TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во стан во Тетово експлодира плинска боца – Маж потешко повреден, 10 лица затруени од чадот

ТВ21 - 14.12.2019

11 лица побарале помош во тетовскиот Клинички центар по експлозија на плинска боца во стан. 24-годишниот сопственик на станот се здобил со сериозни изгореници од четврт степен и итно е префрлен на скопските клиники.

Пожарот во Тетово, едно лице е во животна опасност

Алсат-М - 14.12.2019

24-годишно момче од Тетово е во животна опасност и со изгоретини по целото тело, по пожарот што избувнал во неговиот стан на улицата Димо Гавровски во Тетово. Момчето живеело само во станот кој бил опожарен, а по пожарот веднаш бил однесен во ...

Пожар во стан во Тетово, 24-годишник се здоби со тешки изгореници

Телма - 14.12.2019

24 -годишник со иницијали А.С се здоби со изгореници од четврти степен, во пожар кој избувна околу 11 часот во станот каде живеел на вториот кат од оваа висококатница во центарот на Тетово.

Еден Тешко повреден во пожарот од експлозија на плинска боца во Тетово

Сакам да кажам - 14.12.2019

Единаесетмина се повредени од кои еден потешко, во пожарот што претпладнево изби во стамбена зграда во Тетово. Тешко повредениот добил изгореници од четврти степен и по укажаната прва помош во тетовската Клиничка болница итно бил префрлен на ...

Еден потешко повреден и 10 затруени во пожар во Тетово

Сител - 14.12.2019

Еден маж потешко повреден со изгореници од четврт степен, а 10 лица затруени од чад се последиците од пожарот што се случи денеска околу 11:00 часот во еден стан во зграда на улицата „Димо Гавровски Кара“ во Тетово.

Пожар во стан во Тетово – еден тешко повреден, десетина затруени

Макфакс - 14.12.2019

Еден маж е потешко повреден со изгореници, а 10 лица затруени од чад во пожарот што се случи денеска во стан во зграда на улицата „Димо Гавровски Кара“ во Тетово. Тешко повредениот е пренесен во Клиничкиот центар Мајка Тереза во Скопје.

Пожар во Тетово, еден потешко повреден

Алсат-М - 14.12.2019

Изгоре стан во Тетово во зграда на булеварот Илирија. Досега има 10 повредени, од нив еден е потешко повреден и е префрлен во скопска болница. Според првичните информации тешко повредениот е сопственик на станот кој изгоре.

Дванаесетмина повредени во големиот пожар во Тетово (ВИДЕО)

Слободен Печат - 14.12.2019

Според информациите причината за пожарот е експолозија на плинска боца. Денеска во 11.15 часот избувна пожар во станбена зграда на улицата „Димо Гавровски-Кара“ во Тетово. Според СВР Тетово, во пожарот се повредил сопственикот на станот, 24 ...

Пожар во зграда во Тетово, еден човек е тешко повреден

Слободен Печат - 14.12.2019

Постојат индиции дека причината за пожарот е експолозија на плинска боца. Пожар избувна во зграда во Тетово. Според пишувањата на Алсат , еден човек е тешко повреден, додека пет лица се здобиле со полесни повреди и се однесени во тетовската болница.

Пожар во зграда во Тетово, маж потешко повреден

Фокус - 14.12.2019

Пожар избувна во зграда во Тетово, јавува телевизија Алсат. Според првичните информации, еден човек е тешко повреден, додека пет лица се здобиле со полесни повреди и се однесени во тетовската болница. Најтешко повредениот е сопственик на зградата.

ВИДЕО: Пожар во Тетово, еден потешко повреден

Либертас - 14.12.2019

Изгоре стан во Тетово во зграда на булеварот Илирија. Досега има 10 повредени, од нив еден е потешко повреден и е префрлен во скопска болница. Според првичните информации тешко повредениот е сопственик на станот кој изгоре.

Дванаесетмина повредени во големиот пожар во Тетово (ВИДЕО)

Нетпрес - 14.12.2019

Денеска во 11.15 часот избувна пожар во станбена зграда на улицата „Димо Гавровски-Кара“ во Тетово. Според СВР Тетово, во пожарот се повредил сопственикот на станот, 24 годишниот А.С, и други 11 лица. – Во пожарот, А.С.

Дванаесет повредени во пожар во зграда во Тетово ВИДЕО

+инфо - 14.12.2019

На улицата „Димо Гавровски-Кара“ во Тетово денеска во 11.15 часот избуван пожар во станбена зграда, јави телевизијата Алсат. Според СВР Тетово, во пожарот се повредил сопственикот на станот, 24 годишниот А.С, и други 11 лица. – Во пожарот, А.С.

