TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Пик Сегед презадоволни: Во Скопје се најубавите доживувања, си заминуваме со два златни бода

24 Ракомет - 25.11.2021

ПИК Сегед му го нанесе вториот пораз на Вардар во седум дена откако славеше и на дуелот во Скопје со 30:27 после катастрофалниот почеток на шампионот на Македонија. Тренерот на ПИК Сегед, Хуан Карлос Пастор на прес-конференцијата беше многу ...

Пастор и Бомбач: Беше тешко во Скопје, но целта е исполнета

Gol.mk

Вардар заборави да победува во ЛШ, петти пораз по ред за „црвено-црните“

Слободен Печат

Вардар не успеа очајното прво полувреме да го надополни во второто, нов пораз од Пик Сегед

МКД

Вардар пак немоќен против ПИК Сегед, за петти пораз во ЛШ!

Gol.mk

Вардар преспа едно цело полувреме, па загуби од Пик Сегед

Екипа

„Црвено-црниот“ брод закотвен во место, го доби петтиот тежок удар (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет

Спортски Дерби Sport 1 24 Ракомет Курир Спортманија SportMedia

Вујовиќ: Правевме почетнички грешки и заслужено загубивме од ПИК Сегед

Gol.mk - 25.11.2021

Ракометарите на Вардар 1961 загубија во дуелот од осмото коло во Лигата на шампионите против ПИК Сегед , на домашен паркет со 27-30. Натпреварот во СЦ „Јане Сандански“ мина во знакот на гостите, кои долго водеа и не си дозволија изненадување.

Вујовиќ: Навивачите не се задоволни, реков дека ќе дојдат и тешки денови за Вардар

Слободен Печат

Веселин Вујовиќ: Разочаран сум, но не од резултатот!

Sport 1

Вујовиќ: Разочаран сум од начинот на кој го изгубивме натпреварот

Спортски

Вујовиќ: Го делам разочарувањето со навивачите

Спортманија

Вујовиќ: Разочаран сум, најавив дека ќе дојдат тешки денови, но битката не е завршена!

SportMedia

Вујовиќ: Разочаран сум, како и навивачите, но борбата продолжува…

Дриблинг

24 Ракомет Екипа Курир Zoom Сител Sport 1 Спортски 24 Ракомет

Талески: Самите сме виновни, притисокот можеби направи да имаме лош старт на мечот

Слободен Печат - 25.11.2021

Вардар се наоѓа во серија од пет последователни порази во ЕХФ Лигата на шампионите, откако загуби и вечерва пред своите навивачите од екипата на Пик Сегед. Унгарците само ја продолжија негативната серија на скопските „црвено-црни“ кои признаа дека ...

Талески: Жално е што не успеавме да ја израдуваме одличната публика

Gol.mk

Талески: Жално е што не можеме да ги израдуваме нашите навивачите!

Sport 1

Талески: Во криза сме, но мора да се исправиме и да одиме напред

Екипа

Талески: Жално е што не ја израдувавме публиката, но главата горе и одиме напред

24 Ракомет

Талески: Жал ми е за публиката, мора да се собереме и да одиме напред!

SportMedia

Талески: Жалам што не ја израдувавме публиката, пресуди слабиот почеток на натпреварот

Дриблинг

Gol.mk Gol.mk Спортски Gol.mk Gol.mk Вечер Прес SportMedia Република

Кјелце со лудачки камбек за нова победа над Барселона

MTM - 25.11.2021

Кјелце вторпат едноподруго го поразија европскиот шампион Барселона со 29:27 во Полска, откако беа во негатива речиси цел меч, додека Алборг првпат во својата историја го совлада Кил со 35:33 во дербито во групата А, каде што е и Вардар.

Алборг го изненади Кил, Кјелце ја доби Барселона

Спортски

Алборг го шокираше Кил, Кјелце подобар од Барселона

Sport 1

Кјелце во луд финиш повторно ја „тресна“ Барса, Алборг му се реваншираше на Кил

Екипа

Драма во Келце: Барса водеше со 4 разлика во самиот финиш, но на крајот загуби!

SportMedia

Душебаев со мајсторија ги дигна фановите на нозе, Кјелце повторно ја победи Барселона (Видео)

Дерби - 24.11.2021

Полскиот првак Виве Кјелце вторпат во една недела го победи актуелниот европски првак Барселона (29:27) во групната фаза на ракометната Лига на шампиони. Гостите од Шпанија уште во првиот дел дојдоа до предност од четири голови, а на пауза заминаа ...

Келце запиша нова историја: Во седум дена двапати ја сруши моќната Барса

24 Ракомет

„Барсa не е навикната да губи двапати по ред“

24 Ракомет

Алборг го изненади Кил, Киелце со неверојатна 6-0 серија ја „расплака“ Барса

Gol.mk - 24.11.2021

Европскиот вицешампион Алборг им стави крај на поразите во Лигата на шампионите и во клучен момент впиша нови два бода на своето конто во А групата од ракометната елита. Пред својата публика, данскиот тим приреди изненадување против бундеслигашот ...

Кил пропушти напад за реми, Кристенсен ја запечати победата за Алборг

24 Ракомет