TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Протестите во сад и натаму масовни, но со помалку насилство

Сакам да кажам - 03.06.2020

Демонстрантите повторно го игнорираа полицискиот час воведен во десетици американски градови, но осмата ноќ од протестите против полициска бруталност и расизам, иницирани од убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд, поминаа со помалку насилство.

Куомо: Полицијата во Њујорк не ја заврши својата работа и не ги спречи криминалните активности за време на протестот

Слободен Печат - 03.06.2020

Гувернерот на американската сојузна држава Њујорк, Ендрју Куомо, изјави дека полицијата во Њујорк „не ја заврши својата работа” затоа што не успеаа да ги спречи грабежите и другите криминални активности за време на протестот за убиството на ...

Куомо ја обвини полицијата дека не си ја одработила работата, не ги спречила масовните грабежи

Нетпрес - 02.06.2020

Гувернерот на американската сојузна држава Њујорк, Ендрју Куомо изјави во вторникот дека њујоршката не успеала да ги спречи грабежите и другите криминални активности во текот на протестите изминатата ноќ.

ГУВЕРНЕРОТ НА ЊУЈОРК БЕСЕН: „Полицијата и градоначалникот не ја завршија работата, 13.000 припадници на Националната ...

Локално - 02.06.2020

Гувернерот на Њујорк, Ендру Куомо изјави дека полицијата во Њујорк не успеала да спречи грабежи и други криминални активности за време на синоќешните протести. Куомо го критикуваше американскиот претседател Доналд Трамп на прес-конференција за ...

Њујорк го продолжи полицискиот час до крајот на неделата во очекување на уште неколку тешки дена

Сакам да кажам - 02.06.2020

Доналд Трамп дополнително ги притисна гувернерите да им стават крај на насилните протести низ САД кои траат веќе седум ноќи, барајќи од Њујорк да ја повика на помош Националната гарда. Тој претходно се закани дека ќе ја распореди војската на улиците ...

Куомо: Правете разлика меѓу демонстрантите и крадците

Макфакс - 02.06.2020

Гувернерот на Њујорк, Ендру Куомо ги повика граѓаните да ги разликуваат бесот на демонстрантите предизвикан поради смртта на Џорџ Флојд и однесувањето на крадците. „Демонстрантите се поинакви од крадците“ рекол Куомо и додал дека полицискиот час е ...

За Трамп гувернерот е виновен за грабежите во Њујорк

+инфо - 02.06.2020

Претседателот на САД Доналд Трамп го критикуваше гувернерот на Њујорк, Ендру Куомо на Твитер по синоќешните протести во Њујорк за време на кои демонстрантите уништија имот и ограбуваа продавници.

Куомо: Граѓаните треба да прават разлика меѓу демонстрантите и крадците

Опсервер - 02.06.2020

Њујорк, 2 јуни 2020 () – Гувернерот на Њујорк Ендрју Куомо ги повика граѓаните да ги разликуваат гневот на демонстрантите предизвикан од смртта на Џорџ Флојд и однесувањето на крадците кои оперираат во одредени делови на градот.

За време на протестите во САД уапсени околу 5.600 луѓе

Сител - 02.06.2020

На протестите во САД за една недела се уапсени повеќе од 5.600 луѓе поради кражби, блокирање патишта и кршење на полицискиот час. Протестите, кои почнаа поради насилната смрт на Афроамериканецот Џорџ Флојд од страна на полицаец, продолжија и покрај ...

Куомо до Трамп: Благодарам, но не

Либертас - 02.06.2020

Гувернерот на американската сојузна држава Њујорк, Ендрју Куомо, кажа „благодарам, но не“ на заканата на претседателот Доналд Трамп дека ќе ја мобилизира војската во борбата против немирите, по смртта на невооружениот Афроамериканец, Џорџ Флојд, ...

Ќерката на градоначалникот на Њујорк уапсена додека протестирала во Менхетен (ВИДЕО)

МКД - 01.06.2020

25-годишната ќерка на градоначалникот на Њујорк, Бил де Бласио, била уапсена за незаконско собирање во саботата вечер, според Канцеларијата на заменик-комесарот за информации од јавен карактер.

Градоначалникот на Њујорк бара реформи на полицијата

Р.С.Европа - 01.06.2020

Градоначалникот на Њујорк, Ендру Куомо побара да се забрани употребата на прекумерна сила од страна на полицијата и изрази загриженост дека насилните протести предизвикани од смртта на невооружениот афроамериканец во Минеаполис може да го попречат ...

Ќерката на градоначалникот на Њујорк уапсена за време на протестите во САД

Макфакс - 01.06.2020

Ќерката на градоначалникот на Њујорк беше уапсена во саботата за време на протестот против полициската бруталност спрема Афроамериканците, јавува „Си-ен-ен“. Кијара, ќерка на градоначалникот Бил де Бласи, е уапсена затоа што била меѓу демонстрантите ...

