TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бадијала Милан е шампион на Италија кога пред нос му ги крадат засилувањата

Слободен Печат - 24.06.2022

Екипата на Милан која по пауза од 11 години ја освои титулата во Серија А има проблем да најде нови фудбалери за новата сезона и се поизвесно е дека ќе остане без двете планирани засилувања.

Милан чекаше, тактизираше, па на крајот пред носот трансферот им го однесе Њукасл

Спортклуб - 24.06.2022

Свен Ботман е фудбалер кој долг период беше на радарот на Милан, често пишуваа за него, дека е блиску до договор со Милан, но на крајот некој друг беше побрз. Дефанзивецот ги договорил личните услови со Њукасл и тој од следната сезона ќе игра во ...

Удар за италијанскиот шампион: Милан остана без планираното засилување кое се сели во Премиер лигата

Дерби - 24.06.2022

Актуелниот италијански шампион Милан вечерва доживеа удар кога е во прашање трансфер пазарот затоа што остана без засилувањето кое долго време го меркаше и планираше. Имено станува збор за членот на Лил, Свен Ботман кој ги имаше договорено личните ...

Ботман наместо во Милан и во ЛШ ги избра парите на Њукасл

Sport 1 - 24.06.2022

Свен Ботман кој беше една од двете најголеми желби на италијанскиот првак Милан заедно со Ренато Санчез, нема да игра во ЛШ и во дресот на „росонерите“ откако денеска и официјално е нов член на англискиот премиерлигаш Њукасл.

Долго време го чекаше Милан, на крајот ќе замине во Њукасл

Екипа - 24.06.2022

Милан е на добар пат да загуби уште едно планирано засилување, откако италијанскиот првак јасно стави до знаење дека нема намера да влезе во „аукција“ со Њукасл за ангажман на Свен Ботман.

Милан извиси: Њукасл го „лапна“ стоперот на Лил и вечерва потпишува договор!

SportMedia - 24.06.2022

Свен Ботман, по се изгледа, е нов фудбалер на Њукасл. Иако цела полусезона го селеа во Милан, на крај, стоперот на француски Лил ги договорил сите услови со англискиот премиерлигаш и наскоро неговиот трансфер на „Ст. Џејмс Парк“ ќе биде потврден.

Лил издржа шест месеци, но сега веќе не може да одолее на понуда од 40 милиони евра за Ботман

Спортманија - 24.06.2022

Холанѓанецот Свен Ботман конечно ќе биде член на Њукасл, откако Лил ја прифати понудата од 40 милиони евра за да го продаде стоперот кој е фудбалски производ на познатата Академија на Ајакс.

Милан остана без Ботман, дефанзивецот подлегнал на притисокот и ја прифатил понудата на Њукасл!?

24Фудбал - 24.06.2022

Неколку извори пренесуваат дека Свен Ботман подлегнал на притисокот и прифатил трансфер во Њукасл, Милан ќе треба да се насочи кон други цели. Милан се договори со Свен Ботман уште во јануари/февруари, но „росонерите“ не можеа да пронајдат заеднички ...