TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бејзбол играч од САД добива најголем договор во историјата на спортот!?

Gol.mk - 20.03.2019

Американскиот бејзбол играч Мајк Троут (27) е пред потпис на најголемиот договор во историјата на спортот. Како што велат медиумите од САД, екипата на Лос Анџелес Ејнџелс му нудат на Троут неверојатни 430 милиони долари, за тој да остане во тимот во ...

Бејзбол играч стана најплатен спортист во светот, договорот е вреден 430 милиони долари

TopSport - 20.03.2019

Ѕвездата на МЛБ лигата, 27-годишниот бејзбол играч Мајк Траут го направи најголемиот договор во историјата на спортот. Медиумите во САД објавуваат дека тимот на Лос Анџелес Ејнџелс му нуди договор вреден 430 милиони долари за 12 години.

Бејзбол играчот Мајк Траут стана најплатен спортист во светот

Вечер - 20.03.2019

Најголемата ѕвезда МЛБ лига, Мајк Траут (27), е на прагот да го потпише најголемиот договор во историјата на спортот. Според пишувањата на американските медиуми тимот на Лос Анџелес му нуди договор вреден 430 милиони долари за период од 12 години.

Мајк Траут потпишува највреден договор во историјата на безболот

Екипа - 20.03.2019

Првата ѕвезда на МЛБ – лигата, Мајк Траут, ќе го потпише највредниот договор во историјата на безболот. Членот на Лос Анџелес енџелс ќе стави потпис на договор со франшизата од Калифорнија вреден 430 милиони американски долари.

Ова веќе не е нормално: Бејзбол ѕвезда доби договор од – 430 милиони долари!

Sport 1 - 20.03.2019

Веројатно во Македонија никој и не чул за Мајкл Троут, но во САД овој бејзбол играч на Лос Анџелес Енџелс е таква спортска ѕвезда, што успеа да ги надмине сите досегашни не само во овој екстра популарен спорт, туку и во другите спортови, откако доби ...

НАЈГОЛЕМ СПОРТСКИ ДОГОВОР: Безбол играч потпиша за 430 милиони долари!!!

SportMedia - 20.03.2019

Паднаа сите досегашни рекорди кои се однесуваат на висината на договорите на спортистите. Имено Мајк Траут ќе добие нестварни 430 милиони долари од безбол тимот на Лос Анџелес Ејнџелс, за возврат ќе мора да го носи дресот на овој тим во наредните 12 ...

Траут пред потпишување на рекордниот договор во историјата на спортот

Нетпрес - 20.03.2019

Американскиот бејзбол играч, 27-годишниот Мајкл Нелсон „Мајк“ Траут е пред потпишувањето на највисокиот договор во историјата на спортот воопшто. Според пишувањето на американските медиуми, Лос Анџелес Енџелс му нудат на Траут неверојатно 430 ...

Ѕвезда на Лос Анџелес ќе стане спортист со „најтежок“ договор во историјата

Дерби - 19.03.2019

Американскиот бејзбол тим Лос Анџелес Ејнџелс подготвува историски договор за големата МЛБ ѕвезда, Мајк Траут. Медиумите пренесуваат дека клубот од Ел-Еј ќе му понуди неверојатни 430 милиони долари на Траут за 12-годишен договор, што ќе биде и ...

Паѓаат сите рекорди, безбол играч ќе потпише највисок договор во историјата на спортот

Независен - 19.03.2019

Мајк Траут е прва ѕвезда во МЛБ лигата (Професионалната безбол лига во САД) и сега е на чекор од потпишување на најголемиот договор во историјата на спортот. 27-годишниот Траут ќе потпише договор на 12 години и годишно како играч на Лос Анџелес ...

Неверојатно, Траут добива договор од 430 милиони долари !

Канал5 - 19.03.2019

Мајк Траут, првата ѕвезда на американска бејзбол МЛБ лига ќе потпише договор вреден неверојатни 430 милиони долари со екипата на Лос Анџелес. 27- годишниот Траут ќе потпише 12- годишен договор, што знали дека годишно просечно ќе заработува по 36 ...

Безбол играч во САД на чекор до потпишување највисок договор во историјата на спортот

Локално - 19.03.2019

Безбол играчот Мајк Траут е на чекор од потпишување најголем договор во историјата на спортот. Според американски медуми во моментот се прецизираат деталите за обновување на неговиот договор за Лоа Анџелес Ејнџелс.

Бејзбол-играч стана најплатен спортист во светот, договорот е вреден 430 милиони долари

Макфакс - 20.03.2019

Ѕвездата на МЛБ лигата, 27-годишниот бејзбол играч Мајк Траут го направи најголемиот договор во историјата на спортот. Медиумите во САД објавуваат дека тимот на Лос Анџелес Ејнџелс му нуди договор вреден 430 милиони долари за 12 години.

Безбол играч во САД на чекор до највисок договор во историјата на спортот – 430 милиони долари

+инфо - 19.03.2019

Според американски медуми во моментот се прецизираат деталите за обновување на неговиот договор за Лоа Анџелес Ејнџелс. Медиумите тврдат дека Траут ќе потпише договор за 12 години вреден 430 милиони долари.

Бејзбол играч стана најплатен спортист во светот, договорот е вреден 430 милиони долари

Точка - 20.03.2019

Ѕвездата на МЛБ лигата, 27-годишниот бејзбол играч Мајк Траут го направи најголемиот договор во историјата на спортот. Медиумите во САД објавуваат дека тимот на Лос Анџелес Ејнџелс му нуди договор вреден 430 милиони долари за 12 години.

Безбол играч ќе потпише договор вреден 430 милиони долари

Курир - 19.03.2019

Безбол играчот Мајк Траут е на чекор од потпишување најголем договор во историјата на спортот. Според американски медуми во моментот се прецизираат деталите за обновување на неговиот договор за Лоа Анџелес Ејнџелс.

Безбол играч во САД на чекор до потпишување највисок договор во историјата на спортот

Sport M - 19.03.2019

Безбол играчот Мајк Траут е на чекор од потпишување најголем договор во историјата на спортот. Според американски медуми во моментот се прецизираат деталите за обновување на неговиот договор за Лоа Анџелес Ејнџелс.