Во хаосот во Њујорк уапсена и ќерката на градоначалникот: Кјара го блокирала сообраќајот во жариштето на судирот со ...

Точка - 01.06.2020

Додека градоначалникот на Њујорк Бил Де Бласио повикува мирот да се врати на њујоршките улици на кои се прелеало насилството на протестите поради убиството на Џорџ Флојд, јавноста не ни знае дека градоначалникот за тоа има приватни причини.

Татко и повикува на мир, таа пали полициски автомобили: Уапсена ќерката на градоначалникот на Њујорк

Локално - 01.06.2020

Додека градоначалникот на Њујорк, Бил де Бласио повикува на мир на улиците на овој град, се чини дека неговата ќерка е дел од демонстрациите. Дваесет и петгодишната Кјара беше уапсена во саботата навечер, откако полицијата во Њујорк го прогласи ...

Куомо: Масовните собири може да ја загрозат борбата против коронавирусот

Опсервер - 01.06.2020

Њујорк, 1 јуни 2020 () – Гувернерот на Њујорк, Ендрју Куомо денеска изрази загриженост дека масовните протести во Њујорк поради смртта на Џорџ Флојд може да ја загрозат долгата и тешка борба за сузбивање на пандемијата на коронавирусот.

Ќерката на градоначалникот на Њујорк уапсена за време на протестите во САД

24Инфо - 01.06.2020

Ќерката на градоначалникот на Њујорк беше уапсена во саботата за време на протестот против полициската бруталност спрема Афроамериканците, јавува Си-ен-ен. Кијара, ќерка на градоначалникот Бил де Бласи, е уапсена затоа што била меѓу демонстрантите ...

На протестите во Њујорк уапсена ќерката на градоначалникот Бил де Бласио

Слободен Печат - 01.06.2020

Во многу американски градови е воведен полициски час. Ќерката на градоначалникот на Њујорк, Кијара де Бласио, во саботата била уапсена за време на протестот против полициската бруталност против афроамериканците, јави Си-Ен-Ен.

На протестите во Њујорк уапсена ќерката на градоначалникот Бил де Бласио

Курир - 01.06.2020

Ќерката на градоначалникот на Њујорк, Кијара де Бласио, во саботата била уапсена за време на протестот против полициската бруталност против афроамериканците, јави Си-Ен-Ен. Ќерка на градоначалникот Бил де Бласио, била уапсена затоа што се нашла меѓу ...

На протестите во Њујорк уапсена ќерката на градоначалникот Бил де Бласио

Либертас - 01.06.2020

Ќерката на градоначалникот на Њујорк, Кијара де Бласио, во саботата била уапсена за време на протестот против полициската бруталност против афроамериканците, јави Си-Ен-Ен. Ќерка на градоначалникот Бил де Бласио, била уапсена затоа што се нашла меѓу ...

Уапсена ќерката на градоначалникот Де Бласио на протестите во Њујорк

+инфо - 01.06.2020

Ќерка на градоначалникот Бил де Бласио, била уапсена затоа што се нашла меѓу демонстрантите на кои им било забрането собирањето. Таа набрзо била и ослободена. Ќерката на градоначалникот на Њујорк, Кијара де Бласио, во саботата била уапсена за време ...

На протестите во Њујорк уапсена ќерката на градоначалникот Бил де Бласио

Опсервер - 01.06.2020

Њујорк, 1 јуни 2020 () – Ќерката на градоначалникот на Њујорк, Кијара де Бласио, во саботата била уапсена за време на протестот против полициската бруталност против афроамериканците, јави Си-Ен-Ен.

Ќерката на градоначалникот на Њујорк уапсена за време на протестите во САД

Точка - 01.06.2020

Ќерката на градоначалникот на Њујорк беше уапсена во саботата за време на протестот против полициската бруталност спрема Афроамериканците, јавува Си-ен-ен. Кијара, ќерка на градоначалникот Бил де Бласио, е уапсена затоа што била меѓу демонстрантите ...

На протестите во Њујорк уапсена ќерката на градоначалникот Бил де Бласио

Телма - 01.06.2020

Ќерката на градоначалникот на Њујорк, Кијара де Бласио, во саботата била уапсена за време на протестот против полициската бруталност против афроамериканците, јави Си-Ен-Ен. Ќерка на градоначалникот Бил де Бласио, била уапсена затоа што се нашла меѓу ...

На протестите во Њујорк уапсена ќерката на градоначалникот Бил де Бласио

А1 On - 01.06.2020

Ќерката на градоначалникот на Њујорк, Кијара де Бласио, во саботата била уапсена за време на протестот против полициската бруталност против афроамериканците, јави Си-Ен-Ен. Ќерка на градоначалникот Бил де Бласио, била уапсена затоа што се нашла меѓу ...

