TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Покетино: Ќе си заминев од Тотенхем ако…

Дерби - 19.07.2019

Маурисио Покетино и во следнава натпреварувачка сезона ќе го води премиерлигашот Тотенхем што секако ги прави радосни сите навивачи на клубот од северен Лондон кои се надеваат дека Аргентинецот може да им донесе уште успеси и радости.

Покетино открива какви планови имал доколку победеа во Мадрид против Ливерпул

Спортклуб - 19.07.2019

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино открива дека доколку го победиле Ливерпул во финалето од ЛШ, сигурно го напуштал Тотенхем. Момците од Вајт Харт Лејн загубија во финалето во Мадрид од Ливерпул со 2:0.

Изненадување: Ериксен може во Мадрид, но не во Реал!?

Спортски - 19.07.2019

„Јорганџиите“ изгледа го изгубиле трпението со Хамес Родригез. Атлетико Мадрид овој преоден рок е и тоа како активен. Го купија Жоао Феликс за 127.5 милиони евра, а после него пристигнаа: Љоренте, Фелипе, Ерера, Хермосо, Трипие, Лоди и Шапоњик.

Почетино призна: Ќе го напуштев Тотенхем ако ја освоевме Лигата на шампионите (ВИДЕО)

SportMedia - 19.07.2019

Тренерот на Тотенхем Маурицио Почетино призна дека бил подготвен да си замине од клупата на лондонскиот клуб доколку ја освоеја титулата во Лигата на шампионите. Тотенхем, сепак, во премиерното финале во елитното натпреварување во Мадрид, загуби со ...

Покетино: Размислував да си одам од Тотенхем, но…

Спортски - 19.07.2019

Маурисио Покетино и следната сезона ќе го предводи Тотенхем. Зад себе има одлична сезона, а ова лето се поврзуваше со голем број на клубови. На крајот сепак одлучи да остане во Тотенхем. Признава дека би го напуштил клубот доколку ја освоеше Лигата ...

Покетино: Размислував да си заминам, ама...

Sport 1 - 19.07.2019

Аргентинскиот менаџер на лондонски Тотнем, Маурицио Покетино ќе го предводи овој премиерлигаш и во следната сезона, иако во последниот период се поврзуваше со заминување од клупата на овој клуб.

Покетино: Ако триумфиравме во ЛШ, ќе си заминев

Слободен Печат - 19.07.2019

Но, по финалето чувствував дека ова не е начин да се стави крај на кариерата во Тотенхем. Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино, откри дека ќе си заминеше од англискиот тим доколку триумфира во Лигата на шампионите.

Не е потребен Ериксен, кога го имате Покетино: Менаџерот на Тотенхем покажа завидна техника (Видео)

Дерби - 19.07.2019

Маурисио Покетино одлучи да остане во Тотенхем и покрај најавите за можно заминување на крајот од минатата натпреварувачка сезона, а како што вели самиот тој, нов предизвик пронашол во болниот пораз во големото финале во Лигата на шампионите.

Ериксен тренира самостојно пред контролната со Јувентус

Локално - 19.07.2019

Данскиот играч од средниот ред, Кристијан Ериксен тренира одделно од своите соиграчи во Тотенхем, пред контролната со Јувентус во Сингапур. Тој е во последната година од неговиот професионален договор со англискиот клуб и медиумите во земјата ...

Почетино: Ќе заминев од Тотенхем, ако ја освоивме Лигата на шампионите

Опсервер - 19.07.2019

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Почетино, откри дека најверојатно ќе го напуштел клубот ако тимот ја освоил Лигата на шампионите на крајот од минатата сезона. „Петлите“ сепак загубија со 0-2 во финалето од Ливерпул.

Ериксен доби дозвола за преслеба во Мадрид – но во Реал останаа разочарани

Спортклуб - 19.07.2019

Данскиот репрезентативец Ериксен од редовите на Тотенхме се чини летово ќе го напушти Лондон, а дестинацијата ќе биде Мадрид. Но на огромно изнендувањето тоа нема да бидат „кралевите“, туку градскиот ривал „јорганџиите“.

