Лепа Брена ја прокоментира порно аферата на Јелена Карлеуша

Вистина.мк - 12.02.2019

Лепа Брена вчера се врати од едно месечен одмор, а пејачката истакна дека не ги следела случувањата во Србија. Меѓутоа,таа знае за порно аферата на Јелена Карлеуша со босанскиот фудбалер Огњен Врањеш.

Невидено досега: Карлеуша му пратила фотографија на Врањеш на која е непрепознатлива

Република - 12.02.2019

За аферата на Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш не престанува да се зборува, а една фотографија која таа му ја пратила нему, сигурно ќе ги изненади сите. Имено на фотографијата се гледа Јелена во целосно поинакво издание од она кое ...

Крлеуша без шминка, би ја препознаете ли доколку ја сретнете по улица?

Скопје1 - 12.02.2019

Не запираат написите по медиумите за аферата на Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш. Фудбалерот не запир да објавува фотографии со цел да ја омаловажи Јелена.Првите обиди му беа со експлицитните фотографии и преписки по социјалните мрежи во ...

Го одбра најубавиот и го соблече: Eве како изгледаше последниот настап на Јелена Карлеуша во Берлин (ВИДЕО)

Хитпортал - 12.02.2019

По скандалот со фудбалерот Огнен Врањеш, Јелена Карлеуша со своето семејство замина на одмор во Дубаи. По одморот, пејачката отпатува во Берлин каде имала закажан настап во дискотека. И на овој настап таа не пропуштила да приреди разголено шоу за ...

Јелена Карлеуша посетила бајач: Неговиот одговор ја заболел!

Убавина и Здравје - 11.02.2019

Јелена Карлеуша никако да најде мир последниве два месеци! Таман ќе го убеди сопругот дека новинарите и’ ја „подметнале“ аферата со фудбалерот Огњен Врањеш , бидејќи, нели, ја „хејтаат“, кога – нов проблем на видик.

Лепа Брена се врати од луксузниот одмор на Бора Бора и откри еден детаљ од кој естрадата занеми (ФОТО)

Курир - 11.02.2019

Балканската пејачка Лепа Брена овој период од годината секогаш со години наназад го користи за одмор и релаксација на далечни тропски дестинации далеку од студениот Балкан. Таа оваа година покрај Австралија каде беше на турнеја, замина и за Бора ...

Лепа Брена: „Ќе се грабам со мајка ѝ на Александра, сепак, јас сум во предност“

Убавина и Здравје - 11.02.2019

Пејачката Лепа Брена се врати од Бора Бора, каде што одмораше со семејството, па проговори за приновата што за еден месец ќе пристигне во нивното ...

Лепа Брена конечно прозборе за аферата на Карлеуша: „Од нејзина страна сум, нема убиено некого“

Убавина и Здравје - 11.02.2019

Се огласи во јавноста и го кажа своето мислење за скандалот Лепа Брена која во моментов се одмара на Бора Бора конечно се огласи во јавноста и ја прокоментира порно аферата на Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш притоа потенцирајќи дека Карлеуша секогаш ...

Зошто Северина замина од куќата на свекорот Кеба?

Вечер - 11.02.2019

Деновиве низ српската естрада, а со тоа и на балканската околку причините за заминувањето на Северина Којиќ од семејната куќа на родителите на нејзиниот сопруг Игор, се крена голема узбуна.

„Ти си најголема ку*ка во оваа земја“ – Саша Поповиќ „удри“ по Карлеуша

Убавина и Здравје - 11.02.2019

Цела Србија е шокирана Откако се врати на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ после наводната порно афера, Јелена Карлеуша нема милост спрема кандидатите. Пејачката е поприлично нервозна, а посебно е чувствителна на стајлинзите на натреварувачите, па ...

Еве што порача Лепа Брена за аферата на Карлеуша!

iPortal - 11.02.2019

Лепа Брена иако беше на одмор на Бора-Бора и буквално одмараше и од социјалните мрежи, сепак е во тек со порно аферата која веќе подолг период го тресе Балканот, а се однесува на нејизната колешка Јелена Карлеуша.

