TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Грозоморен чин во Германија: Навивач на Борусија силувал девојка во воз – случајот подоцна пријавен

Спортклуб - 16.04.2018

Германските медиуми пишуваат за скандал кој се случил во неделата кога еден навивач на Борусија Менхенгладбах, возајки се со воз, во едно купе, силувал девојка, која подоцна го пријавила случајот во полиција.

Хорор: Навивачи по дерби натпревар групно силувале девојка во воз, уапсени 60 лица

Курир - 16.04.2018

Викендов навивачите на Борусија Менхенгладбах силувале 19 годишна девојка во воз, пишуваат германските медиуми. Група хулигани ја нападнале девојката во возот кога се враќале од Минхен, каде нивниот клуб играше дерби во Бундеслигата со Баерн.

Скандал во Германија: Навивачи од Менхенгладбах силувале девојка во воз

Sport 1 - 16.04.2018

Голем скандал ја потресе Германија, откако една 19-годишна девојка ги обвини навивачите на бундеслигашот Борусија Менхенгладбах дека наводно ја силувале во возот на релација Минхен – Менхенгладбах.

Германската полиција проверила 750 патници во воз по пријава за силување

А1 On - 16.04.2018

Германската полиција соопшти дека по тврдење на девојка дека била силувана во воз полн со фудбалски навивачи, ги проверила сите 750 патници од тој воз. Полицијата во градот Висбаден соопшти дека силувањето било пријавено вчера и оти 19-годишната ...

Хорор: Навивачи по дерби натпревар групно силувале девојка во воз, уапсени 60 лица

Сител - 16.04.2018

Викендов навивачите на Борусија Менхенгладбах силувале 19 годишна девојка во воз, пишуваат германските медиуми. Група хулигани ја нападнале девојката во возот кога се враќале од Минхен, каде нивниот клуб играше дерби во Бундеслигата со Баерн.

Германската полиција проверила 750 патници во воз по пријава за силување

Локално - 16.04.2018

Германската полиција соопшти дека по тврдење на девојка дека била силувана во воз полн со фудбалски навивачи, ги проверила сите 750 патници од тој воз. Полицијата во градот Висбаден соопшти дека силувањето било пријавено вчера и оти 19-годишната ...

Германската полиција проверила 750 патници во воз по пријава за силување

Бриф - 16.04.2018

Германската полиција соопшти дека по тврдење на девојка дека била силувана во воз полн со фудбалски навивачи, ги проверила сите 750 патници од тој воз. Полицијата во градот Висбаден соопшти дека силувањето било пријавено вчера и оти 19-годишната ...

Германската полиција проверила 750 патници во воз по пријава за силување

Либертас - 16.04.2018

Германската полиција соопшти дека по тврдење на девојка дека била силувана во воз полн со фудбалски навивачи, ги проверила сите 750 патници од тој воз. Полицијата во градот Висбаден соопшти дека силувањето било пријавено вчера и оти 19-годишната ...

По пријава за силување во воз, германската полиција проверила 750 патници

Н.Македонија - 16.04.2018

Германската полиција соопшти дека по тврдење на девојка дека била силувана во воз полн со фудбалски навивачи, ги проверила сите 750 патници од тој воз. Полицијата во градот Висбаден соопшти дека силувањето било пријавено вчера и оти 19-годишната ...