TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клуч на врата за 6,5 милиони евра – се затвора комплексот „Македонско село“

4NEWS - 17.10.2018

Проектот Македонско село е туристичка атракција која опфаќа 12 автентични куќи во архитектонски стил карактеристичен за различни региони во земјава, лоцирано во близина на манастирот „Свети Пантелејмон“.

Од утре се затвора Комплексот „Македонско село“

Телма - 17.10.2018

Комплексот „Македонско село“ се затвора од утре. Одлуката денеска ја објави менаџментот на нивната веб-страница и на Фејсбук профилот. Компанијата „Тинекс“ на 23 јуни 2016 година свечено го отвори комплексот „Македонско село“, лоциран во село Нерези ...

Зошто Тодоровиќ го затвори “Македонско село”?!

Вечер - 17.10.2018

Кои се причините што по само две години работење се става клуч на врата на оваа скопска туристичка атракција побаравме лично од газдата на “Тинекс”, Владимир Тодоровиќ, кој требаше да стопанисува со комплексот цели 20 години, но тој не се јавуваше ...

„Македонско село“ става клуч на вратите

МКД - 17.10.2018

Комплексот Македонско село се затвора од утре, а менаџментот одлуката ја објави на Фејсбук. Причината за оваа одлука не се наведува. „Ве информираме дека менаџментот на комплексот Македонско село донесе одлука за затворање на комплексот и истиот ...

Рикна комплексот „Македонско Село“ на Водно - утре клуч на врата

Press24 - 17.10.2018

Комплексот Македонско Село на Средно Водно става клуч на врата. Одлуката менаџментот денеска ја објави на својата фан страна на социјалните мрежи. Од таму информираат дека денеска е последниот работен ден и дека од утре затвораат.

Од утре се затвора комплексот Македонско село во Нерези

Сител - 17.10.2018

Комплексот “Македонско село“ од утре престанува да работи, соопшти утрово менаџментот преку својата Фејсбук страница. „Ви благодариме за сите заеднички моменти, убави спомени и посети во изминатите години“, стои во кусата порака на Фејсбук.

По две години работење се затвора комплексот Македонско село

Вечер - 17.10.2018

По двегодишно работење, се затвора Комплексот Македонско село во Горно Нерези. Одлуката за затворањето ја донесе менаџментот на Комплексот и истата ја објави на Фејсбук. – Од четврток престанува да работи “Македонско село”.

Зошто ќе се затвори „Македонско село“: Економска неисплатливост или македонска работа

еМагазин - 17.10.2018

„Македонска работа“, неспособна управа или економска неисплатливост, многумина се прашуваат кои се причините за затворање на комплексот „Македонско село“. И додека се чека на официјалното објаснување за причините за затворање на комплексот и што ...

Комплексот „Македонско село“ во Нерези од утре нема да работи

Мета - 17.10.2018

Комплексот „Македонско село“ во Нерези од утре се затвора, информираше менаџментот на фејсбук-страницата на комплексот. „Ве информираме дека менаџментот на комплексот „Македонско село“ донесе одлука за затворање на Комплексот и истиот престанува да ...

Комплексот Македонско село става клуч на вратите

Фактор - 17.10.2018

Благодарност за сите заеднички моменти, убави спомени и посети во изминатите години денеска од Комплексот Македонско село упатија на социјалната мрежа Фејсбук. Покрај оваа порака на Фејсбук од менаџментот пишуваат дека од уутре Комплексто престанува ...

Престанува со работа комплексот Македонско село во Нерези

Денешен - 17.10.2018

Менаџментот на комплексот Македонско село во скопско Нерези, донел одлука комплексот да престане со работа од утре, четврток, 18 октомври. Причините не се наведени. Инаку, проектот Македонско село е туристичка атракција која опфаќа 12 автентични ...

Се затвора комплексот „Македонско село“, владина инвестиција од 6,5 милиони евра

Слободен Печат - 17.10.2018

Одлуката ја донел менаџментот на комплексот и истата ја соопшти преку социјалните мрежи. Од утре се затвора комплексот „Македонско село“, инвестиција од 6,5 милиони евра што се наоѓа во Нерези, а чиј концесионер е некогашниот градоначалник на ...

Се затвора комплексот „Македонско село“

еМагазин - 17.10.2018

Комплексот Македонско село се затвора од утре, а менаџментот одлуката ја објави на Фејсбук. „Ве информираме дека менаџментот на Комплексот Македонско Село донесе одлука за затворање на Комплексот и истиот престанува да работи од 18.10.2018 ...

