TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На славната актерка ѝ се закануваат 40 години робија, а коментарот на нејзината ќерка ги разбеснил луѓето ширум светот!

Точка - 15.04.2019

Актерката и нејзиниот сопруг се разоткриени поради фалсификување на документи. Семејството Локлин-Џанули се нашло во центар на скандал откако во јавноста испливале информации за фалсификување на документација, односно давање на мито за нивното дете ...

Актерката Лори Лаглин и нејзиниот сопруг пред судот рекле дека не дале мито

Канал5 - 15.04.2019

Холивудкската актерка Лори Леглин и нејзиниот сопруг , модниот дизајнер Масимо Џанули , пред судот рекле дека не се виновни. Познатата актерка и нејзиниот сопруг денеска се појавија пред судот во Бостон , каде требаше да бидат испрашани во врска со ...

На актерката ѝ се закануваат 40 години затвор, а реакцијата на ќерка ѝ е шокантна

+инфо - 15.04.2019

Извор за „ЈуЕс викли“ тврди дека нејзината Лори дури сега станала свесна за сериозноста на ситуацијата. Скандал врзан за семејството Лаглон-Џанули веќе со недели наназад ги полни страниците на странските медиуми, а развојот на ситуацијата не оди ...