TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Њукасл испушти победа против Евертон, Тотнем остана без два бода кај Вест Хем (ВИДЕО)

24Фудбал - 02.04.2024

Њукасл одигра само 1-1 против Евертон откако прими гол од пенал во финишот од мечот, градското дерби помеѓу Вест Хем и Тотнем заврши без победник и со поделба на бодовите. Изминатиов викенд, Њукасл во драматичен финиш направи пресврт и славеше ...

Вест Хем и Тотенхем си зададоа по еден удар и ги задржаа своите позиции на табелата (Видео)

Дерби - 02.04.2024

Вест Хем и Тотенхем традиционално нудат атрактивен и офанзивен фудбал на лондонското дерби, па така беше и вечерва каде во најголем дел од мечот се играше со отворен гард. Двата тима имаа своите шанси за повеќе гола и прокнижени три бода, но на ...

ВИДЕО: Кикс во незгоден момент за Тотенхем, Зума донесе бод за Вест Хем

Gol.mk - 02.04.2024

Екипата на Тотенхем не успеа да се извлече како во претходното коло со Лутон, кога победи до гол во самиот финиш и на вечерашното лондонско дерби со Вест Хем мораше да се задоволи со само еден бод (1-1), кој секако не ѝ е добредојден во трката за ...

ВИДЕО | Toтенхем испушти нови бодови во битката за ЛШ, Евертон се спаси од пораз против Њукасл

Слободен Печат - 02.04.2024

Eкипата на Тотенхем загуби уште два бода во трката за четвртото место на табелата во Премиер лига откако вечерва одигра реми (1:1) против Вест Хем. Лондонското дерби донесе интересен фудбал со шанси и на двете страни, а на крајот ривалите ги ...

Само еден бод за Тотенхем против Вест Хем

Екипа - 02.04.2024

Тотенхем загуби нови два бода во трката за четвтото место откако „спарси“ одиграа само 1-1 на гостувањето против Вест Хем. Лондонската пресметка донесе интересен фудбал и шанси на двете страни, за на крајот големите ривали да ги поделат бодовите.

Без победник во дуелот меѓу Вест Хем и Тотенхем

Нетпрес - 03.04.2024

Фудбалерите на Тотенхем Хотспур аи ги намалија шансите за пласман во Лигата на шампионите следната сезона играјќи 1:1 (1:1) на гостувањето кај Вест Хем Јунајтед во натпреварот од 31. коло на англискиот шампионат.

Тотнем освои бод против Вест хем

Sport 1 - 02.04.2024

Фудбалерите на Тотнем одиграа 1-1 против Вест хем во 31. коло во Премиерлигата и остана на петтата позиција во првенството. Џонсон постигна гол во петтата минута против Вест хем, додека Зума потоа за „чеканите“ стрелаше за конечни 1-1.

Лондонската пресметка заврши без победник на задоволство на навивачите на Манчестер јунајтед (Видео)

Спортманија - 02.04.2024

Лондонското дерби помеѓу Вест хем и Тотенхем кое се играше во рамки на 31-то коло во Премиер лигата заврши без победник 1:1, а најзадоволни од ремито се навивачите, но и фудбалерите на Манчестер јунајтед.

Вест Хем и четврти меч во низа без победа, Евертон извади бод кај Њукасл

SportSport - 02.04.2024

Во вечерашната програма од 30-тото коло од Премиер Лигата дербито се одигра во Лондон каде бодовите ги поделија петопласираниот Тотенхем и седмопласираниот Вест Хем играјќи и 1:1. Првиот гол на мечот го постигна Бренан Џонсон во 5-тата, додека во ...

Тотенхем освои само бод против Вест Хем (ВИДЕО)

МакФудбал - 02.04.2024

Тотенхем ремизираше (1-1) на гости против Вест Хем и не успеа да се израмни бодовно со четвртопласираната Астон Вила која утре му гостува на Манчестер Сити. Тимот на Постекоглу поведе рано, но брзо одговори и домашниот тим.

Како не победи Њукасл, никому не му е јасно…

Екипа - 02.04.2024

Њукасл и Евертон ремизираа 1-1 во меч во кој домаќините имаа целосна доминација, водеа во огромен дел од натпреварот, но не успеаја да го задржат водството до самиот крај. Исак постигна убав погодок и донесе предност на „црно-белите“, кои и по ...