ВИДЕО: Дванаесетмина повредени во голем пожар во Тетово- сите повредени итно пренесени во болница

Курир - 14.12.2019

Денеска во 11.15 часот избувна пожар во станбена зграда на улицата „Димо Гавровски-Кара“ во Тетово. Според СВР Тетово, во пожарот се повредил сопственикот на станот, 24 годишниот А.С, и други 11 лица. – Во пожарот, А.С.

Изгореници кај еден станар од пожарот во Тетово, а уште 11 соседи побарале лекарска помош

Фокус - 14.12.2019

Во пожарот кој денеска избувна во зграда во Тетово со изгореници се здобило 24-годишно момче, а уште 11 станари побарале лекарска помош поради вдишување на чад. Според СВР Тетово, во пожарот се повредил сопственикот на станот, 24 годишниот А.С.

ВИДЕО: Пожар избувна во стан во Тетово - 12 лица се повредени

Press24 - 14.12.2019

Денеска во 11.15 часот избувна пожар во станбена зграда на улицата „Димо Гавровски-Кара“ во Тетово. Според СВР Тетово, во пожарот се повредил сопственикот на станот, 24 годишниот А.С, и други 11 лица. – Во пожарот, А.С.

Дванаесетмина повредени во пожарот во Тетово- сите повредени итно пренесени во болница

Република - 14.12.2019

Денеска во 11:15 часот избувна пожар во станбена зграда на улицата „Димо Гавровски-Кара“ во Тетово. Според СВР Тетово, во пожарот се повредил сопственикот на станот, 24-годишниот А.С, и други 11 лица. Во пожарот, А.С.

Експлодираше плинска боца во стан во Тетово – 12 лица се повредени

Centar - 14.12.2019

Денеска во 11.15 часот избувна пожар во станбена зграда на улицата „Димо Гавровски-Кара“ во Тетово. Според СВР Тетово, во пожарот се повредил сопственикот на станот, 24 годишниот А.С, и други 11 лица. – Во пожарот, А.С.

ВИДЕО: 12 повредени во пожарот во зградата во Тетово

Либертас - 14.12.2019

На улицата „Димо Гавровски-Кара“ во Тетово денеска во 11.15 часот избуван пожар во станбена зграда, јави телевизијата Алсат. Според СВР Тетово, во пожарот се повредил сопственикот на станот, 24 годишниот А.С, и други 11 лица. – Во пожарот, А.С.

При пожар во стан маж потешко повреден, 10 лица затруени од чадот

Бриф - 14.12.2019

Еден маж потешко повреден со изгореници од четврт степен, а 10 лица затруени од чад се последиците од пожарот што се случи денеска околу 11:00 часот во еден стан во зграда на улицата „Димо Гавровски Кара“ во Тетово.

При пожар во стан маж потешко повреден, 10 затруени од чадот

А1 On - 14.12.2019

Еден маж потешко повреден со изгореници од четврт степен, а 10 лица затруени од чад се последиците од пожарот што се случи денеска околу 11:00 часот во еден стан во зграда на улицата „Димо Гавровски Кара“ во Тетово.

Пожар во стан во Тетово: Еден маж тешко повреден, 10 лица затруени

ТВ21 - 14.12.2019

Еден маж потешко повреден со изгореници од четврт степен, а 10 лица затруени од чад се последиците од пожарот што се случи денеска околу 11:00 часот во еден стан во зграда на улицата „Димо Гавровски Кара“ во Тетово.

Пожар во стан во Тетово – маж потешко повреден, 10 лица затруени од чадот

4NEWS - 14.12.2019

Еден маж потешко повреден со изгореници од четврт степен, а 10 лица затруени од чад се последиците од пожарот што се случи денеска околу 11:00 часот во еден стан во зграда на улицата „Димо Гавровски Кара“ во Тетово.

ПОЖАР ВО СТАНБЕНА ЗГРАДА ВО ТЕТОВО: Маж е тешко повреден, а 10 лица се затруени од чадот

Денешен - 14.12.2019

Еден маж е потешко повреден со изгореници од четврт степен, а 10 лица затруени од чад се последиците од пожарот што се случи денеска околу 11 часот во еден стан во зграда на улицата „Димо Гавровски Кара“ во Тетово.

Пожар во стан во Тетово: Маж тешко повреден, 10 лица затруени од чад

Press24 - 14.12.2019

Еден маж потешко повреден со изгореници од четврт степен, а 10 лица затруени од чад се последиците од пожарот што се случи денеска околу 11:00 часот во еден стан во зграда на улицата „Димо Гавровски Кара“ во Тетово.

При пожар во стан маж потешко повреден, 10 лица затруени од чадот

24Инфо - 14.12.2019

Еден маж потешко повреден со изгореници од четврт степен, а 10 лица затруени од чад се последиците од пожарот што се случи денеска околу 11:00 часот во еден стан во зграда на улицата „Димо Гавровски Кара” во Тетово.

