TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лукаку не сака кам-бек во Челси ниту за поголема плата

Sport 1 - 29.07.2021

Ромелу Лукаку останува во Интер и покрај интересот на Челси да го врати во своите редови ова лето. Челниците на „сините“ стапиле во контакт со Белгиецот, кој веднаш ја одбил можност да се пресели во Лондон.

Милионерите го налутија Абрамович, па сега ќе ја исправува грешката од пред седум години

Спортманија - 29.07.2021

Најавен атак со астрономска понуда за напаѓачот кој не доби шанса кај Мурињо, а растура во Серија А. Се чини дека европскиот првак Челзи крева раце од Ерлинг Халанд бидејќи Борусија Дортмунд не падна под искушение да прифати 175 милиони евра, но ...

Челси ќе кешира сигурно: Изборот е јасен, Лукаку или Халанд

Спортклуб - 29.07.2021

Во таборот на Челси и дефинитивно се решени ова лето да потрошат преку 100 милиони за класична деветка пред почетокот на новата сезона. Првична цел им беше младиот Ерлинг Халанд од Борусија Дортмунд, кој сепак би бил потешка опција за трансфер, ...

Лукаку одбил да се врати во Челси иако му нуделе поголема плата од таа што ја добива во Интер

24Фудбал - 29.07.2021

Според италијанските медиуми, Ромелу Лукаку му кажал НЕ на Челси иако англискиот клуб му нудел подобри финансиски услови од тие што го има во Интер. Лукаку е среќен во Интер, не е важно дали на друго место може да заработи повеќе, неговата желба е и ...

Челзи спреми понуда за Интер и Лукаку која не се одбива

Спортски - 29.07.2021

Актуелниот европски шампион Челзи има голем буџет за доведување на врвен напаѓач ова лето. Прва желба е Ерлинг Халанд, но Норвежанецот е премногу скап, па Челзи сега ќе се сврти кон Ромелу Лукаку .

Челси подготвиле 130 милиони евра за Лукаку

Точка - 29.07.2021

Емисари од „Стенфорд Бриџ“, во Милано, ќе се обидат да го убедат Ромелу Лукаку да се врати во Челси. „Спорт Италија“, тврди дека Интер нема да ја одбијат понудата која во пари и играчи изнесува околу 130 милиони евра.

Интер не може да одбие ваква понуда, но може ли Лукаку?

СуперСпорт - 29.07.2021

Очигледно Челси е решен да потроши многу пари за напаѓач, а Роман Абрамович тргна по потписот на Ромелу Лукаку од Интер. Интер не сака да го продаде одличниот напаѓач, но понуда од 130 милиони евра, меѓу кои и вклучените фудбалерите би го натерале ...

Арсенал загриза на Лаутаро

Вечер Прес - 29.07.2021

Премиерлигашот Арсенал покажа интерес за фудбалерот на Интер, Лаутаро Мартинез, кој имаше фантастична сезона во дресот на „нероаѕурите“. Според британските медиуми, Арсенал е подготвен да плати 70 милиони евра, но најверојатно таа сума експресно ќе ...

Лаутаро не би го напуштил Интер за Арсенал

24Фудбал - 29.07.2021

Телеграф пишува дека Арсенал прави обиди да го купи Лаутаро Мартинез, но во Италија велат дека Аргентинецот не би се преселил во Северен Лондон. Лаутаро Мартинез има откупна клаузула од 111 милиони евра, Арсенал не може да ја понуди таа сума, но ќе ...

Лаутаро брзо одбил богата понуда од англиски премиерлигаш

Дерби - 28.07.2021

Еминентниот англиски медиум „Телеграф“ вчера пренесе дека Арсенал е подготвен да плати сума во близина на откупната клаузула за Лаутаро Мартинез и да го донесе Аргентинецот во своите редови.