Се затвора комплексот „Македонско село“, владина инвестиција од 6,5 милиони евра

Макфакс - 17.10.2018

Од утре се затвора комплексот „Македонско село“, инвестиција од 6,5 милиони евра што се наоѓа во Нерези, а чиј концесионер е некогашниот градоначалник на општина Центар, Владимир Тодоровиќ, преку неговите фирми „Тинекс“ и „Квинс“.

Од утре се затвора Комплексот „Македонско село“

+инфо - 17.10.2018

Комплексот „Македонско село“ се затвора од утре. Одлуката денеска ја објави менаџментот на нивната веб-страница и на Фејсбук профилот. „Ве информираме дека менаџментот на Комплексот „Македонско село“ донесе одлука за затворање на Комплексот и истиот ...

Граѓаните разочарани - зошто Тодоровиќ го затвори "Македонско село"?!

Скопје инфо - 17.10.2018

По двегодишно работење утре се затвора комплексот “Македонско село” во Горно Нерези. Одлуката за затворањето ја донесе менаџментот на комплексот и истата ја објави на Фејсбук. – Од четврток престанува да работи “Македонско село”.

Од утре се затвора комплексот „Македонско село“ на Водно

Радио МОФ - 17.10.2018

„Ве информираме дека менаџментот на комплексот Македонско село донесе одлука за затворање на комплексот и истиот престанува да работи од 18.10.2018 (четврток). Ви благодариме за сите заеднички моменти, убави спомени и посети во изминатите години“, ...

Од утре се затвора комплексот Македонско село во Нерези

24Инфо - 17.10.2018

Од утре се затвора комплексот Македонско село во Нерези Комплексот “Македонско село“ од утре престанува да работи, соопшти утрово менаџментот преку својата Фејсбук страница. „Ви благодариме за сите заеднички моменти, убави спомени и посети во ...

„Македонско село“ под клуч: Од утре познатиот коплекс се затвора

МК News - 17.10.2018

Комплексот „Македонско село“ од утре под клуч, ова го информираше менаџментот на комплексот на својот фејсбук профил. „Ве информираме дека менаџментот на комплексот „Македонско село“ донесе одлука за затворање на Комплексот и истиот престанува да ...

Наместо зголемен број туристи, клуч на врата: Се затвора комплексот „Македонско село“

Женски магазин - 17.10.2018

Менаџментот на популарниот комплекс „Македонско село“, преку социјалните мрежи најави затворање на објектот. Причината не е позната. Зданието распослано на 2.000 метри квадратни во село Нерези во близина на манастирот „Св.

Катанец на „Македонско село“, комплексот престанува да работи од утре

Фокус - 17.10.2018

Од утре, 18-ти октомври се затвора комплексот „Македонско село“, инвестиција од 6,5 милиони евра што се наоѓа во Нерези. Нејзин концесионер е некогашниот градоначалник на општина Центар, Владимир Тодоровиќ, преку неговите фирми „Тинекс“ и „Квинс“.

Се затвора комплексот „Македонско село“, владина инвестиција од 6,5 милиони евра

А1 On - 17.10.2018

Од утре се затвора комплексот „Македонско село“, инвестиција од 6,5 милиони евра што се наоѓа во Нерези, а чиј концесионер е некогашниот градоначалник на општина Центар, Владимир Тодоровиќ, преку неговите фирми „Тинекс“ и „Квинс“.

Од утре се затвора Комплексот „Македонско село“

24 Вести - 17.10.2018

Комплексот „Македонско село“ се затвора од утре. Одлуката денеска ја објави менаџментот на нивната веб-страница и на Фејсбук профилот. - Ве информираме дека менаџментот на Комплексот „Македонско село“ донесе одлука за затворање на Комплексот и ...

„Македонско село“ под клуч: Од утре познатиот коплекс се затвора

Таратур - 17.10.2018

Комплексот „Македонско село“ од утре под клуч, ова го информираше менаџментот на комплексот на својот фејсбук профил. „Ве информираме дека менаџментот на комплексот „Македонско село“ донесе одлука за затворање на Комплексот и истиот престанува да ...

Се затвори Македонско село поради економска неисплатливост

Независен - 17.10.2018

Македонско село од утре повеќе нема да работи, соопштија од менаџментот на комплексот. „Ве информираме дека менаџментот на Комплексот Македонско Село донесе одлука за затворање на Комплексот и истиот престанува да работи од 18.10.2018 (четврток).

Се затвора „Македонско село“

Либертас - 17.10.2018

Од утре, 18-ти октомври се затвора комплексот „Македонско село“, инвестиција од 6,5 милиони евра што се наоѓа во Нерези. Нејзин концесионер е некогашниот градоначалник на општина Центар, Владимир Тодоровиќ, преку неговите фирми „Тинекс“ и ...