На протестите во Њујорк уапсена ќерката на градоначалникот Бил де Бласио

MakPress - 01.06.2020

Ќерката на градоначалникот на Њујорк, Кијара де Бласио, во саботата била уапсена за време на протестот против полициската бруталност против афроамериканците, јави Си-Ен-Ен. Ќерка на градоначалникот Бил де Бласио, била уапсена затоа што се нашла меѓу ...

На протестите во САД , уапсена и ќерката на градоначалникот на Њујорк

Канал5 - 01.06.2020

Ќерката на градоначалникот на Њујорк била уапсена во саботата за време на протестот против полициската бруталност против Афроамериканците, јавува Си-Ен-Ен. Кијара, ќерката на градоначалникот Бил де Бласио, била уапсена затоа што е меѓу ...

Куомо: Масовните собири може да ја загрозат борбата против коронавирусот

24Инфо - 01.06.2020

Гувернерот на Њујорк, Ендрју Куомо денеска изрази загриженост дека масовните протести во Њујорк поради смртта на Џорџ Флојд може да ја загрозат долгата и тешка борба за сузбивање на пандемијата на коронавирусот.

Куомо: Масовните собири може да ја загрозат борбата против коронавирусот

Слободен Печат - 01.06.2020

Иако многу демонстранти се млади, тие можат да го пренесат вирусот на нивните мајки, татковци, баби и дедовци, рече Куомо. Гувернерот на Њујорк, Ендрју Куомо денеска изрази загриженост дека масовните протести во Њујорк поради смртта на Џорџ Флојд ...

Куомо: Масовните собири може да ја загрозат борбата против коронавирусот

Вечер Прес - 01.06.2020

Гувернерот на Њујорк, Ендрју Куомо денеска изрази загриженост дека масовните протести во Њујорк поради смртта на Џорџ Флојд може да ја загрозат долгата и тешка борба за сузбивање на пандемијата на коронавирусот.

Куомо: Масовните собири може да ја загрозат борбата против коронавирусот

Либертас - 01.06.2020

– Гувернерот на Њујорк, Ендрју Куомо денеска изрази загриженост дека масовните протести во Њујорк поради смртта на Џорџ Флојд може да ја загрозат долгата и тешка борба за сузбивање на пандемијата на коронавирусот.

Куомо: Масовните собири може да ја загрозат борбата против коронавирусот

MakPress - 02.06.2020

Гувернерот на Њујорк, Ендрју Куомо денеска изрази загриженост дека масовните протести во Њујорк поради смртта на Џорџ Флојд може да ја загрозат долгата и тешка борба за сузбивање на пандемијата на коронавирусот.

Куомо до Трамп: Благодарам, но не

24Инфо - 02.06.2020

Гувернерот на американската сојузна држава Њујорк, Ендрју Куомо, кажа „благодарам, но не” на заканата на претседателот Доналд Трамп дека ќе ја мобилизира војската во борбата против немирите, по смртта на невооружениот Афроамериканец, Џорџ Флојд, ...

Куомо до Трамп: Благодарам, но не

А1 On - 02.06.2020

Гувернерот на американската сојузна држава Њујорк, Ендрју Куомо, кажа „благодарам, но не“ на заканата на претседателот Доналд Трамп дека ќе ја мобилизира војската во борбата против немирите, по смртта на невооружениот Афроамериканец, Џорџ Флојд, ...

Куомо до Трамп: Благодарам, но не

Опсервер - 02.06.2020

Њујорк, 2 јуни 2020 () – Гувернерот на американската сојузна држава Њујорк, Ендрју Куомо, кажа „благодарам, но не“ на заканата на претседателот Доналд Трамп дека ќе ја мобилизира војската во борбата против немирите, по смртта на невооружениот ...

Гувернерот на Њујорк до Трамп: Американската војска против американските граѓани – благодарам, но не треба

Локално - 02.06.2020

Гувернерот на Њујорк, Ендрју Куомо, изјавил „Благодарам, но не треба“ на заканата на претседателот Доналд Трамп дека ќе ја мобилизира армијата против немирите што се случија по смртта на невооружениот Афроамериканец Џорџ Флојд, кој беше задушен од ...

Куомо до Трамп: Благодарам, но не

MakPress - 02.06.2020

Гувернерот на американската сојузна држава Њујорк, Ендрју Куомо, кажа „благодарам, но не“ на заканата на претседателот Доналд Трамп дека ќе ја мобилизира војската во борбата против немирите, по смртта на невооружениот Афроамериканец, Џорџ Флојд, ...

