TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поправен дефектот на трафостаницата Козле

Телма - 02.12.2019

Поправен е големиот дефект на трафостаницата Козле, кој вечерва го остави без струја центарот на Скопје. Струја немаше од Водно до Илинденска. Во моментов, снабдувањето со стуја е нормално, но екипите на ЕВН се уште се на терен и ќе санираат ...

(видео) Пола Центар без струја поради дефект на трафостаница во Козле

Телма - 02.12.2019

Поради голем дефект на трафостаница Козле, голем дел од центарот на Скопје остана попладнево без електрична енергија. Струја нема од Водно до Илинденска. Од ЕВН ја потврдија информацијата, и истакнаа дека се прават напори, потрошувачите да се ...

Голем дел од Центар во мрак, не работат ниту семафорите

А1 On - 02.12.2019

Голем дел од населбата Центар попладнево остана без електрична енергија. Булеварот Илинден е во мрак, а не работат ниту семафорите. Струја нема ниту во кафеаните во Дебар Маало. Главната трафостаница во Козле е во дефект, информираат од ЕВН.

Мрак во поголем дел од Карпош и Центар, се работи на санирање на дефектот

Макфакс - 02.12.2019

Голем дел од населбите Карпош и Центар попладнево останаа без електрична енергија. Улицата Илинденска е во мрак и не работат ниту семафорите на булеварот. Електрична енергија нема ниту во кафеаните во Дебар маало.

(ФОТО) Мрак во поголем дел од Карпош, се работи на санирање на дефектот

24Инфо - 02.12.2019

Голем дел од населбата Карпош попладнево остана без електрична енергија. Улицата Илинденска е во мрак и не работат ниту семафорите на булеварот. Електрична енергија нема ниту во кафеаните во Дебар маало.

Мрак во поголем дел од Карпош, се работи на санирање на дефектот

Н.Македонија - 02.12.2019

Голем дел од населбата Карпош попладнево остана без електрична енергија. Улицата Илинденска е во мрак и не работат ниту семафорите на булеварот. Електрична енергија нема ниту во кафеаните во Дебар маало.

Мрак во поголем дел од Карпош, се работи на санирање на дефектот

Точка - 02.12.2019

Голем дел од населбата Карпош попладнево остана без електрична енергија. Улицата Илинденска е во мрак и не работат ниту семафорите на булеварот. Електрична енергија нема ниту во кафеаните во Дебар маало.

Карпош и Дебар маало во мрак, се работи на санирање на дефектот

Курир - 02.12.2019

Голем дел од населбата Карпош попладнево остана без електрична енергија. Улицата „Илинденска“ е во мрак и не работат ниту семафорите на булеварот, пишува Нова Македонија . Електрична енергија нема ниту во кафеаните во Дебар маало.

Карпош и Дебар маало во мрак, се работи на санирање на дефектот

Нетпрес - 02.12.2019

Голем дел од населбата Карпош попладнево остана без електрична енергија. Улицата „Илинденска“ е во мрак и не работат ниту семафорите на булеварот, пишува Нова Македонија . Електрична енергија нема ниту во кафеаните во Дебар маало.

Речиси цел Карпош во темница, се работи на санирање на дефектот

MTM - 02.12.2019

Голем дел од населбата Карпош попладнево остана без електрична енергија. Улицата Илинденска е во мрак и не работат ниту семафорите на булеварот. Електрична енергија нема ниту во кафеаните во Дебар маало.

Струја нема од Водно до „Илинденска“ поради дефект на трафостаница во Козле

Сител - 02.12.2019

Поради голем дефект на трафостаница Козле, голем дел од центарот на Скопје остана попладнево без електрична енергија. Струја нема од Водно до Илинденска. Од ЕВН ја потврдија информацијата, и истакнаа дека се прават напори, потрошувачите да се ...

Карпош и Дебар маало во мрак, се работи на санирање на дефектот

Денешен - 02.12.2019

Голем дел од населбата Карпош попладнево остана без електрична енергија. Улицата „Илинденска“ е во мрак и не работат ниту семафорите на булеварот. Електрична енергија нема ниту во кафеаните во Дебар маало.

Струја нема од Водно до „Илинденска“ поради дефект на трафостаница во Козле

4NEWS - 02.12.2019

Поради голем дефект на трафостаница Козле, голем дел од центарот на Скопје остана попладнево без електрична енергија. Струја нема од Водно до Илинденска. Од ЕВН ја потврдија информацијата, и истакнаа дека се прават напори, потрошувачите да се ...