TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Отворена нова градинка во населбата Пинтија

Вест - 29.06.2016

Нова детска градинка, во која можат да се згрижат 80 до 100 деца, пуштена е во употреба во населбата Пинтија во Општина Кисела Вода. Градинката "Ѓурѓица" е со површина од 420 квадратни метри, има три занимални и јасли, а изградена е по стандардите ...

Пинтија доби детска градинка по европски стандард

Алфа - 29.06.2016

Најмалите од населбата Пинтија добија градинка по европски стандард. На површина од 420 квадратни метри и со капацитет од 80 до 100 деца, од денеска почна со работа новата детска градинка “Ѓурѓица”.

Отворена градинката „Ѓурѓица“ во Пинтија: Најубавата градинка изградена во Македонија (ФОТО)

Курир - 29.06.2016

Општина Кисела Вода денеска слави 61 година од основањето, а како низата настани кои го одбележуваат овој датум, е и отворањето на новата градинка „Ѓурѓица“ во населба Пинтија. На отворањето на градинката присуствуваше премиерот Емил Димитриев, ...

Привршува реконструкцијата на градинката „13-ти Ноември“ ГАЛЕРИЈА

+инфо - 29.06.2016

Се оспособуваат занимални, тоалети, влезен хол, административните простории и се прави влез за лица со посебни потреби. Во тек е третата и завршна фаза од реконструкцијата на градинката „13-ти Ноември“.

Отворена нова градинка во населбата Пинтија

Нетпрес - 29.06.2016

Нова детска градинка денеска беше пуштена во употреба во населбата Пинтија. Објектот е со површина од 420 метри квадратни, има капацитет за згрижување на 80 до 100 деца од предучилишна возраст и е дел од ЈДГ „Весели Цветови“.

Финишира реконструкцијата на градинката „13-ти Ноември“ во Центар

Скопје инфо - 29.06.2016

Во тек е поставувањето на ентериерот на занималните, тоалетите, административните простории, влезниот хол и оспособување на објектот за пристап на лица со посебни потреби. Овие активности се во рамките на третата фаза од реконструкцијата на ...

Димитриев на отварање нова детска градинка во Пинтија

Нетпрес - 29.06.2016

Претседателот на Владата на Република Македонија, Емил Димитриев, денеска ќе присуствува на свечено отворање на нова детска градинка во населба Пинтија, Општина Кисела Вода. Градинката се наоѓа во непосредна близина на подрачното училиште „Рајко ...

"Ѓурѓица" - нова детска градинка во Пинтија

Вечер Прес - 28.06.2016

Свеченото пуштање во употреба е во рамките на одбележувањето на 61-годишниот јубилеј на оваа скопска општина. Во чест на Денот на општината, вечерва во новиот Дом на културата "Кисела Вода Кино - КВК" ќе биде прикажана и првата претстава "Чолак" од ...

Нова радост за децата: Отворени вратите на градинката „Ѓурѓица“ во Пинтија (фото)

Република - 29.06.2016

Општина Кисела Вода денеска слави 61 година од основањето, а како низата настани кои го одбележуваат овој датум, е и отворањето на новата градинка „Ѓурѓица“ во населба Пинтија. На отворањето на градинката присуствуваше премиерот Емил Димитриев, ...

Привршува целосната реконструкција на градинката „13 Ноември“

Порта 3 - 29.06.2016

Во тек е третата и завршна фаза од реконструкцијата на градинката „13 Ноември“. Со ова, по 40-ина години, во Центар се добива нов објект за згрижување и воспитување на деца, бидејќи од стариот останаа само sидовите и столбовите.

Пинтија доби нова современа градинка

Press24 - 29.06.2016

Нова детска градинка со капацитет за згрижување на 80 до 100 деца од предучилишна возраст беше пуштена во употреба денеска во населбата Пинтија во Општина Кисела Вода. Градинката „Ѓурѓица“, дел од ЈДГ „Весели Цветови“ е со површина од 420 метри ...

Отворена градинката „Ѓурѓица“ во Пинтија

Скопје инфо - 29.06.2016

Во рамки на прославата на 61-та годишнина од постоењето на Општина Кисела Вода, во населбата Пинтија се отвори градинката „Ѓурѓица“. На отворањето на градинката присуствуваше премиерот Емил Димитриев, министерот за труд и социјална политика Диме ...

Општина Центар: Привршува целосната реконструкција на градинката “13-ти Ноември“

Либертас - 29.06.2016

Во тек е третата и завршна фаза од реконструкцијата на градинката “13-ти Ноември“. Со ова, по 40-тина години, во Центар се добива нов објект за згрижување и воспитување на деца, бидејќи од стариот останаа само sидовите и столбовите, соопштуваат од ...

