TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Гори предградие на Атина – наредена итна евакуација

Слободен Печат - 19.06.2024

Надлежните служби во Грција врашат евакуација на населението на две населби вопредградие на Атина откако областа беше зафатена од голем пожар. Во гасењето на огнената стихија учествуваат 70 пожарникари, а активирана е и противпожарната авијација ...

[ВИДЕО] Пожарот доаѓа до престолнината на Грција! Во тек е евакуација на околните населби

Точка - 19.06.2024

Повеќе од 70 пожарникари и 13 канадери се обидувале да го изгаснат големиот пожар на периферијата на Атина, што ги принудило властите денеска да издадат наредба за евакуација за две населби во близина.

Шумскиот пожар близу Атина разгорен поради силните ветрови

Глас на Америка - 19.06.2024

АТИНА – Грчки пожарникари и авиони денеска се борат со пожарот во градот Коропи, на 30 километри јужно од Атина, додека силните ветрови ги разгореа пламените јазици и ги принудија жителите да ги напуштат своите домови и бизниси.

ВИДЕО: Пожарот стигна до Атина, наредена евакуација од две населби

А1 On - 19.06.2024

Повеќе од 70 пожарникари и 13 канадери се обидуваат да го локализираат големиот пожар во предградието на Атина, принудувајќи ги властите денеска да издадат наредби за евакуација на две околни населби.

(ВИДЕО) СЕ ЕВАКУИРААТ ДВЕ НАСЕЛБИ: Пожарот зафати предградие на Атина

Фактор - 19.06.2024

Во Грција пожарот стигна до Атина, поради што е наредена евакуација на две населби. Повеќе од 70 пожарникари и 13 канадери се обидуваат да го локализираат големиот пожар во предградието на Атина.

Голем пожар во источниот дел на областа Атика, поширокиот регион на Атина

Бизнис Вести - 19.06.2024

– Грчките пожарникари од копно и воздух се обидуваат да го стават под контрола големиот пожар во ниска вегетација во источниот дел на областа Атика, поширокиот регион на Атина, огнените јазици се во близина на домови и деловни објекти, а преку ...

Голем пожар во Атика во Грција, зафати куќи

Макфакс - 19.06.2024

Во пожарот што избувна денеска на истокот на Атика во градот Коропи, во Грција, изгореа неколку куќи, а пожарот го гаснат десетици пожарникари со помош на два авиона и четири хеликоптери. Пожарот првин избувнал на паркингот за чамци во градот ...

Гори кај Атина, наредена итна евакуација

ТВ21 - 19.06.2024

Грчките власти ги повикаа жителите да ја евакуриаат областа во предградието на главниот град Атина, каде што избувна силен пожар, кој е проблематичен и поради силните ветрови. Официјалните лица соопштија дека 40 пожарникари, поддршани од шест ...

Пожар во Грција! Пожарот избувна околу омиленото македонско одморалиште, испратени се 2 авиони и хеликоптер! ...

Во Центар - 19.06.2024

Пожари избувнаа на источниот раб на грчката престолнина Атина, а пожарот избувна во областа Глифада. Други грчки медиуми јавуваат дека 16 противпожарни возила со 32 пожарникари биле испратени во атинското предградие Коропи, откако избувнал пожар ...

Голем пожар во источниот дел на областа Атика, поширокиот регион на Атина

Телма - 19.06.2024

Грчките пожарникари од копно и воздух се обидуваат да го стават под контрола големиот пожар во ниска вегетација во источниот дел на областа Атика, поширокиот регион на Атина, огнените јазици се во близина на домови и деловни објекти, а преку порака ...

ГРЦИЈА ПАК СЕ БОРИ СО ОГНОТ Голем пожар во областа Атика кај Атина

+инфо - 19.06.2024

Над 50 пожарникари со два пешадиски тима, со 19 возила и со 4 авиони и 6 хеликоптери се обидуваат да го стават под контрола пожарот додека силниот ветер дополнително го отежнува гаснењето.

Голем пожар во источниот дел на областа Атика, поширокиот регион на Атина

Република - 19.06.2024

Грчките пожарникари од копно и воздух се обидуваат да го стават под контрола големиот пожар во ниска вегетација во источниот дел на областа Атика, поширокиот регион на Атина, огнените јазици се во близина на домови и деловни објекти, а преку порака ...

