TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Галерија) Лозано ја надмина тремата, ги спои генерациите со љубов и чашка пиво-полна сала за првиот концерт

Репортер - 23.03.2019

Влатко Лозановски, вечерва прв пат одржува голем солистички концерт. Малку со трема, малку свој, како и да е, публиката го дочека како вистинска ѕведза. Со громогласен аплауз, во полната ВИП Арена „Борис Трајковски“, Лозано ја запеа “Километри”, ...

(Галерија) лозано пее пред полна сала

Женски магазин - 23.03.2019

Во тек е првиот голем солистички концерт на Влатко Лозаноски во ВИП Арената „Борис Трајковски“. Популарниот пејач пее пред полна сала, а во публиката има фанови од различни генерации. Во продолжение ви пренесуваме дел од атмосферата.

Голем концерт на Лозано во „Борис Трајковски“

Вистина.мк - 23.03.2019

Вечерва, сабота 23 март 2019 година со почеток од 20.30 часот во арената „ Борис Трајковски“ во Скопје ќе се одржи големиот солистички концерт на една од нашите најголеми музички ѕвезди – Влатко Лозаноски .

Влатко Лозаноски вечерва ќе пее пред полна сала

Скопје инфо - 23.03.2019

За вечерва се најавува голема забава заедно до македонскиот музичар Влатко Лозаноски. Едно е сигурно, Лозано во вечерва ќе пее пред полна арена. Од Авалон информираат дека во продажба се последните илјада влезници за концертот на Лозано.

Лозано: Ова е вистинско време за мојот прв голем концерт!

Н.Македонија - 22.03.2019

Непосредно пред неговиот прв голем концерт во арената „Борис Трајковски“, поразговаравме со Влатко Лозаноски Лозано за неговите очекувања, подготовките, за тоа од кого има најголема поддршка периодов и кои се неговите идни планови.

„Ексклузив“ упадна на проба кај Лозано пред неговиот концерт во сабота! (ВИДЕО)

1tv - 22.03.2019

Утре во ВИП арената Борис Трајковски солистички концерт ќе одржи мега популарниот пејач Влатко Лозановски . Можете да очекувате неколку часовен спектакл, а главни гости ќе бидат и браќата од Некстајм! Кој нема сеуште купено карти, ќе можете да ...

Влатко Лозановски со ново ремек дело (Видео)

MakPress - 22.03.2019

На неколку денови пред големиот концерт, Влатко Лозановски ја промовираше песната „Мајко“. Автор на музиката и аранжманот е Лазар Цветковски а текстот е на Магдалена ...

Лозано за „Независен“: Бегам од скандали

Независен - 22.03.2019

На почетокот на кариерата со гласот и ликот го споредуваа со Тоше, но Влатко Лозаноски-Лозано (33) со упорност, скромност и без скандали се наметна во јавноста како квалитетен вокал во кој публиката препознава искрени емоции.

„Ексклузив“ упадна на проба кај Лозано пред неговиот концерт во сабота! (ВИДЕО)

Либертас - 22.03.2019

Утре во ВИП арената Борис Трајковски солистички концерт ќе одржи мега популарниот пејач Влатко Лозановски . Можете да очекувате неколку часовен спектакл, а главни гости ќе бидат и браќата од Некстајм! Кој нема сеуште купено карти, ќе можете да ...