Лукаку не сака да чуе за трансфер во Челзи

Спортски - 28.07.2021

Напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку нема намера да се враќа во својот поранешен клуб Челзи, тврдат медиумите на Островот. Приоритет на Челзи на лето ќе биде доведување на врвен напаѓач, а меѓу желбите е токму Ромелу Лукаку.

Белерин притиска за трансфер во Интер

Спортски - 28.07.2021

Интер е во потрага по десен бек, а примарна цел е играчот на Арсенал, Хектор Белерин. „Нероаѕурите“ во Белерин гледаат идеална замена за Хакими. 25-годишниот Шпанец скоро целата своја кариера ја помина во Арсенал, но веќе е уморен од недостатокот на ...

Белерин сака само во Интер

MTM - 28.07.2021

Десниот бек на Арсенал, Хектор Белерин, силно посакува трансфер во Интер, неговиот агент Алберт Ботинес треба да се сретне со „Топџиите“ за да се обиде да ги убеди да му дозволат на играчот да си замине.

Арсенал испрати понуда: Дали големиот Аргентинец се приклучува во редовите на Топџиите?

Sport M - 28.07.2021

Офанзивниот играч на Интер, Лаутаро Мартинез, се најде на листата со желби на Арсенал. Лондонски Арсенал сака да влезе во новата сезона со многу подобар тим отколку што имаше во последната, а еден од оние играчи за кои „топџиите“ веруваат дека ќе ја ...

Арсенал испрати понуда: Дали големиот Аргентинец се приклучува во редовите на Топџиите?

Zoom - 28.07.2021

Офанзивниот играч на Интер, Лаутаро Мартинез, се најде на листата со желби на Арсенал. Лондонски Арсенал сака да влезе во новата сезона со многу подобар тим отколку што имаше во последната, а еден од оние играчи за кои „топџиите“ веруваат дека ќе ја ...

Интер одби да го продаде Лукаку на Челзи за 130 милиони евра

Либертас - 28.07.2021

– Премиерлигашот Челзи е подготвен да плати 130 милиони евра за враќање на напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку Според „Фудбал Италија“, Интер ги одбил лондонци, бидејќи не се подготвени да се разделат со играчот ова лето.

Челзи нуди богатство за Лукаку, ама Интер не сака да чуе

+инфо - 28.07.2021

Според „Фудбал Италија“, Интер ги одбил лондонци, бидејќи не се подготвени да се разделат со играчот ова лето. Беше соопштено дека Интер бил контактиран и од Манчестер сити. Премиерлигашот Челзи е подготвен да плати 130 милиони евра за враќање на ...

Интер одби да го продаде Лукаку на Челзи за 130 милиони евра

Бриф - 28.07.2021

Премиерлигашот Челзи е подготвен да плати 130 милиони евра за враќање на напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку. Според „Фудбал Италија“, Интер ги одбил лондонци, бидејќи не се подготвени да се разделат со играчот ова лето.

Интер одби да го продаде Лукаку на Челзи за 130 милиони евра

Денешен - 28.07.2021

Премиерлигашот Челзи е подготвен да плати 130 милиони евра за враќање на напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку. Според „Фудбал Италија“, Интер ги одбил лондонци, бидејќи не се подготвени да се разделат со играчот ова лето.

Интер одби да го продаде Лукаку на Челзи за 130 милиони евра

MakPress - 28.07.2021

Премиерлигашот Челзи е подготвен да плати 130 милиони евра за враќање на напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку. Според „Фудбал Италија“, Интер ги одбил лондонци, бидејќи не се подготвени да се разделат со играчот ова лето.

Арсенал спреми богата понуда за Лаутаро Мартинез

Спортски - 27.07.2021

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Интер, Лаутаро Мартинез, пренесуваат шпанските медиуми. Артета сака да донесе нова ѕвезда во нападот и прва желба е Лаутаро Мартинез. Интер има финансиски проблеми и ќе мора да продаде некоја од ...