Игор Ангеловски: Немам зборови за атмосферата, мали пропусти не се дозволиви на натпревар од ЕП

OhridNews - 14.06.2021

Македонската фудбалска репрезентација не успеа да извлече позитивен резултат на дебито на Европското првенство, претрпувајќи пораз од Австрија (3-1). Австријците победата и трите бодови ги обезбедија со два погодоци во последните петнаесеттина ...

Против Украина одиме на победа, нема веќе што да загубиме, кажа Пандев

Сакам да кажам

Пандев: Против Украина на сè или ништо, повеќе нема што да загубиме

Нова ТВ

Горан Пандев: Жал ми е за оние кои не бодреа од трибините, мора да им се оддолжиме на следните дуели

Екипа

Пандев: Го дадовме максимумот, не издржавме во последните минути

Слободен Печат

Пандев: Најмногу ми е жал за луѓето кои силно нè бодреа!

Gol.mk

Пандев: Ова беше прв натпревар и големо искуство, жалам за навивачите

Спортски

Фокус Оff.net Спортклуб Дриблинг +инфо Спортклуб Телма Н.Македонија

Пандев стана вториот најстар фудбалер кој постигнал гол на ЕП

Слободен Печат - 13.06.2021

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, беше стрелец на единствениот гол на „рисовите“ во поразот од Австрија на стартот од Евро 2020. Пандев во 28. минута го совлада австрискиот голман Бахман и освен што го постигна првиот ...

Gol.mk

Пандев го постигна првиот гол на ЕП!

360 степени

Не можеше да биде друг: Пандев го постигна првиот историски гол за Македонија на ЕП (Видео)

Дерби

Нерешено по првите 45 минути против Австрија, Пандев го постигна првиот гол за Македонија на ЕП (ВИДЕО)