Пожар во стан во Тетово, маж потешко повреден, 10 лица затруени од чадот

Вечер Прес - 14.12.2019

Еден маж потешко повреден со изгореници од четврт степен, а 10 лица затруени од чад се последиците од пожарот што се случи денеска околу 11:00 часот во еден стан во зграда на улицата „Димо Гавровски Кара” во Тетово.

Mаж потешко повреден и 10 лица затруени од чад во пожарот во зграда во Тетово

+инфо - 14.12.2019

Според сведочењата на станарите пред пожарот се слушнала силна екплозија за која сметаат дека е од плинска боца. Еден маж потешко повреден со изгореници од четврт степен, а 10 лица затруени од чад се последиците од пожарот што се случи денеска околу ...

При пожар во стан маж потешко повреден, 10 лица затруени од чадот

Опсервер - 14.12.2019

Еден маж потешко повреден со изгореници од четврт степен, а 10 лица затруени од чад се последиците од пожарот што се случи денеска околу 11:00 часот во еден стан во зграда на улицата „Димо Гавровски Кара“ во Тетово.

Пожар во стан во Тетово, повредени дванаесет лица

МКД - 14.12.2019

Денеска во 11.15 часот избувна пожар во станбена зграда на улицата „Димо Гавровски-Кара“ во Тетово. Според СВР Тетово, во пожарот се повредил сопственикот на станот, 24 годишниот А.С, и други 11 лица. „Во пожарот, А.С.

Пожар во стан во Тетово, едно лице со изгореници од четврти степен, 10 лица затруени

MakPress - 14.12.2019

Еден маж потешко повреден со изгореници од четврт степен, а 10 лица затруени од чад се последиците од пожарот што се случи денеска околу 11:00 часот во еден стан во зграда на улицата „Димо Гавровски Кара“ во Тетово.

Пожар во стан во Тетово

Н.Македонија - 14.12.2019

Еден маж е потешко повреден со изгореници, а 10 лица затруени од чад во пожарот што се случи денеска во стан во зграда на улицата „Димо Гавровски Кара“ во Тетово. Тешко повредениот е пренесен во Клиничкиот центар Мајка Тереза во Скопје.

(ВИДЕО) Пожар во зграда во Тетово, маж со изгореници од 4-те степен, 10 тина затруени

Скопје1 - 14.12.2019

Еден маж е потешко повреден со изгореници, а 10 лица затруени од чад во пожарот што се случи денеска во стан во зграда на улицата „Димо Гавровски Кара“ во Тетово. Тешко повредениот е пренесен во Клиничкиот центар Мајка Тереза во Скопје.

Еден маж потешко повреден, а 10 лица затруени од чад по пожар во зграда во Тетово

Локално - 14.12.2019

Еден маж потешко повреден со изгореници од четврт степен, а 10 лица затруени од чад се последиците од пожарот што се случи денеска околу 11:00 часот во еден стан во зграда на улицата „Димо Гавровски Кара“ во Тетово.

При пожар во стан маж потешко повреден, 10 лица затруени од чадот

Канал5 - 14.12.2019

Од Брза помош ни донесоа 11 лица. Еден маж потешко повреден со изгореници од четврт степен, а 10 лица затруени од чад се последиците од пожарот што се случи денеска околу 11:00 часот во еден стан во зграда на улицата „Димо Гавровски Кара" во Тетово.

Пожар во стан во Тетово – едно лице потешко повредено, 10 лица затруени од чадот

iPortal - 14.12.2019

Еден маж потешко повреден со изгореници од четврт степен, а 10 лица затруени од чад се последиците од пожарот што се случи денеска околу 11:00 часот во еден стан во зграда на улицата „Димо Гавровски Кара“ во Тетово.

Експлозија на плинска боца во Тетово, 24-годишник се здобил со изгореници од четврти степен

Република - 14.12.2019

24 -годишник со иницијали А.С се здоби со изгореници од четврти степен, во пожар кој избувна околу 11 часот во станот каде живеел на вториот кат од оваа висококатница во центарот на Тетово.

Пожар во Тетово, еден маж потешко повреден

Р.С.Европа - 14.12.2019

Еден маж потешко повреден со изгореници од четврт степен, а 10 лица затруени од чад се последиците од пожарот што се случи денеска околу 11:00 часот во еден стан во зграда на улицата „Димо Гавровски Кара“ во Тетово.

24-годишно момче од Тетово е во животна опасност по пожарот што избувнал во неговиот стан

Магазин - 14.12.2019

Според АЛСАТ М едно 24-годишно момче од Тетово е во животна опасност и со изгоретини по целото тело, по пожарот што избувнал во неговиот стан на улицата Димо Гавровски во Тетово. Момчето живеело само во станот кој бил опожарен, а по пожарот веднаш ...