TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе финансира половина од трошоците за изградба на нова енергетска фасада во домовите

Курир - 23.02.2020

Мерките и проектите кои што ВМРО-ДПМНЕ ги ветува ќе донесат обнова на Република Македонија, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. -ВМРО-ДПМНЕ преку новата програма планира проект со кој ќе им обезбеди на граѓаните енергетска обнова во нивните ...

Мицкоски: Целосна гасификација, бесплатен приклучок, субвенции за нови фасади и ветерен парк (ВИДЕО)

360 степени - 22.02.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска на прес-конференција презентираше предизборни ветувања на граѓаните од областа на енергетиката и животната средина посочувајќи дека ќе овозможи 50 отсто почист воздух.

Мицкоски со мега проекти во енергетиката и екологијата: Целосна гасификација, бесплатен приклучок за граѓаните, за 50% ...

Курир - 22.02.2020

Инвестирањето во екологијата и во енергетиката значи инвестирање во здравјето на сите и во иднината на сите. За жал имаме комплетен застој цели три години. Имаме порази наместо победи, имаме кочења на проекти, наместо реализација, имаме виткање на ...

Целосна гасификација на Македонија, еден од стратешките приоритети на новата влада на ВМРО-ДПМНЕ

Република - 22.02.2020

Христијан Мицкоски на денешната пресконференција кажа дека е ден од стратешките приоритети на новата влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде да се воведе природен гас за употреба во домаќинствата, индустријата, малите и средните претпријатија, образованието, ...

Мицкоски вети нова термоцентрала со високи еколошки стандарди во Малешевијата – 1000 нови вработувања

Република - 22.02.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешната прес-конференција посочи 12 капитални проекти за екологијата и енергетиката, а воедно најави дека ќе има и многу други кои ќе бидат дел од нивната предизборна програма.

Субвенции за градба на фасада и замена на прозорци на домовите, сончеви колектори на трошок на државата

Република - 22.02.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција денеска кажа дека партијата се обрврзува дека ќе овозможи енергетска обнова на домовите на граѓаните. Секое семејство да дојде до нова фасада и прозорци на својот дом при што за инвестицијата половина ќе ...

Мицкоски: Субвенции за градба на фасада и замена на прозорци на домовите, сончеви колектори на трошок на државата

Курир - 22.02.2020

Лидерот на ВМРо-ДПМНЕ на денешната прес-конференција најави нова низа на проекти кој што се од големо значење на граѓаните, односно проекти кои на секое семејство пола од трошокот за промена на фасада или прозорци ќе го покрие државата -Се обрзуваме ...

Мицкоски вети нова термоцентрала со високи еколошки стандарди во Малешевијата за 1000 нови вработувања

Курир - 22.02.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вети изградба на нова термоцентрала во Пијанец и Малешевијата според високи еколошки стандарди што ќе биде од стратешко значење за Источна Македонија.

Мицкоски најави државна помош за нови фасади на домовите на граѓаните ВИДЕО

+инфо - 22.02.2020

Лидерот на ВМРO-ДПМНЕ на денешната прес-конференција најави проекти од големо значење на граѓаните, односно проекти кои на секое семејство пола од трошокот за промена на фасада или прозорци ќе го покрие државата.

(ВИДЕО) Мицкоски: Целосна гасификација, бесплатен приклучок за граѓаните, за 50% почист воздух

А1 On - 22.02.2020

„Инвестирањето во екологијата и во енергетиката подразбира инвестирање во здравјето на сите и во иднината на сите. За жал имаме комплетен застој цели три години. Имаме порази наместо победи, имаме кочења на проекти, наместо реализација, имаме ...

Мицкоски: Целосна гасификација, бесплатен приклучок за граѓаните, за 50% почист воздух

Канал5 - 22.02.2020

Инвестирањето во екологијата и во енергетиката подразбира инвестирање во здравјето на сите и во иднината на сите, рече на прес конференција претседателот на ВМРО – ДПМНЕ,Христијан Мицкоски. За жал имаме комплетен застој цели три години.

Мицкоски со мега проекти: Целосна гасификација, бесплатен приклучок за граѓаните, за 50% почист воздух

24Инфо - 22.02.2020

Интегрален текст од прес конференција на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ Инвестирањето во екологијата и во енергетиката подразбира инвестирање во здравјето на сите и во иднината на сите. За жал имаме комплетен застој цели три години.

Мицкоски најави низа проекти: Целосна гасификација, бесплатен приклучок за граѓаните, за 50% почист воздух

Press24 - 22.02.2020

Инвестирањето во екологијата и во енергетиката значи инвестирање во здравјето на сите и во иднината на сите. За жал имаме комплетен застој цели три години. Имаме порази наместо победи, имаме кочења на проекти, наместо реализација, имаме виткање на ...

