TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

АМЕРИКА ПРОФИТИРА ОД КРИЗАТА Обвинувања од ЕУ: Сега продаваат повеќе гас и оружје

Фактор - 26.11.2022

Официјални претставници на ЕУ го нападнаа Џо Бајден поради високите цени на бензинот, продажбата на оружје и трговијата додека војната на Владимир Путин се заканува да го уништи единството на Западот, пишува Politico Девет месеци по инвазијата на ...

Поделби на Западот: Европа ги обвинува САД дека профитираат од војната

Нетпрес - 26.11.2022

Девет месеци откако ја започна инвазијата во Украина, се чини дека се остваруваат намерите на рускиот претседател Владимир Путин за поделби на Западот, пишува порталот Politico.eu. Високо позиционирани европски функционери се бесни на ...

АНАЛИЗА НА „ЕКОНОМИСТ“: Европа се соочува со долготрајна енергетска и геополитичка криза

Пари - 26.11.2022

Ако ги прашате европските пријатели ширум светот што мислат за изгледите на стариот континент, тие честопати одговараат со две емоции. Едниот е восхит. Во борбата да ѝ помогне на Украина и да се спротивстави на руската агресија, Европа покажа ...

Европа ги обвини САД за профитирање од војната! Официјални лица го нападнаа Бајден: Конфликтот во Украина се заканува ...

Во Центар - 25.11.2022

Високи претставници на ЕУ, се лути на администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден, тврдејќи дека Вашингтон капитализира од конфликтот во Украина и економските проблеми на блокот.

Висок функционер на ЕУ: Америка најмногу профитира од војната во Украина

МКД - 25.11.2022

Функционерите на ЕУ го напаѓаат Џо Бајден поради високите цени на бензинот, продажбата на оружје и трговијата додека војната на Владимир Путин се заканува да го уништи единството на Западот, пишува Политико .

Политико: ЕУ ја обвинува Америка дека профитира од војната во Украина! Продаваат, тргуваат, заработуваат, додека Путин ...

Точка - 25.11.2022

Службениците на ЕУ го напаѓаат Џо Бајден поради високите цени на гасот, продажбата на оружје и трговијата додека војната на Владимир Путин се заканува да го уништи единството на Западот, пишува „Politco“.

Висок функционер на ЕУ: САД најмногу профитираат од војната во Украина

Канал5 - 25.11.2022

Европските власти се бесни на администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден. Тие тврдат дека САД профитираат од војната во Украина додека европските земји страдаат, пишува Politico .