Евертон се спаси од пораз на гости кај Њукасл

Sport 1 - 02.04.2024

Фудбалерите на Евертон ја прекинаа серијата од порази и освоија бод на тешкото гостување кај Њукасл (1-1) во 31. коло во Премиерлигата. Исак му донесе водсство на Њукасл во 15. минута од средбата, а во вториот дел Брн постигна нов гол за домаќинот, ...

Арсенал ја купува ѕвездата на Њукасл

Спортски - 02.04.2024

Њукасл би можел да биде принуден да се раздели со ѕвездата Александер Исак за да го покрие финансискиот фер-плеј, пренесуваат англиските медиуми. Исак, чиј договор истекува во јуни 2028 година, е еден од најдбрите играчи на Њукасл, кој на „Сент ...

Њукасл ќе мора да го продаде Исак, а Арсенал и Тотенхем го посакуваат Швеѓанецот

МакФудбал - 02.04.2024

Њукасл би можел да биде принуден да се раздели со ѕвездата Александер Исак за да го покрие финансискиот фер-плеј, тврдат медиумите на Островот. 24-годишниот напаѓач сака да остане кај „чавките“, но доколку не успеат да се квалификуваат за Европа, ...

Лукас Пакета е главната цел на Манчестер Сити ова лето

МакФудбал - 02.04.2024

Офанзивниот играч за врска на Вест Хем, Лукас Пакета, би можел да му се приклучи на Манчестер Сити ова лето. Раководството на клубот сака да го засили составот со 26-годишниот Бразилец. Минатото лето „граѓаните“ исто така направија обид да го ...

Пакета би можел да му се приклучи на Манчестер Сити

MakPress - 02.04.2024

Офанзивниот играч за врска на Вест Хем, Лукас Пакета би можел да му се приклучи на Манчестер Сити, пренесува „Фудбал инсајдер“. Раководството на Сити сака во следниот преоден рок да го засили составот со 26-годишниот Бразилец.

Сити ја исполнува големата желба на Гвардиола

Спортски - 01.04.2024

Манчестер Сити е силно заинтересиран за ѕвездата на Вест Хем и бразилски репрезентативец, Лукас Пакета. Бразилецот одигра одлична сезона и Гвардиола се обиде да го донесе минатото лето, но Сити не беше спремен да плати 100 милиони фунти колку што ...

Скандалот со Филипс го натера Мојс да побара поддршка од навивачите на „чеканите“

Gol.mk - 01.04.2024

Тренерот на Вест Хем , Дејвид Мојс , упати молба до навивачите на „чеканите“ да покажат малку поголема почит за Калвин Филипс , кој се најде во непријатна ситуација по навредите што ги доби после поразот од Њукасл со 4-3.

Бразилец на чекор до Манчестер Јунајтед

Sport M - 02.04.2024

Офанзивниот играч за врска на Вест Хем, Лукас Пакета би можел да му се приклучи на Манчестер Сити, пренесува „Фудбал инсајдер“. Раководството на Сити сака во следниот преоден рок да го засили составот со 26-годишниот Бразилец.

Њукасл испушти победа против Евертон, Тотнем остана без два бода кај Вест Хем (ВИДЕО)

МКД - 02.04.2024

Премиерлига Њукасл одигра само 1-1 против Евертон откако прими гол од пенал во финишот од мечот, градското дерби помеѓу Вест Хем и Тотнем заврши без победник и со поделба на бодовите. Изминатиов викенд, Њукасл во драматичен финиш направи пресврт и ...

Без победник во дуелот меѓу Вест Хем и Тотенхем

365 - 03.04.2024

Фудбалерите на Тотенхем Хотспур аи ги намалија шансите за пласман во Лигата на шампионите следната сезона играјќи 1:1 (1:1) на гостувањето кај Вест Хем Јунајтед во натпреварот од 31. коло на англискиот шампионат.

Без победник во дуелот меѓу Вест Хем и Тотенхем

Пулс24 - 03.04.2024

Фудбалерите на Тотенхем Хотспур аи ги намалија шансите за пласман во Лигата на шампионите следната сезона играјќи 1:1 (1:1) на гостувањето кај Вест Хем Јунајтед во натпреварот од 31. коло на англискиот шампионат.