TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Барди дочека кам-бек – Леванте остана непоразен дома и осми меч по ред

Спортманија - 22.01.2021

Нашиот репрезентативец играше околу десеттина минути против Валјадолид, први за него во 2021 година и по 13 меча пауза Енис Барди конечно доби шанса за кам-бек на фудбалскиот терен и одигра десеттина минути во финишот на мечот против Валјадолид.

Барди се врати на теренот после 75 дена, Леванте и Валјадолид понудија возбудливо реми во Примера (Видео)

Дерби - 22.01.2021

Леванте и Валјадолид одиграа возбудлив петочен натпревар во шпанската Примера и го отворија новото коло со четири погодоци, натпревар кој е важен и поради тоа што тимот од Валенсија доби голем плус во офанзивниот дел од теренот.

Барди заигра по три месеци, Леванте со 2:2 реми против Валјадолид

TopSport - 22.01.2021

Енис Барди по три месеци надвор од стројот поради повреда, доби шанса да влезе во последните десетина минути од мечот на неговиот Леванте со Валјадолид, кога резултатот беше 2:2, како што заврши мечот од 20-тото коло на шпанската Ла лига.

Енис Барди на терените во „Ла Лига“ после скоро три месеци!

Слободен Печат - 22.01.2021

Вечерва во рамките од 20 коло во најсилното шпанско првенство составот на Леванте дома ремизираше (2:2) против екипата на Ваљадолид. Во домашниот тим после скоро три месеци отсуство од терените, кам-бек направи македонскиот репрезентативец Енис ...

Барди по два месеци заигра за Леванте во ремито против Ваљадолид (ВИДЕО)

SportMedia - 22.01.2021

За првпат по 8 ноември минатата година, Енис Барди се најде на теренот и ги одигра зaвршните десетина минути на вечерашниот меч меѓу неговиот Леванте и екипата на Ваљадолид, кој зварши нерешено 2:2, на стартот на 20. коло во шпанската Ла Лига.

Барди ги одигра првите минути за Леванте по паузата поради повреда (ВИДЕО)

24Фудбал - 22.01.2021

Енис Барди влезе во финишот од мечот меѓу Леванте и Ваљадолид кој заврши без победник 2-2. Македонскиот репрезентативец Барди конечно се врати на теренот по повредата на грбот поради која ги пропушти и мечевите на македонската репрезентација.

ВИДЕО: Енис Барди со кам-бек за Леванте во ремито со Ваљадолид во Ла Лига

Дриблинг - 22.01.2021

Леванте освои бод на домашен терен против Ваљадолид откако одигра 2:2 во натпреварот од 20 коло од Ла Лига. Роџер ги постави конечните 2:2 во 83 минута по асистенцијата на Радоја. Енис Барди ги одигра првите минути за Леванте по паузата поради ...

Барди ги одигра првите минути по цели два месеци (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.01.2021

Леванте и Валјадолид ремизираа 2-2 во рамки на првиот натпревар од 20.коло во Ла Лига. Она што е најважно од овој натпревар за македонската спортска јавност е што конечно по пауза од цели два месеци на теренот се врати Енис Барди.

ВИДЕО: Енис Барди по два месеци заигра фудбал, реми на Леванте

Gol.mk - 22.01.2021

Македонскиот репрезентативец Енис Барди конечно се врати на терените и по два месеци заигра фудбал, во ремито на Леванте и Ваљадолид (2-2) во рамки на шпанска Примера. Барди имаше хернија, немаше одиграно натпревар уште од месец ноември кога Леванте ...

Барди се врати на терените – Реми на Леванте со Валјадолид (ВИДЕО)

Екипа - 22.01.2021

Леванте и Валјадолид одиграа без победник 2-2 во првиот натпревар од 20. коло во шпанската Ла лига. Домаќините поведоа со голот на Гомез во 62. минута. Гостите со головите на Алкараз во 73. и Плано во 78.

ФОТО: Рајо Валјекано и Димитриевски против Меси и Барселона во Купот на Кралот

Дриблинг - 22.01.2021

Столе Димитриевски и Рајо Валјекано ќе играат со Барселона во 1/8 финалето во Купот на Кралот на Шпанија. Екипата од Каталонија е супер фаворит, но ова ќе биде голем предизвик за тимот на македонскиот репрезентативец.

Кралски куп: Димитриевски против Меси, Барди го доби Ваљадолид

Слободен Печат - 22.01.2021

Ги дознавме двојките од осминафиналето во Кралскиот куп, Рајо Ваљекано на македонскиот репрезентативец голман Столе Димитриевски ќе има силен предизвик. Рајо за ривал го доби можеби најголемиот кандидат за трофејот, Барселона, тие ќе се соочат на 27 ...