Мицкоски најави проекти во енергетиката и екологијата

Сител - 22.02.2020

Инвестирањето во екологијата и во енергетиката подразбира инвестирање во здравјето на сите и во иднината на сите. За жал имаме комплетен застој цели три години. Имаме порази наместо победи, имаме кочења на проекти, наместо реализација, имаме виткање ...

Мицкоски ветува проект за целосна гасификација

Макфакс - 22.02.2020

Во програмата на ВМРО-ДПМНЕ за претстојните избори е предвидена целосна гасификација и енергетска обнова на домовите на граѓаните. Односно, како што кажа претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, овозможување секое семејство да дојде до нова ...

За енергетска обнова на домовите Мицкоски вети половина од трошоците да ги покрива државата

Нетпрес - 22.02.2020

Инвестирањето во екологијата и во енергетиката подразбира инвестирање во здравјето на сите и во иднината на сите, порача на денешната прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Мицкоски ветува проект за целосна гасификација

Точка - 22.02.2020

Во програмата на ВМРО-ДПМНЕ за претстојните избори е предвидена целосна гасификација и енергетска обнова на домовите на граѓаните. Односно, како што кажа претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, овозможување секое семејство да дојде до нова ...

Мицкоски најави проекти во енергетиката и екологијата

4NEWS - 22.02.2020

Инвестирањето во екологијата и во енергетиката подразбира инвестирање во здравјето на сите и во иднината на сите. За жал имаме комплетен застој цели три години. Имаме порази наместо победи, имаме кочења на проекти, наместо реализација, имаме виткање ...

Мицкоски најави мегапроекти: целосна гасификација, бесплатен приклучок, чист воздух, ново министерство за енергетика…

МКД - 22.02.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција во седиштето на партијата презентираше проекти за, како што рече, обнова во енергетиката и екологијата. Ги опиша како „дел од проектите и политиките кои што идната влада ...

Мицкоски најави проекти во енергетиката и екологијата

Слободен Печат - 22.02.2020

Мора работите да се променат, мора да се инвестира во здравјето, но и во енергетиката, тоа е нашата иднина, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ. Инвестирањето во екологијата и во енергетиката подразбира инвестирање во здравјето на сите и во иднината на ...

Мицкоски: Целосна гасификација на Македонија, бесплатен приклучок за домаќинствата

Нетпрес - 22.02.2020

Христијан Мицкоски на денешната прес-конфернција се обврза за целосна гасификација на Македонија. -Се обврзуваме на обнова која ќе донесе целосна гасификација на Македонија. Гасификацијата која сега е заглавена, целосно ќе ја одглавиме и ќе ја ...

Мицкоски се обврзува на здравје на граѓаните и почист воздух до 50-тина проценти

Нетпрес - 22.02.2020

Според лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христија Мицкоски, клучен приоритет за граѓните на Македонија е чистиот воздух. Тој на денешната прес-конференција се заложи од позиција на власт да обезбедат 50 проценти почист воздух во нашата земја, без да ветува ...

Мицкоски: Целосна гасификација, бесплатен приклучок за граѓаните, за 50% почист воздух

MakPress - 22.02.2020

Инвестирањето во екологијата и во енергетиката подразбира инвестирање во здравјето на сите и во иднината на сите. За жал имаме комплетен застој цели три години. Имаме порази наместо победи, имаме кочења на проекти, наместо реализација, имаме виткање ...

Мицкоски се обврза за изградба на нова термоелектрична централа во Пијанец и Малешевијата

Нетпрес - 22.02.2020

За обновата на Македонија лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се обврза за изградба на нова термоелектрична централа во Пијанец и Малешевијата според високи еколошки стандарди што ќе биде од стратешко значење за Источна Македонија.

Мицкоски ветува за 50 отсто почист воздух во Македонија

Фокус - 22.02.2020

Инвестирањето во екологијата и во енергетиката подразбира инвестирање во здравјето на сите и во иднината на сите, рече на прес конференција претседателот на ВМРО – ДПМНЕ,Христијан Мицкоски. „За жал имаме комплетен застој цели три години.

Мицкоски ветува за 50 отсто почист воздух во Македонија

365 - 22.02.2020

На денешната прес конференција Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ најави мега проекти во енергетиката и екологијата: Целосна гасификација, бесплатен приклучок за граѓаните, за 50% почист воздух.

Мицкоски со мега проекти во енергетиката и екологијата: Целосна гасификација, бесплатен приклучок за граѓаните, за 50% ...

Опсервер - 22.02.2020

Инвестирањето во екологијата и во енергетиката подразбира инвестирање во здравјето на сите и во иднината на сите. За жал имаме комплетен застој цели три години. Имаме порази наместо победи, имаме кочења на проекти, наместо реализација, имаме виткање ...