Северина не сака веќе да живее под ист покрив со Кеба

Убавина и Здравје - 11.02.2019

Им било време да се осамат Северина Којиќ и нејзиниот сопруг Игор одлучија да купат имот во Белград, објави „Ало!“ Бидејќи тие секогаш кога остануваат во Белград, престојуваат во куќата на нивниот татко и свекор Драган Којиќ Кеба, двајцата решиле ...

Лепа Брена проговори за бременоста на Александра Пријовиќ

Вистина.мк - 11.02.2019

По еден месечен одмор, Лепа Брена заедно со семејството се врати во Србија, па пејачката проговори за Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ кои го очекуваат првото дете. „Александра е супер, тоа е нешто најубаво што очекуваме да се случи оваа ...

„Ти си најголема кучка во оваа земја“: Саша Поповиќ „удри“ по Јелена Карлеуша

Вистина.мк - 11.02.2019

Директорот на Гранд“, Саша Поповиќ мисли дека Јелена е голем човек, но дека кон кандидатите знае да биде многу незгодна како животно. Откако се врати на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, по наводната афера, Карлеуша нема милост кон кандидатите.

(Фото) Лепа Брена во средношколските денови

Репортер - 11.02.2019

Обожавателите на најголемата музичка ѕвезда во поранешна Југославија, Лепа Брена, споделија на социјалните мрежи фотографија од пејачката во периодот од нејзините средношколски денови. Фабовите на Брена непрекинато ја шеруваат фотографијата од ...

Ќе фрчат тужби: Се огласи Јелена Карлеуша (ВИДЕО)

Курир - 12.02.2019

Пејачката Јелена Карлеуша денеска првпат јавно се огласи по повод скандалот кој ја следи изминативе недели. По овој повод Карлеуша најави правна битка против медиумите кои според неа, ширеа лага за нега и нејзиното семејство.

Јелена Карлеуша го тужи Огњен Врањеш! (ВИДЕО)

Либертас - 12.02.2019

Јелена Карлеуша преку своите социјалните мрежи се обрати на јавноста, а преку видео снимка соопшти дека поднела 120 тужби поради аферата Јелена Карлеуша-Огњен Врањеш, која пред неколку недели го раздрма целиот регион.

Саша Поповиќ ја запрепасти карлеуша: „Ти си најголема кучка во земјава"

Press24 - 11.02.2019

Јелена Карлеуша доби коментар кој не го очекуваше од директорот на Гранд, Саша Поповиќ. Откако упати низа критики на сметка на една натпреварувачка тој и рече дека е најголема кучка во земјата, а таа не очекуваше ваков коментар.

Како изгледа Јелена Карлеуша без шминка (ФОТО)

Слободен Печат - 12.02.2019

На интернет се појави фотографија од популарната Јелена Карлеуша без грам шминка. Фотката „ги запали“ социјалните мрежи. Наводно на фотографијата е Јелена Карлеуша, без шминка, потечена ненаспана со големи подочници.

Јелена Карлеуша конечно успеа да ослаби: За жал, благодарение на проблемите што ги предизвика порно-скандалот

Убавина и Здравје - 10.02.2019

Не е тајна дека Јелена Карлеуша последниве две години мака мачеше со вишокот килограми, кој никако не успеваше да го симне, и покрај напорните тренинзи во вежбалница. Таа во една пригода навести дека причината за тоа е здравствен проблем, со кој се ...

Јелена Карлеуша: „Ќе правам што сакам! Ќе се соблечам гола и ќе направам шпага!“

Убавина и Здравје - 10.02.2019

Јелена Карлеуша повторно се врати „во елемент“ по порно-скандалот што повеќе од еден месец го „тресе“ Балканот, а и пошироко. Земајќи предвид дека неколку сезони по ред е член на жирито на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“, Јелена им се врати ...

Еве како изгледаше Јелена Карлеуша на нејзината прва свадба пред 15 години (ВИДЕО)

Хитпортал - 11.02.2019

Кога во 2002 година снимала албум за “BK Sound”, поп пејачката Јелена Карлеуша започнала романса со Бојан Кариќ, еден од наследниците на богатото семејство Кариќ. Се венчаа во септември, 2004та година но по неполни пет месеци брак парот се раздели.

