TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кумановци откопале гроб во потрага по накит

Р.С.Европа - 13.10.2021

Кумановското јавно обвинителство поведе кривична постапка против 30 годишен маж поради тешка кражба. Осомничениот заедно со двајца соучесници вечерта на 10 октомври со лопати и ашов откопале гроб на градските гробишта во Куманово во потрага по ...

Притвор за лицето кое осквернави гроб за да украде златен накит од покојник

Centar

Притвор за едно лице за сквернавење гроб во Куманово

Скопје инфо

Сакале да украдат златен накит од ковчегот: Притвор за крадецот кој го откопа гробот на загинатата кумановка

Слободен Печат

Детали за ужасниот чин: Осквернавил гроб и почнал да копа, еве што барал на гробиштата

Курир

Притвор за сквернавењето на гроб во Куманово: Го отвориле ковчегот со цел пронаоѓање на златен накит

Локално

Отвориле гроб и барале накит на Градските гробишта во Куманово

Бриф

Нова ТВ Press24 Канал5 Lider Опсервер Кумановски м. еМагазин Н.Македонија

Двајца осуденици и уште едно лице свернавеле гроб на 17-годишна загината кумановка

Скопје инфо - 13.10.2021

СВР Куманово ќе поднесе кривични пријави против три лица од Куманово, за кои постои сомневање дека сквернавеле гроб на градските гробишта, соопшти денеска полицијата. Вчера во 17 часот полициски службеници од СВР Куманово го уапсиле триесетгодшниот ...

СВР Куманово ќе поднесе кривични пријави против три лица за сквернавење гроб во Куманово

Независен

Двајца затвореници пуштени на викенд со помошник го сквернавеле гробот на загинатата 17 годишна кумановка

Курир

Двајца затвореници пуштени на викенд со помошник извршиле сквернавење на гроб во Куманово – поднесени кривични пријави

ТВ21

Тројца затвореници од „Идризово“ пуштени на викенд го осквернавиле гробот на 17-годишната кумановка која загина во сообраќајка

24Инфо

Ги пуштиле од затвор на викенд, а тие сквернавеле гроб - кривична пријава за три лица

Press24

Затвореници пуштени на викенд извршиле сквернавење на гроб во Куманово

Локално

Нетпрес МКД Сител Нова ТВ MakPress Kumanovo News Кумановски м. Слободен Печат

Побаран притвор за лице од Куманово – со две други лица отворил ковчег на починато лице и барал златен ланец

ТВ21 - 13.10.2021

Основното јавно обвинителство Куманово поведе постапка против лице на возраст од 30 години за сторено кривично дело – Тешка кражба од член 236 став 1 точка 1 во врска со член 19 од Кривичниот законик.

Во гробот на Јелена барале златен ланец. ОЈО побара притвор

Либертас

Куманово: Ископале гроб и отвориле ковчег на покојна во кој имале сознанија дека се наоѓа златен ланец

Сител

ОТВОРИЛЕ ГРОБ И БАРАЛЕ ЗЛАТЕН НАКИТ КАЈ ЗАГИНАТА ДЕВОЈКА Обвинителството бара притвор за тешка кражба

+инфо

Кумановци откопале гроб и барале златен ланец во ковчегот

ММС

Го ископале гробот за да одземат златен ланец на покојната, соопшти ОЈО

Kumanovo News

Осомничените за сквернавење барале златен накит во гробот на младата кумановка

Фокус

Телма 4NEWS МКД

Затвореници на викенд го ископале гробот на 17-годишната кумановка, мотивите за морбидниот криминал не се откриваат

Телма - 13.10.2021

Двајца затвореници од Идризово кои биле на викенд отсуство и уште еден кумановец учествувале во грозоморното раскопување на гробот на 17-годишна девојка загината во сообраќајна несреќа лани.

Кумановец и двајца осуденици осомничени за сквернавење на гробот на младата Јелена

Фокус

Фатени тројца затвореници за сквернавење на гробот на 17-годишната Јелена од Куманово

Фактор

Кумановец и двајца осуденици осомничени за сквернавење на гробот на младата Јелена

Либертас

ОЈО: Осквернувачите во гробот на Јелена барале злато

24Инфо

Двајца затвореници на викенд и помошник го раскопале гробот на 17-годишната девојка

Република

Двајца затвореници на викенд и помошник го раскопале гробот на 17-годишната девојка

Lider

Фактор