TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….

Дерби - 12.02.2019

Марсело го привлече вниманието на комплетната јавност на Пиринеите со ексклузивното интервју кое го направи за бразилскиот медиум „Еспорте Интеративо“, бидејќи левиот бек на Реал Мадрид опфати теми од приватниот живот, но и за актуелната ситуација ...

Постигнат рамковен договор за финансирање на американската Влада

24Инфо - 12.02.2019

Бразилецот Марсело дефинитивно ги минува најтешките моменти како играч на Реал Мадрид, бидејќи во последно време наиде на безброј критики од јавноста, а исто така го загуби и стартното место од младиот ...

Марсело: Знаев дека Роналдо си оди од Реал, но морав да лажам

SportMedia - 11.02.2019

Одбранбениот фудбалер на Реал Мадрид Марсело призна дека поранешниот соиграч Кристијано Роналдо уште пред финалето на Лигата на шампионите против Ливерпул му кажал дека си оди од клубот Португалецот летоска замина од Мадрид во насока на Јувентус.

Марсело ја отвори душата: Знаев дека Роналдо заминува, но морав да лажам!

Sport 1 - 11.02.2019

Одбранбениот фудбалер на Реал Мадрид, Марсело призна дека поранешниот соиграч Кристијано Роналдо кажал дека ќе замине уште пред финалниот меч во Лигата на шампиони против Ливерпул. Португалецот летоска замина од Мадрид за 100 милиони евра и потпиша ...

Марсело им одговори на „злите јазици“: Невозможно е да играте фудбал со седум килограми повеќе

Дерби - 11.02.2019

Бразилецот Марсело дефинитивно ги минува најтешките моменти како играч на Реал Мадрид, бидејќи во последно време наиде на безброј критики од јавноста, а исто така го загуби и стартното место од младиот Регилон.

Марсело: Пред финалето на ЛШ Роналдо ми кажа дека заминува!

Спортски - 11.02.2019

Ѕвездата на Реал Мадрид, Марсело откри кога разбрал дека Кристиано Роналдо ќе го напушти „кралскиот“ клуб. Веднаш после Мундијалот Роналдо го изненади фудбалскиот свет и се пресели во Јувентус во трансфер вреден 115 милиони евра.

Играчот на „кралевите“ призна: Знаев дека Роналдо ќе си оди, но морав да лажам

Спортклуб - 11.02.2019

Одбранбениот фудбалер на Реал Мадрид, Марсело призна дека поранешниот соиграч Кристијано Роналдо уште пред финалниот меч од Лигата на шампионите против Ливерпул му соопшти дека по крајот на сезоната ќе си замине од клубот.

Марсело требал да лаже и да чува тајна, Бразилецот откри кога Роналдо му се доверил дека заминува

24Фудбал - 11.02.2019

Марсело знаел пред сите дека Кристијано Роналдо ќе го напушти Реал Мадрид, но Бразилецот останал верен на својот другар па лажел и ја чувал тајната. ЦР7 соопшти голема бомба по последниот свиреж во Киев и финалето од Лигата на шампионите, и навести ...

Роналдо му се доверил на еден соиграч дека си заминува од Реал уште пред финалето: Морав да лажам

Дерби - 11.02.2019

Кристијано Роналдо буквално ја шокираше светската спортска јавност по големото финале во Лигата на шампионите кое се одигра минатата година, бидејќи непосредно по победата која ја оствари Реал Мадрид над Ливерпул, португалската ѕвезда во микс-зоната ...

Марсело им одговори на „злите јазици“: Невозможно е да играте фудбал со седум килограми повеќе

Точка - 11.02.2019

Бразилецот Марсело дефинитивно ги минува најтешките моменти како играч на Реал Мадрид, бидејќи во последно време наиде на безброј критики од јавноста, а исто така го загуби и стартното место од младиот Регилон.