TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ШТО ВЕЛАТ ОБЛОЖУВАЛНИЦИТЕ: Македонија нема да биде во ТОП 10 на ЕП!

24 Ракомет - 12.01.2018

Во големата понуда на светските обложувалници има секаков вид на типови и прогнози во пресрет на Европското првенство во Хрватска, кое од 12 до 28 јануари ќе се одржи во четири града: Загреб, Сплит, Вараждин и Пореч.

ШТО ВЕЛАТ ОБЛОЖУВАЛНИЦИТЕ: Кој ќе биде МВП на ЕП – Карабатиќ, Хансен или можеби Лазаров?

24 Ракомет - 11.01.2018

Во големата понуда на светски обложувалници има секаков вид на типови и прогнози во пресрет на Европското првенство во Хрватска, кое од 12 до 28 јануари ќе се одржи во четири града: Загреб, Сплит, Вараждин и Пореч.

Хобито станува сериозна зависност...

Н.Македонија - 11.01.2018

Вкупниот влог што секојдневно се уплаќа како облог во обложувачниците веќе достигнува астрономски суми, така што мали се шансите да згасне „играта“. Напротив, бројот на нови зависници може само да расте.

Ограбена спортска обложувачница во Скопје

МКД - 11.01.2018

Вчеравечер во 19.40 часот во Скопје на бул.„Крсте Мисирков", во спортска обложувачница "Спорт лајф" непознат сторител извршил разбојништво над вработениот. Крадецот ги одзел парите од дневниот промет, а потоа побегнал во непознат правец.

Кражба во Спорт лајф - разбојникот си заминал со целиот дневен промет

Сител - 11.01.2018

Спортската обложувалница „Спорт лајф“ на булеварот „Крсте Мисирков“ во Скопје вчера е ограбена при што се одземени парите од дневниот промет. Разбојникот побегнал во непознат правец. Се преземаат мерки за пронаоѓање на ...

Кражба во спортска обложувалница во Скопје

Press24 - 11.01.2018

Од МВР јавуваат дека вчера во 19 часот и 40 минути во Скопје на булевар „Крсте Мисирков“, се случила кражба во спортска обложувалница “Спорт лајф“ . Имен непознат сторител извршил разбојништво над вработениот при што ги одзел парите од дневниот ...

Ограбена спортска обложувачница во Скопје

Локално - 11.01.2018

Вчеравечер во 19.40 часот во Скопје на бул.„Крсте Мисирков”, во спортска обложувачница “Спорт лајф” непознат сторител извршил разбојништво над вработениот. Крадецот ги одзел парите од дневниот промет, а потоа побегнал во непознат правец.

Кражба во Спорт лајф – разбојникот си заминал со целиот дневен промет

Република - 11.01.2018

Спортската обложувалница „Спорт лајф“ на булеварот „Крсте Мисирков“ во Скопје вчера е ограбена при што се одземени парите од дневниот промет. Разбојникот побегнал во непознат правец. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Ограбена обложувалница на „Спорт лајф“ во Скопје

Макфакс - 11.01.2018

Непознат сторител вчера во 19.40 часот ја ограбил спортската обложувалница „Спорт лајф“ на бул.„Крсте Петков Мисирков“ во Скопје. Тој извршил разбојништво врз вработениот, при што ги одзел парите од дневниот промет, а потоа побегнал во непознат ...

Ограбена спортска обложувалница

Нетпрес - 11.01.2018

Вчеравечер во 19.40 часот во Скопје на булевар „Крсте Мисирков”, во спортска обложувачница “Спорт лајф” непознат сторител извршил разбојништво над вработениот. Крадецот ги одзел парите од дневниот промет, а потоа побегнал во непознат правец.

Кражба во Спорт лајф – разбојникот си заминал со целиот дневен промет

Курир - 11.01.2018

Разбојникот побегнал во непознат правец. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот. Спортската обложувалница „Спорт лајф“ на булеварот „Крсте Мисирков“ во Скопје вчера е ограбена при што се одземени парите од дневниот промет.

Ограбена обложувалница на „Спорт лајф“ во Скопје

Вечер - 11.01.2018

Непознат сторител вчера во 19.40 часот ја ограбил спортската обложувалница „Спорт лајф“ на бул.„Крсте Петков Мисирков“ во Скопје. Тој извршил разбојништво врз вработениот, при што ги одзел парите од дневниот промет, а потоа побегнал во непознат ...

Ограбена спортска обложувалница

Точка - 11.01.2018

Вчеравечер во 19.40 часот во Скопје на булевар „Крсте Мисирков”, во спортска обложувачница “Спорт лајф” непознат сторител извршил разбојништво над вработениот. Крадецот ги одзел парите од дневниот промет, а потоа побегнал во непознат правец.

Ограбена обложувалница во Скопје

Скопје инфо - 11.01.2018

Непознат сторител вчера во 19.40 часот ја ограбил спортската обложувалница на бул.„Крсте Петков Мисирков“ во Скопје. Тој извршил разбојништво врз вработениот, при што ги одзел парите од дневниот промет, а потоа побегнал во непознат правец.

Ограбена обложувалница на „Спорт лајф“ во Скопје

Sky - 11.01.2018

Непознат сторител вчера во 19.40 часот ја ограбил спортската обложувалница „Спорт лајф“ на бул.„Крсте Петков Мисирков“ во Скопје. Тој извршил разбојништво врз вработениот, при што ги одзел парите од дневниот промет, а потоа побегнал во непознат ...