Огњен Врањеш сака да ѝ одржи лекција на Јелена Карлеуша

Убавина и Здравје - 10.02.2019

Огњен Врањеш поднесе две кривични и една приватна тужба против Јелена Карлеуша , во кои бара отштета од 2 милиони динари за душевната болка која му ја нанесоа навредите и јавните закани од страна на неговата бивша љубовница, пренесуваат српските ...

Невидено досега: Карлеуша му пратила фотографија на Врањеш на која е непрепознатлива

Убавина и Здравје - 12.02.2019

Нови детали За аферата на Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш не престанува да се зборува, а една фотографија која таа му ја пратила нему, сигурно ќе ги изненади сите. Имено на фотографијата се гледа Јелена во целосно поинакво издание од она ...

Јелена нема да мине неказнето: Врањеш сака да и земе што повеќе пари, а еве што ќе направи со нив!

iPortal - 10.02.2019

Фудбалерот Огњен Вранеш не сака да задржи ни динар од двата милиона оштета кои преку тужба ги бара од поп дивата Јелена Карлеуша по основ на нанесување на нематеријална штета, туку фудбалерот планира парите да ги донира во хуманитарни цели.

Врањеш веќе испланира каде ќе ги даде милионите од Карлеуша, не се откажува, а еве колку ќе и земе! (фото)

MTM - 10.02.2019

Огњен Врањеш нема да задржи ни динар од два милиони отштета кои преку тужба ги бара од пејачката Јелена Карлеуша за нематеријална штета. Но, фудбалерот ќе ги донира сите пари на најранливите.

(ВИДЕО) Љубовната приказна на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ

Фактор - 10.02.2019

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ се венчале на 7-ми декември 1991-ва година, а на свадбата присуствувале околу 600 гости. Најпопуларната пејачка на Балканот и познатиот српски тенисер се во брак 27 години, а тогаш нивната свадба беше прогласена за ...

Лепа Брена конечно се врати во Белград: „За еден месец сменив 18 авиони!“

Убавина и Здравје - 11.02.2019

Почна од Австралија, заврши на Бора Бора Балканската пејачка Лепа Брена овој период од годината секогаш со години наназад го користи за одмор и релаксација на далечни тропски дестинации далеку од студениот Балкан.

Лепа Брена проговори за бременоста на Александра Пријовиќ

ЗаЗабава - 12.02.2019

Пејачката проговори за Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ кои го очекуваат првото дете. „Александра е супер, тоа е нешто најубаво што очекуваме да се случи оваа година“ вели Брена и додава: „Ние се им препуштаме на родителите, тоа ќе ни биде ...

Ќе летаат тужби: Се огласи Јелена Карлеуша (ВИДЕО)

Скопје24 - 12.02.2019

Пејачката Јелена Карлеуша денеска првпат јавно се огласи по повод скандалот кој ја следи изминативе недели. По овој повод Карлеуша најави правна битка против медиумите кои според неа, ширеа лага за нега и нејзиното семејство.

Саша Поповиќ ја запрепасти Карлеуша: „Ти си најголема кучка во земјава”

Скопје24 - 11.02.2019

Јелена Карлеуша доби коментар кој не го очекуваше од директорот на Гранд, Саша Поповиќ. Откако упати низа критики на сметка на една натпреварувачка тој и рече дека е најголема кучка во земјата, а таа не очекуваше ваков коментар.

Не можеше повеќе да ја посрамоти: По голите фотографии, Врањеш објави фотографија од која Карлеуша сигурно се срами

Курир - 12.02.2019

За аферата на Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш не престанува да се зборува, а една фотографија која таа му ја пратила нему, сигурно ќе ги изненади сите. Имено, на фотографијата се гледа Јелена во целосно поинакво издание од она кое ...

Саша Поповиќ ја нарече Карлеуша најголема кучка!

iPortal - 11.02.2019

Јелена Карлеуша доби коментар кој не го очекуваше од директорот на Гранд, Саша Поповиќ. Откако упати низа критики на сметка на една натпреварувачка тој и рече дека е најголема кучка во земјата, а таа не очекуваше ваков коментар.

(ФОТО) Врањеш објави фотографија од Јелена во „страшно“ издание!

iPortal - 12.02.2019

За аферата на Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш не престанува да се зборува, а една фотографија која таа му ја пратила нему, сигурно ќе ги изненади сите. Имено, на фотографијата се гледа Јелена во целосно поинакво издание од она кое ...