Се затвора комплексот „Македонско село“, владина инвестиција од 6,5 милиони евра

Точка - 17.10.2018

Од утре се затвора комплексот „Македонско село“, инвестиција од 6,5 милиони евра што се наоѓа во Нерези, а чиј концесионер е некогашниот градоначалник на општина Центар, Владимир Тодоровиќ, преку неговите фирми „Тинекс“ и „Квинс“.

Од утре се затвора Комплексот „Македонско село“

MTM - 17.10.2018

Комплексот „Македонско село“ се затвора од утре. Одлуката денеска ја објави менаџментот на нивната веб-страница и на Фејсбук профилот. - Ве информираме дека менаџментот на Комплексот „Македонско село“ донесе одлука за затворање на Комплексот и ...

Се затвора туристичка атракција „Македонско село“

Скопје инфо - 17.10.2018

Од утре се затвора комплексот „Македонско село“, инвестиција од 6,5 милиони евра што се наоѓа во Нерези, а чиј концесионер е некогашниот градоначалник на општина Центар, Владимир Тодоровиќ, преку неговите фирми „Тинекс“ и „Квинс“.

Утре се затвора комплексот „Македонско село“

Пулс24 - 17.10.2018

„Ве информираме дека менаџментот на комплексот “Македонско село“ донесе одлука за затворање на комплексот и истиот престанува да работи од 18.10.2018 (четврток). Ви благодариме за сите заеднички моменти, убави спомени и посети во изминатите години“.

Се затвора комплексот „Македонско село“

Н.Македонија - 17.10.2018

Ве информираме дека менаџментот на комплексот “Македонско село“ донесе одлука за затворање на комплексот и истиот престанува да работи од 18.10.2018 (четврток). Ви благодариме за сите заеднички моменти, убави спомени и посети во изминатите години“.

Се затвора комплексот „Македонско село“, владина инвестиција од 6,5 милиони евра

Локално - 17.10.2018

Од утре се затвора комплексот „Македонско село“, инвестиција од 6,5 милиони евра што се наоѓа во Нерези, а чиј концесионер е некогашниот градоначалник на општина Центар, Владимир Тодоровиќ, преку неговите фирми „Тинекс“ и „Квинс“.

Некои не го ни видоа: Се затвара комплексот „Македонско село“!

Република - 17.10.2018

Од утре се затвора комплексот „Македонско село“, што се наоѓа во Нерези. Одлуката ја донел менаџментот на комплексот и истата ја соопшти преку социјалните мрежи. -Ве информираме дека менаџментот на комплексот ‘Македонско Село’ донесе одлука за ...

Утре се затвора комплексот „Македонско село“, причините непознати

Скопје24 - 17.10.2018

„Ве информираме дека менаџментот на комплексот “Македонско село“ донесе одлука за затворање на комплексот и истиот престанува да работи од 18.10.2018 (четврток). Ви благодариме за сите заеднички моменти, убави спомени и посети во изминатите години“.

Се затвора комплексот „Македонско село“

Бриф - 17.10.2018

Од утре се затвора комплексот „Македонско село“, инвестиција од 6,5 милиони евра што се наоѓа во Нерези, а чиј концесионер е некогашниот градоначалник на општина Центар, Владимир Тодоровиќ, преку неговите фирми „Тинекс“ и „Квинс“.

Се затвора комплексот „Македонско село“, владина инвестиција од 6,5 милиони евра

Денар - 17.10.2018

Од утре се затвора комплексот „Македонско село“, инвестиција од 6,5 милиони евра што се наоѓа во Нерези, а чиј концесионер е некогашниот градоначалник на општина Центар, Владимир Тодоровиќ, преку неговите фирми „Тинекс“ и „Квинс“.

Катанец на „Македонско село“, комплексот престанува да работи од утре

Канал5 - 17.10.2018

Од утре, 18-ти октомври се затвора комплексот „Македонско село“, инвестиција од 6,5 милиони евра што се наоѓа во Нерези. Нејзин концесионер е некогашниот градоначалник на општина Центар, Владимир Тодоровиќ, преку неговите фирми „Тинекс“ и „Квинс“.

Kатанец на комплексот “Македонско село”: Уникатниот проект престанува со работа

Маркукуле - 17.10.2018

Од утре, 18-ти октомври се затвора комплексот „Македонско село“, инвестиција од 6,5 милиони евра што се наоѓа во Нерези. “Почитувани, Ве информираме дека менаџментот на Комплексот Македонско Село донесе одлука за затворање на Комплексот и истиот ...