Уапсени околу 5.600 луѓе на протестите во САД

+инфо - 02.06.2020

На протестите во САД за една недела се уапсени повеќе од 5.600 луѓе поради кражби, блокирање патишта и кршење на полицискиот час. Протестите, кои почнаа поради насилната смрт на Афроамериканецот Џорџ Флојд од страна на полицаец, продолжија и покрај ...

За време на протестите во САД уапсени околу 5.600 луѓе

Опсервер - 02.06.2020

Вашингтон, 2 јуни 2020 () – На протестите во САД за една недела се уапсени повеќе од 5.600 луѓе поради кражби, блокирање патишта и кршење на полицискиот час. Протестите, кои почнаа поради насилната смрт на Афроамериканецот Џорџ Флојд од страна на ...

За време на протестите во САД уапсени околу 5.600 луѓе

Либертас - 02.06.2020

На протестите во САД за една недела се уапсени повеќе од 5.600 луѓе поради кражби, блокирање патишта и кршење на полицискиот час. Протестите, кои почнаа поради убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд од страна на полицаец, продолжија и покрај ...

За време на протестите во САД уапсени околу 5.600 луѓе

24Инфо - 02.06.2020

На протестите во САД за една недела се уапсени повеќе од 5.600 луѓе поради кражби, блокирање патишта и кршење на полицискиот час. Протестите, кои почнаа поради насилната смрт на Афроамериканецот Џорџ Флојд од страна на полицаец, продолжија и покрај ...

За време на протестите во САД уапсени околу 5.600 луѓе: Палежи и грабежи во Њујорк и Лос Анџелес

Слободен Печат - 02.06.2020

Повеќето од протестите во Њујорк беа мирни маршеви, но во текот на ноќните часови имало сè повеќе случаи на уништување имот и грабежи. На протестите во САД за една недела се уапсени повеќе од 5.600 луѓе поради кражби, блокирање патишта и кршење на ...

За време на протестите во САД уапсени околу 5.600 луѓе

А1 On - 02.06.2020

На протестите во САД за една недела се уапсени повеќе од 5.600 луѓе поради кражби, блокирање патишта и кршење на полицискиот час. Протестите, кои почнаа поради насилната смрт на Афроамериканецот Џорџ Флојд од страна на полицаец, продолжија и покрај ...

За време на протестите во САД уапсени околу 5.600 луѓе

Курир - 02.06.2020

На протестите во САД за една недела се уапсени повеќе од 5.600 луѓе поради кражби, блокирање патишта и кршење на полицискиот час. Протестите, кои почнаа поради насилната смрт на Афроамериканецот Џорџ Флојд од страна на полицаец, продолжија и покрај ...

За време на протестите во САД уапсени околу 5.600 луѓе

Република - 02.06.2020

На протестите во САД за една недела се уапсени повеќе од 5.600 луѓе поради кражби, блокирање патишта и кршење на полицискиот час. Протестите, кои почнаа поради насилната смрт на Афроамериканецот Џорџ Флојд од страна на полицаец, продолжија и покрај ...

За време на протестите во САД уапсени околу 5.600 луѓе

24 Вести - 02.06.2020

На протестите во САД за една недела се уапсени повеќе од 5.600 луѓе поради кражби, блокирање патишта и кршење на полицискиот час. Протестите, кои почнаа поради насилната смрт на Афроамериканецот Џорџ Флојд од страна на полицаец, продолжија и покрај ...

Трамп го обвини Куомо за грабежите: Њујорк го искинаа на парчиња

Слободен Печат - 02.06.2020

Претседателот на САД Доналд Трамп го критикуваше гувернерот на Њујорк, Ендру Куомо на Твитер по синоќешните протести во Њујорк за време на кои демонстрантите уништија имот и ограбуваа продавници.

Трамп: Куомо виновен за грабежите во Њујорк

Опсервер - 02.06.2020

Њујорк, 2 јуни 2020 () – Претседателот на САД Доналд Трамп го критикуваше гувернерот на Њујорк, Ендру Куомо на Твитер по синоќешните протести во Њујорк за време на кои демонстрантите уништија имот и ограбуваа продавници.

Трамп: Куомо е виновен за грабежите во Њујорк

А1 On - 02.06.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп го критикуваше гувернерот на Њујорк, Ендру Куомо по синоќешните протести во Њујорк кога демонстрантите уништија имот и ограбуваа продавници. – Њујорк е изгубен поради разбојници, бандити, радикалната левица и сите ...

Трамп: Куомо виновен за грабежите во Њујорк

24Инфо - 02.06.2020

Претседателот на САД Доналд Трамп го критикуваше гувернерот на Њујорк, Ендру Куомо на Твитер по синоќешните протести во Њујорк за време на кои демонстрантите уништија имот и ограбуваа продавници.