Лани Тотнем не купи ниту еден играч, сега по втор пат ќе руши трансфер-рекорд

Sport 1 - 19.07.2019

Ако ланскиот преоден рок Тотнем беше цел на потсмевање во Англија поради неактивноста на трансфер-пазарот и сепак успеа да стигне до финалето во Лигата на шампионите, ова лето работите ќе бидат поинакви.

Покетино: Размислував за заминување...

Точка - 19.07.2019

Маурицио Покетино и идната сезона ќе биде тренер на Тотенхем, иако имаше доста гласини дека би можел да го напушти лондонскиот клуб. Покетино зад себе има одлична сезона, а иако се поврзуваше со многу клубови, тој сепак одлучи да остане во Тотенхем.

Нов рекорден трансфер на Тотенхем

Вечер - 19.07.2019

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Почетино сака да го донесе во неговиот тим својот сонародник Џовани Ло Селсо од Бетис за 80 милиони евра, со што ќе постави нов клупски рекорд. Според „Дејли мирор“, Почетино е заинтересиран за Селсо, со кого ...

Тотенхем уште еднаш го руши клупскиот рекорд!

Спортски - 19.07.2019

Аргентинецот ќе го платат повеќе од Ндомбеле. Дали ова значи заминување на Ериксен? Тотенхем повторно ќе го сруши клупскиот рекорд. После доведувањето на Ндомбеле од Лион за околу 70 милиони евра, пет повеќе „петлите“ ќе платат за Џовани Ло Селсо .

На Покетино му се погоди трошењето, Тотенхем повторно го руши рекордот!

Спортклуб - 19.07.2019

Тотенхем година и пол немаше доведено ниту едно засилување во своите редови со што стана единствен пример во европскиот фудбал, а притоа успеа да обезбеди место во Топ 4 во Премиер лигата и да дојде до финалето од Лигата на шампионите.

Тотенхем десен бек бара во Серија А

TopSport - 19.07.2019

Тренерот на Тотенхем, Маурицио Покетино, замената за Киран Трипие кој се пресели во Атлетико Мадрид ја бара во италијанската Серија А. Покетино мора да донесе уште еден десен бек бидејќи по заминувањето на Трипие на таа позиција го има само Серж ...

Видео: Покетино покажа класа на тренингот на Тотенхем!

Спортски - 18.07.2019

Тренерот на Тотенхем, Маурисио Покетино на еден од тренинзите покажа дека се уште има „магија“ во нозете. Тотенхем на својот Твитер профил се пофали со мајстириите на својот тренер, кој покажа класа при изведувањето на слободен ...

ПСЖ го купува дефанзивецот на Тотенхем

Спортски - 18.07.2019

Пари Сент Жермен е фаворит за потписот на левиот бек на Тотенхем, Дани Роуз, пренесуваат англиските медиуми. Англискиот репрезентативец е спремен ова лето да ја промени средината, бидејќи Покетино не му гарантира место во стартниот тим.

По 95 години Атлетико Мадрид ангажираше Англичанец

Нетпрес - 18.07.2019

Атлетико Мадрид по 95 години повторно пазареше од Англија и своите редови ги засили со одличниот десен бек, Киран Трипие. На големо изненадување на повеќето фудбалски фанови, англискиот репрезентативец се реши да ги напушти редовите на Тотенхем за ...

Покетино: Се надевам дека Ериксен ќе остане!

Таратур - 18.07.2019

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино се надева дека Кристиан Ериксен ќе остане во тимот и покрај фактот што за него сериозен интерес покажува Реал Мадрид. Договорот на Ериксен со Тотенхем истекува следното лето, но данскиот плејмејкер изјави ...

Почетино се ​​надева дека Ериксен нема да оди во Реал

+инфо - 18.07.2019

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Почетино, се надева дека една од ѕвездите во тимот, Кристијан Ериксен ќе остане, и покрај фактот што има сериозен интерес кон него. Данскиот играч сака нов предизвик, а понуди за него подготвуваат Реал Мадрид и ...

ПСЖ главен кандидат во трката за Роуз

MTM - 18.07.2019

Париз Сен Жермен ја води трката на клубови кои сакаат да го потпишат Дени Роуз од Тотенхем. Англискиот дефанзивец сака да се бори за место во првиот тим на Тотенхем следната сезона - но ќе размисли за напуштање на Северен Лондон ако се појави ...