Голем пожар во источниот дел на областа Атика, поширокиот регион на Атина

Локално - 19.06.2024

Грчките пожарникари од копно и воздух се обидуваат да го стават под контрола големиот пожар во ниска вегетација во источниот дел на областа Атика, поширокиот регион на Атина, огнените јазици се во близина на домови и деловни објекти, а преку порака ...

Голем пожар во источниот дел на областа Атика, поширокиот регион на Атина

Канал5 - 19.06.2024

Неофицијално, пожарот предизвика материјална штета на неколку објекти. Грчките пожарникари од копно и воздух се обидуваат да го стават под контрола големиот пожар во ниска вегетација во источниот дел на областа Атика, поширокиот регион на Атина, ...

Голем пожар во Атика во Грција, пожар зафати куќи

Опсервер - 19.06.2024

Во пожарот што избувна денеска на истокот на Атика во градот Коропи, во Грција, изгореа неколку куќи, а пожарот го гаснат десетици пожарникари со помош на два авиони и четири хеликоптери. Пожарот прво избувнал на паркингот за чамци во градот Коропи, ...

Голем пожар во источниот дел на областа Атика, поширокиот регион на Атина

Бриф - 19.06.2024

Грчките пожарникари од копно и воздух се обидуваат да го стават под контрола големиот пожар во ниска вегетација во источниот дел на областа Атика, поширокиот регион на Атина, огнените јазици се во близина на домови и деловни објекти, а преку порака ...

Голем пожар во Атика во Грција, зафатени се и куќи

24Инфо - 19.06.2024

Во пожарот што избувна денеска на истокот на Атика во градот Коропи, во Грција, изгореа неколку куќи, а пожарот го гаснат десетици пожарникари со помош на два авиони и четири хеликоптери. Пожарот прво избувнал на паркингот за чамци во градот Коропи, ...

Голем пожар во Грција, горат куќи

Press24 - 19.06.2024

Во пожарот што избувна денеска на истокот на Атика во градот Коропи, во Грција, изгореа неколку куќи, а пожарот го гаснат десетици пожарникари со помош на два авиони и четири хеликоптери. Пожарот прво избувнал на паркингот за чамци во градот Коропи, ...

Голем пожар во Грција, горат куќи во Коропи

Нетпрес - 19.06.2024

Во пожарот што избувна денеска на истокот на Атика во градот Коропи, во Грција, изгореа неколку куќи, а пожарот го гаснат десетици пожарникари со помош на два авиони и четири хеликоптери. Пожарот прво избувнал на паркингот за чамци во градот Коропи, ...

Голем пожар во Атика во Грција, зафати куќи

Точка - 19.06.2024

Во пожарот што избувна денеска на истокот на Атика во градот Коропи, во Грција, изгореа неколку куќи, а пожарот го гаснат десетици пожарникари со помош на два авиона и четири хеликоптери. Пожарот првин избувнал на паркингот за чамци во градот ...

Голем пожар во источниот дел на областа Атика, поширокиот регион на Атина

Рацин - 19.06.2024

Грчките пожарникари од копно и воздух се обидуваат да го стават под контрола големиот пожар во ниска вегетација во источниот дел на областа Атика, поширокиот регион на Атина, огнените јазици се во близина на домови и деловни објекти, а преку порака ...

Голем пожар во Атика во Грција

Локално - 19.06.2024

Во пожарот што избувна денеска на истокот на Атика во градот Коропи, во Грција, изгореа неколку куќи, а пожарот го гаснат десетици пожарникари со помош на два авиона и четири хеликоптери. Пожарот првин избувнал на паркингот за чамци во градот ...

Голем пожар во источниот дел на областа Атика

Курир - 19.06.2024

Неофицијално, пожарот предизвика материјална штета на неколку објекти. Грчките пожарникари од копно и воздух се обидуваат да го стават под контрола големиот пожар во ниска вегетација во источниот дел на областа Атика, поширокиот регион на Атина, ...

Голем пожар во источниот дел на областа Атика, поширокиот регион на Атина

MakPress - 19.06.2024

Грчките пожарникари од копно и воздух се обидуваат да го стават под контрола големиот пожар во ниска вегетација во источниот дел на областа Атика, поширокиот регион на Атина, огнените јазици се во близина на домови и деловни објекти, а преку порака ...