Отворена нова градинка во населбата Пинтија

Сител - 29.06.2016

Нова детска градинка со капацитет за згрижување на 80 до 100 деца од предучилишна возраст беше пуштена во употреба денеска во населбата Пинтија во Општина Кисела Вода. Градинката „Ѓурѓица“, дел од ЈДГ „Весели Цветови“ е со површина од 420 метри ...

Привршува целосната реконструкција на градинката „13 Ноември“(ФОТО)

МКД - 29.06.2016

Во тек е третата и завршна фаза од реконструкцијата на градинката „13 Ноември". Со ова, по 40-тина години, во Центар се добива нов објект за згрижување и воспитување на деца, бидејќи од стариот останаа само sидовите и столбовите, велат од општина ...

Отворена нова градинка во населбата Пинтија

Точка - 29.06.2016

Нова детска градинка денеска беше пуштена во употреба во населбата Пинтија. Објектот е со површина од 420 метри квадратни, има капацитет за згрижување на 80 до 100 деца од предучилишна возраст и е дел од ЈДГ „Весели Цветови“.

Општина Центар: Привршува целосната реконструкција на градинката “13-ти Ноември“

Репортер - 29.06.2016

тек е третата и завршна фаза од реконструкцијата на градинката “13-ти Ноември“. Со ова, по 40-тина години, во Центар се добива нов објект за згрижување и воспитување на деца, бидејќи од стариот останаа само sидовите и столбовите, соопштуваат од ...

Отворена нова градинка во населбата Пинтија

Телеграф - 29.06.2016

Премиерот Димитриев изјави дека трендот за отворање градинки продолжува натаму и ќе бидеме сведоци и на пуштање во употреба нови објекти од овој карактер Нова детска градинка со капацитет за згрижување од 80 до 100 деца од предучилишна возраст беше ...

Привршува целосната реконструкција на градинката “13-ти Ноември“

А1 On - 29.06.2016

Во тек е третата и завршна фаза од реконструкцијата на градинката “13-ти Ноември“. Со ова, по 40-тина години, во Центар се добива нов објект за згрижување и воспитување на деца, бидејќи од стариот останаа само sидовите и столбовите.

Отворена нова градинка во населбата Пинтија

Lider - 29.06.2016

Нова детска градинка со капацитет за згрижување на 80 до 100 деца од предучилишна возраст беше пуштена во употреба денеска во населбата Пинтија во Општина Кисела Вода. Градинката „Ѓурѓица“, дел од ЈДГ „Весели Цветови“ е со површина од 420 метри ...

Во завршна фаза реконструкцијата на градинката "13 Ноември"

Вечер Прес - 29.06.2016

Во тек е третата и завршна фаза од реконструкцијата на градинката "13 Ноември" Со ова, по 40-ина години, во Центар се добива нов објект за згрижување и воспитување на деца, бидејќи од стариот останаа само сидовите и столбовите.

Отворена нова градинка во населбата Пинтија

Канал5 - 29.06.2016

Скопската населба Пинтија доби нова детска градинка. На површина од 420 метри квадратни сместени се три занимални и едни јасли. Објектот има капацитет за згрижување на 80 до 100 деца од предучилишна возраст.

Нова градинка во Кисела Вода

Вечер Прес - 29.06.2016

Нова детска градинка со капацитет за згрижување на 80 до 100 деца од предучилишна возраст е пуштена во употреба во населбата Пинтија во Општина Кисела Вода Градинката „Ѓурѓица", дел од ЈДГ „Весели цветови" е со површина од 420 метри квадратни.

Отворена нова градинка во населбата Пинтија (ФОТО)

МКД - 29.06.2016

Нова детска градинка со капацитет за згрижување на 80 до 100 деца од предучилишна возраст беше пуштена во употреба денеска во населбата Пинтија во oпштина Кисела Вода. Градинката „Ѓурѓица", дел од ЈДГ „Весели Цветови" е со површина од 420 метри ...

Пинтија доби градинка со капацитет за 100 деца

Сител - 29.06.2016

Населбата Пинтија доби нова детска градинка. Со капацитет за 100 деца градинката ќе ги задоволи потребите на жителите на овој дел од општината Кисела Вода. Станува збор за објект кој има површина од 420 квадратни метри со три занимални и јасли, ...

Отворена нова градинка во населбата Пинтија

Утрински - 29.06.2016

Нова детска градинка со капацитет за згрижување на 80 до 100 деца од предучилишна возраст беше пуштена во употреба денеска во населбата Пинтија во Општина Кисела Вода. Градинката „Ѓурѓица“, дел од ЈДГ „Весели Цветови“ е со површина од 420 метри ...

Градинката „Ѓурѓица“ ќе може да прими од 80 до 100 деца

Дневник - 30.06.2016

Анела Петрова Во населбата Пинтија, во општината Kисела Вода вчера беше пуштена во употреба новата детска градинка со капацитет за згрижување 80 до 100 деца од предучилишна возраст. Станува збор за градинката „Ѓурѓица“, која е клон на „Весели ...