Покетино: Размислував за заминување, но сакам предизвици

СуперСпорт - 19.07.2019

Маурицио Покетино и наредната сезона ќе биде на клупата на Тотенхем. Позади себе има одлична сезона, а ова лето се поврзуваше со голем број на клубови. На крајот сепак се одлучи да остане во Тотенхем.

Почетино: Ќе заминев од Тотенхем, ако ја освоивме Лигата на шампионите

Бриф - 19.07.2019

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Почетино, откри дека најверојатно ќе го напуштел клубот ако тимот ја освоил Лигата на шампионите на крајот од минатата сезона. „Петлите“ сепак загубија со 0-2 во финалето од Ливерпул.

Кристијан Ериксен ќе ја продолжи кариерата во Мадрид?

ЗаЗабава - 19.07.2019

Данскиот репрезентативец Ериксен од редовите на Тотенхем се чини летово ќе го напушти Лондон, а дестинацијата ќе биде Мадрид. Но на огромно изнендување тоа нема да бидат кралевите, туку градскиот ривал јорганџиите.

Атлетико Мадрид пазараше во Лондон

OhridNews - 17.07.2019

Составот на Атлетико Мадрид ја засили последната линија во екипата ангажирајќи го репрезентативецот на „гордиот албион“, Кериан Трипиер од редовите на англискиот премиерлигаш Тотенхем. „Јорганџиите“ во име на оштета на Тотенхем му исплатија, а ...

Трипиер и официјално во Атлетико

MakPress - 17.07.2019

Фудбалерот на Тотенхем, Киран Трипиер од следната сезона ќе го носи дресот на Атлетико Мадрид. Веста денеска службено на Твитер ја потврдија челниците на мадридскиот клуб. Десниот бек на англиската репрезентација потпиша договор на три години, а за ...

Почетино: Ериксен нема да оди во Реал

Денешен - 18.07.2019

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Почетино, се надева дека една од ѕвездите во тимот, Кристијан Ериксен ќе остане, и покрај фактот што има сериозен интерес кон него. Данскиот играч сака нов предизвик, а понуди за него подготвуваат Реал Мадрид и ...

Почетино: Ќе заминев од Тотенхем, ако ја освоивме Лигата на шампионите

ТВ21 - 19.07.2019

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Почетино, откри дека најверојатно ќе го напуштел клубот ако тимот ја освоил Лигата на шампионите на крајот од минатата сезона. „Петлите“ сепак загубија со 0-2 во финалето од Ливерпул.

Почетино се ​​надева дека Ериксен нема да оди во Реал

MakPress - 18.07.2019

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Почетино, се надева дека една од ѕвездите во тимот, Кристијан Ериксен ќе остане, и покрај фактот што има сериозен интерес кон него. Данскиот играч сака нов предизвик, а понуди за него подготвуваат Реал Мадрид и ...

Почетино: Ќе заминев од Тотенхем, ако ја освоивме Лигата на шампионите

Sport M - 19.07.2019

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Почетино, откри дека најверојатно ќе го напуштел клубот ако тимот ја освоил Лигата на шампионите на крајот од минатата сезона. „Петлите“ сепак загубија со 0-2 во финалето од Ливерпул.

Почетино: Ќе заминев од Тотенхем, ако ја освоивме Лигата на шампионите

+инфо - 19.07.2019

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Почетино, откри дека најверојатно ќе го напуштел клубот ако тимот ја освоил Лигата на шампионите на крајот од минатата сезона. „Петлите“ сепак загубија со 0-2 во финалето од Ливерпул.

Покетино: Ако ја освоевме ЛШ ќе си заминев од Тотенхем

Спортски - 19.07.2019

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино, откри дека најверојатно ќе го напуштел клубот ако тимот триумфираше во Лигата на шампионите на крајот од минатата сезона. „Спарси“ изненадувачки се пласираа во финалети каде загубија од Ливерпул со 2:0.

Почетино: Ќе заминев од Тотенхем, ако ја освоивме Лигата на шампионите

MakPress - 19.07.2019

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Почетино, откри дека најверојатно ќе го напуштел клубот ако тимот ја освоил Лигата на шампионите на крајот од минатата сезона. „Петлите“ сепак загубија со 0-2 во финалето од Ливерпул.