TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Албанската опозиција протестираше против буџетот со димни бомби и оган во Собранието

Глас на Америка - 20.11.2023

Членовите на албанската опозициска Демократска партија подметнаа димни бомби и запалија мал оган, брзо изгаснат, среде парламентот денес, во неуспехот да го спречат да гласа за буџетот за 2024 година.

Опозицијата запали оган и фрли чадни бомби во албанскиот парламент на расправата за буџетот

Сакам да кажам

📽 ЧАД ВО БОЈА ВО АЛБАНСКОТО СОБРАНИЕ Опозицијата запали факли, Еди Рама си замина

+инфо

(ВИДЕО) Димни бомби и пожар во албанскиот парламент

А1 On

ФОТО/ВИДЕО | ЗАПАЛЕНИ ПРАТЕНИЧКИТЕ КЛУПИ, А ОД ДИМНИ БОМБИ НЕ СЕ ГЛЕДА ПРСТ ПРЕД ОКО – Нова драма во Албанија: Парламентот како бојно поле

Во Центар

Хаос во Парламентот на Албанија: Активирани димни бомби, пратеници палеле клупи (видео)

Независен

ВИДЕО | Нови тензии во албанскиот Парламент: Опозицијата запали димни бомби на седницата

Слободен Печат

Хаос во албанскиот парламент: опозицијата запали димни бомби, се вклучи и обезбедувањето

Макфакс - 20.11.2023

Затворената седница на Собранието на Албанија заврши пет минути откако почна, бидејќи пратениците од опозицијата запалија димни бомби, објави „Еј-би-си њуз“ на албански јазик. Веднаш по усвојувањето на буџетот за 2024 година со мнозинство гласови, ...

Барикади и димни бомби во албанскиот парламент, избувна пожар (ВИДЕО)

МКД

Хаос во албанскиот парламент: опозицијата запали димни бомби, се вклучи и обезбедувањето

Скопје1

Хаос во албанскиот парламент: опозицијата запали димни бомби, се вклучи и обезбедувањето

Опсервер

Хаос во албанскиот парламент: Опозицијата запали димни бомби, се вклучи и обезбедувањето

Press24

Хаос во албанскиот парламент, опозицијата запали димни бомби по усвојувањето на буџетот

Нетпрес

Хаос во албанскиот парламент: опозицијата запали димни бомби, се вклучи и обезбедувањето

Точка

Хаос и во Собранието на Албанија, опозицијата запали пиротехника – предизвика мал пожар

ТВ21 - 20.11.2023

Албанските опозициски пратеници повторно ја прекинаа седницата на Парламентот, протестирајќи против, како што велат, се поавторитарното владеење на владејачките социјалисти. Тие запалија пиротехнички средства и нафрлаа столчиња на говорницата, во ...

(Видео) Нови инциденти во албанскиот парламент: пратениците активираа димни бомби, Рама ја напушти седницата

Макфакс - 20.11.2023

Нови инциденти во парламентот на Албанија каде денеска во рок од пет минути со мнозинство гласови беше усвоен буџетот за 2024 година, но седницата ја одбележаа пратениците од опозицијата кои активираа димни бомби.

(Видео) Нови инциденти во албанскиот парламент: пратениците активираа димни бомби, Рама ја напушти седницата

Опсервер

Нови инциденти во албанскиот парламент: пратениците активираа димни бомби, Рама ја напушти седницата

24Инфо

(Видео) Нови инциденти во албанскиот парламент: пратениците активираа димни бомби, Рама ја напушти седницата

Скопје1

Нови инциденти во албанскиот парламент: пратениците активираа димни бомби, Рама ја напушти седницата | ВИДЕО

Сител

(Видео) Нови инциденти во албанскиот парламент: пратениците активираа димни бомби

Press24

(Видео) Нови инциденти во албанскиот парламент: Пратениците активираа димни бомби, Рама ја напушти седницата

Либертас

Фактор Точка MTM Вечер Прес Во Центар Фокус

Хаос и на денешната пленарна седница на албанскиот Парламент, на чиј дневен ред е Нацрт-буџетот за 2024 година

Zoom - 20.11.2023

Во тензична ситуација, во која не изостанаа ниту физички напади, димни бомби и со бројно присуство на припадниците на Националната гарда, денешната пленарна седница на албанскиот Парламент, на која на дневен ред беше Нацрт-буџетот за идната година, ...

Хаос и на денешната пленарна седница на албанскиот Парламент, на чиј дневен ред е Нацрт-буџетот за 2024 година

Бриф

ВИДЕО: Димни бомби фрлени во главната сала во албанскиот парламент

Курир

Хаос и на денешната пленарна седница на албанскиот Парламент

Lider

Албанските пратеници го усвоија буџетот во тензична атмосфера

Р.С.Европа

Хаос и на денешната пленарна седница на албанскиот Парламент, на чиј дневен ред е Нацрт-буџетот за 2024 година

Рацин

Физички напади, димни бомби: Хаос и на денешната пленарна седница на албанскиот Парламент

Република

Нетпрес Канал5 Н.Македонија MakPress