Мицкоски најави мега проекти во енергетиката и екологијата: Целосна гасификација, бесплатен приклучок за граѓаните, за ...

Скопје1 - 22.02.2020

Инвестирањето во екологијата и во енергетиката подразбира инвестирање во здравјето на сите и во иднината на сите. За жал имаме комплетен застој цели три години. Имаме порази наместо победи, имаме кочења на проекти, наместо реализација, имаме виткање ...

МИЦКОСКИ: Целосна гасификација, бесплатен приклучок за секој дом, сега трошиме пет пати повеќе од ЕУ за затоплување

Денешен - 22.02.2020

Инвестирањето во екологијата и во енергетиката подразбира инвестирање во здравјето на сите и во иднината на сите. За жал имаме комплетен застој цели три години. Имаме порази наместо победи, имаме кочења на проекти, наместо реализација, имаме виткање ...

СИЛНО ВЕТУВАЊЕ - Мицковски се обврза дека ќе донесе бесплатен гас до секое семејство

Фактор - 22.02.2020

Целосна гасификација на земјава, како и бесплатен приклучок за секое семејство во државата. На ова денеска пред граѓаните се обврза лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Според него, гасификацијата ќе биде еден од стратешките приоритети на ...

Мицкоски најави целосна гасификација, енергетски фасади, 50 отсто почист воздух

Нова ТВ - 22.02.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска на прес-конференција презентираше предизборни ветувања од областа на енергетиката и животната средина посочувајќи дека ќе овозможи 50 отсто почист воздух.

Нова фасада за куќата и сончеви колектори, 50 отсто од трошокот ќе го покрива Владата на ВМРО-ДПМНЕ

Денешен - 22.02.2020

Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција соопшти дека партијата се обрврзува дека ќе овозможи енергетска обнова на домовите на граѓаните. Секое семејство да дојде до нова фасада и прозорци на својот дом при што за инвестицијата половина ќе ...

ВМРО-ДПМНЕ промовираше нови проекти: Мицкоски вети енергетска обнова на Македонија

Алфа - 22.02.2020

Целосна гасификација на Македонија, обнова во енергетиката, силна поддршка за екологијата, нови вработувања и инвестиции – ова се само дел од капиталните проекти на ВМРО-ДПМНЕ. Претседателот на партијата, Христијан Мицкоски најави енергетска обнова ...

ВМРО-ДПМНЕ: Идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе финансира половина од трошоците за изградба на нова енергетска фасада во ...

Опсервер - 23.02.2020

Мерките и проектите кои што ВМРО-ДПМНЕ ги ветува ќе донесат обнова на Република Македонија. ВМРО-ДПМНЕ преку новата програма планира проект со кој ќе им обезбеди на граѓаните енергетска обнова во нивните домови.

ВМРО-ДПМНЕ: Мерките и проектите кои што ги ветуваме ќе донесат обнова на Македонија

А1 On - 23.02.2020

„Мерките и проектите кои што ВМРО-ДПМНЕ ги ветува ќе донесат обнова на Република Македонија. ВМРО-ДПМНЕ преку новата програма планира проект со кој ќе им обезбеди на граѓаните енергетска обнова во нивните домови.

ВМРО ДПМНЕ: Идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе финансира половина од трошоците за изградба на нова енергетска фасада во ...

Скопје1 - 23.02.2020

Мерките и проектите кои што ВМРО-ДПМНЕ ги ветува ќе донесат обнова на Република Македонија. ВМРО-ДПМНЕ преку новата програма планира проект со кој ќе им обезбеди на граѓаните енергетска обнова во нивните домови.

ВМРО-ДПМНЕ ветува финансирање на половина од трошоците за изградба на нова енергетска фасада во домовите

Макфакс - 23.02.2020

Мерките и проектите кои што ВМРО-ДПМНЕ ги ветува ќе донесат обнова на Република Македонија. ВМРО-ДПМНЕ преку новата програма планира проект со кој ќе им обезбеди на граѓаните енергетска обнова во нивните домови, најави партијата ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе финансира половина од трошоците за изградба на нова енергетска фасада во ...

Локално - 23.02.2020

Мерките и проектите кои што ВМРО-ДПМНЕ ги ветува ќе донесат обнова на Република Македонија, се вели во соопштението на партијата. „ВМРО-ДПМНЕ преку новата програма планира проект со кој ќе им обезбеди на граѓаните енергетска обнова во нивните домови.

Идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе финансира половина од трошоците за изградба на нова енергетска фасада во домовите

Република - 23.02.2020

Мерките и проектите кои што ВМРО-ДПМНЕ ги ветува ќе донесат обнова на Република Mакедонија. ВМРО-ДПМНЕ преку новата програма планира проект со кој ќе им обезбеди на граѓаните енергетска обнова во нивните домови.