TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Принцезата Евгенија објави среќна вест: Воодушевени сме што ни пристигнува нов член на семејството

Слободен Печат - 24.01.2023

Принцезата Евгенија и нејзиниот сопруг Џек Бруксбанк ќе станат родители по вторпат, соопштија од Бакингемската палата. Евгенија, најстарата ќерка на принцот Ендру и Сара Фергусон , го роди нејзиниот прв син Август во февруари 2021 година.

ФОТО: Голема радост во кралското семејство, принцезата е повторно бремена

Курир - 24.01.2023

Принцезата Евгенија, внука на кралицата Елизабета Втора, денеска објави дека е бремена со второто дете. На својот Инстаграм профил таа објави фотографија на која се гледа како синот и го бакнува стомакот.

ВНУКАТА НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА БРЕМЕНА! Бакингемската палата сподели радосна вест, еве кога се очекува новороденчето!

Фактор - 24.01.2023

Принцезата Јуџин го очекува своето второ дете со сопругот Џек Бруксбанк. Порѓај се очекува на лето. - Принцезата Јуџин и господинот Џек Бруксбенкс со задоволство објавуваат дека летово го очекуваат своето второ дете - соопшти денеска Бакингемската ...

Принцезата Јуџин е бремена, со сопругот го чекаат второто дете

Репортер - 24.01.2023

Принцезата Сара Фергусон позната како Јуџин е бремена. Со сопругот Џек Брунксбенк го чекаат второто дете, потврдија од Бакингемската палата, а пренесе „ Би-би-си “. Јуџин е ќерка на поранешниот принц Ендру, кого кралот Чарлс го исфрли од кралското ...

Внуката на кралицата Елизабета ќе го добие своето второ дете

Локално - 24.01.2023

Принцезата Јуџин, внука на покојната кралица Елизабета Втора, чека второ дете со сопругот Џек Бруксбанк, пишува „Дејли мејл“. „Принцезата Јуџин и господинот Џек Бруксбенкс со задоволство објавуваат дека го очекуваат своето второ дете ова лето“, ...

Голема радост во кралското семејство, принцезата е повторно бремена

Lider - 24.01.2023

Принцезата Евгенија, внука на кралицата Елизабета Втора, денеска објави дека е бремена со второто дете. На својот Инстаграм профил таа објави фотографија на која се гледа како синот и го бакнува стомакот.

Бакингемската палата има радосни вести – чека принова

Еспресо - 24.01.2023

Принцезата Јуџин, внука на покојната кралица Елизабета Втора, чека второ дете со сопругот Џек Бруксбанк, пишува „Дејли мејл“. „Принцезата Јуџин и господинот Џек Бруксбенкс со задоволство објавуваат дека го очекуваат своето второ дете ова лето“, ...

ВНУКАТА НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА ВТОРА Е БРЕМЕНА Принцезата Јуџин го чека второто дете

+инфо - 25.01.2023

Принцезата Јуџин, внуката на покојната кралица Елизабета Втора, го чека своето второ дете со сопругот Џек Бруксбенк. Принцезата Јуџин, внуката на покојната кралица Елизабета Втора, го чека своето второ дете со сопругот Џек Бруксбенк, пишува „Дејли ...

Бакингемската палата има радосни вести – чека принова

Убавина и Здравје - 25.01.2023

Принцезата Јуџин, внука на покојната кралица Елизабета Втора, чека второ дете со сопругот Џек Бруксбанк, пишува „Дејли мејл“. „Принцезата Јуџин и господинот Џек Бруксбенкс со задоволство објавуваат дека го очекуваат своето второ дете ова лето“, ...