TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новиот Mi 9 на Xiaomi на брутален тест на издржливост

Точка - 15.03.2019

Кинеската компанија тврди дека кај својот најнов премиум телефон Mi 9, користи сафирно стакло за заштита на главната камера. Ова тврдење беше доволен предизвик за Зак од ЈуТјуб каналот JerryRigEverything да изврши тест на издржливоста на овој ...

Како помина Xiaomi Mi 9 на тестот за издржливост?

Телефони.мк - 14.03.2019

Популарниот канал JerryRigEverything дојде на ред да го тестира и новиот премиум смартфон Xiaomi Mi 9 кој има врвни материјали на градба и прекрасно дизајнирано тело. На вообичаените тестови на гребење, горење и превиткување телото на Xiaomi Mi 9 се ...

Новиот флегшип на Xiaomi на брутален тест на издржливост (ВИДЕО)

USB - 15.03.2019

Кинеската компанија тврди дека кај својот најнов премиум телефон Mi 9, користи сафирно стакло за заштита на главната камера. Ова тврдење беше доволен предизвик за Зак од ЈуТјуб каналот JerryRigEverything да изврши тест на издржливоста на овој ...