Тешка ждрепка за Димитриевски и Рајо: Ќе мора да се соочат во купот против Барселона

Спортклуб - 22.01.2021

Денешната ждрепка во рамките на Копа Дел Реј, не им беше наклонета на Столе Димитриевски и Рајо Ваљекано. Рајо Ваљекано ќе мора да се соочи против силната Барселона во осминафиналето од Копа Дел Реј.

Столе и Рајо Ваљекано против Барса во Купот на Шпанија

TopSport - 22.01.2021

Шпанскиот фудбалски сојуз со ждрепка ги одреди осмина-финалните двојки во Купот на Кралот. Двајца македонски репрезентативци со своите тимови се изборија за место во осмина-финалето. Столе Димитриевски, голманот на Рајо Ваљекано го доби најтешкиот ...

Столе и Рајо “налетаа“ на Барса во Копа дел Реј!

SportMedia - 22.01.2021

Столе Димитриевски, нашиот репрезентативен голман со својот Рајо Ваљекано немаа среќа на денешната ждрепка во Копа дел Реј. Имено тие во осминафиналето ќе играат против Барселона, мечевите се играат на 26,27 и 28 јануари а тимот на Столе ќе биде ...

Димитриевски ќе се соочи со Барселона, прволигашки предизвик за Барди и Леванте (ФОТО)

Дерби - 22.01.2021

Во Купот на Шпанија беше извршена ждрепката за осминафиналето каде нашиот фудбал ќе има двајца преставници во репрезентативците Столе Димитриевски и Енис Барди. Димитриевски и неговиот Рајо Валјекано ќе излезат на мегдан против Барселона која вчера ...

Димитриевски ќе има нова средба со Меси

24Фудбал - 22.01.2021

Извлечени се двојките за осминафиналето од Купот на Шпанија, Рајо Ваљекано каде што брани Столе Димитриевски ја доби Барселона. Димитриевски неодамна доби пиво затоа што имаше примено гол од Меси, а ждрепката за купот сакаше нашиот голман да има ...

Познати паровите од 1/8 финалето на шпанскиот Куп, едно големо дерби

Спортски - 22.01.2021

Денес се одржа ждребот за 1/8 финалето од Купот на кралот, каде ќе има едно големо дерби помеѓу Валенсија и Севиља. Барселона за противник го доби Рајо Валекано, додека третолигашот Алкојано кој го елиминира Реал Мадрид сега ќе ги одмери силите со ...

Димитриевски со Рајо ќе игра против Барселона, Барди ќе се соочи со Валјадолид во Купот

Sport 1 - 22.01.2021

Македонските репрезентативци Столе Димитриевски од Рајо Валјекано и Енис Барди од Леванте ги дознаа следните противници во шпанскиот Куп. Македонскиот голман Столе Димитриевски, кој брани во екипата на Рајо Валјекано, дозна дека ќе играат против ...

Копа дел Реј: Димитриевски и Рајо ја пречекуваат Барселона, Леванте со Валјадолид, сензацијата Алкојано против Атлетик ...

Екипа - 22.01.2021

Репрезентативецот на Македонија, Столе Димитриевски со својот Рајо Валјекано ќе ја пречека Барселона во осминафиналето на Копа дел Реј, одлучи денешната ждрепка. Леванте на Енис Барди во осминафиналето за противник ќе го има Реал Валјадолид.

Димитриевски и Рајо налетаа на Барса во Купот на Кралот

Gol.mk - 22.01.2021

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски и неговиот Рајо Ваљекано ќе имаат тешка задача во осминафиналето од Купот на Кралот. Противник ќе им биде Барселона , која важи за голем фаворит за освојување на трофејот, по елиминацијата на ...

ФОТО: Леванте го пречекува Валјадолид, познато е дали Барди ќе игра од првата минута

Дриблинг - 22.01.2021

Вечерва во Ла Лига се игра првиот натпревар од викенд програмата, Леванте на македонскиот репрезентативец Енис Барди го пречекува тимот на Валјадолид. Барди тренира во полн состав, се врати во тимот на Леванте по ноемвриската повреда, но се уште ...

Столе Димитриевски ќе има нова средба со Меси

МКД - 22.01.2021

Извлечени се двојките за осминафиналето од Купот на Шпанија, Рајо Ваљекано каде што брани Столе Димитриевски ја доби Барселона. Димитриевски неодамна доби пиво затоа што имаше примено гол од Меси, а ждрепката за купот сакаше нашиот голман да има ...

Барди заигра по три месеци, Леванте со 2:2 реми против Валјадолид

Макфакс - 22.01.2021

Енис Барди по три месеци надвор од стројот поради повреда, доби шанса да влезе во последните десетина минути од мечот на неговиот Леванте со Валјадолид, кога резултатот беше 2:2, како што заврши мечот од 20-тото коло на шпанската Ла лига.