TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Влезниците за натпреварот Македонија – Косово по цена од 300 и 400 денари!

Слободен Печат - 14.02.2020

Полуфиналниот меч во УЕФА Лигата на нации ќе се игра во Скопје, а победникот за пласман на ЕП 2020 ќе игра против Грузија или Белорусија. Денеска Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија донесе одлука да се закаже редовно Годишно ...

За финалето на ЕП 2020, малку ќе бидат и седум Вемблија

Спортманија - 14.02.2020

УЕФА е затрупана од досега невиден број на барања за билети. Владее незапаметено голем интерес за натпреварите од претстојното Европско првенство во фудбал, а објавено е дека досега само за финалето кое ќе се игра на „Вембли“ во Лондон, има над ...

ФФМ ги одреди цените на билетите за мечот со Косово

Спортманија - 14.02.2020

Мечот ќе биде историски и поради првото користење на ВАР кај нас. Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија одлучи цената на влезниците за натпреварот од полуфиналето од Лига на Нации меѓу македонската А репрезентација и селекцијата на ...

ЕП 2020 урива рекорди во продажбата на билетите

SportMedia - 14.02.2020

Програмата за продажба на билети за Европското првенство во фудбал 2020 година ги собори сите рекорди. Според УЕФА, навивачите досега испратиле 28,3 милиони барања за купување на билети што е двојно повеќе отколку пред Европското првенство во 2016 ...

Одредени цените на влезниците за натпреварот меѓу Македонија и Косово

Спортклуб - 14.02.2020

Фудбалската федерација на Македонија на денешниот состанок на Управниот одбор ги одреди цените за полуфиналето од баражот за Европското првенство. Мечот кој ќе се одигра во Скопје на 26 март ќе биде историска шанса за нашата репрезентација за прв ...

ФФМ го закажа Редовното годишно собрание и ги одреди цените на билетите за историскиот меч со Косово

Дерби - 14.02.2020

Управниот Одбор на ФФМ денеска ја одржа закажаната седница и на истата беа донесени неколку важни одлуки за тоа што ќе следи во месец март, започнувајќи од Редновното годишно собрание, па се до натпреварот кој е од историско значење за нашата ...

ФФМ ги одреди цените за историскиот меч со Косово

Sport 1 - 14.02.2020

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на денешниот состанок на Управниот одбор на најмоќната спортска организација донела одлука цените на билетите за историскиот полуфинален бараж со Косово на 26 март во Скопје да чинат од 300 до 400 денари.

УЕФА: За финалето на ЕП 2020 – 714.000 барања за влезници

Република - 14.02.2020

Европското фудбалско првенство ова лето ќе биде историско со самото тоа што ќе се игра во 12 земји ширум континентот. Турнирот ќе претставува сериозен предизвик за медиумите и за навивачите, но и за УЕФА, како организатор, која прими 28,3 милиони ...

Собранието на ФФМ закажано пет дена пред мечот со Косово

Sport 1 - 14.02.2020

Иако лани им се брзаше што поскоро да одржат Собрание, за годинава Фудбалската федерација на Македонија го закажа редовното годишно Собрание на само пет дена пред историскиот бараж со Косово во полуфиналето од плејофот во Лигата на нации.

ФФМ го закажа Редовното собрание за 21. март

Екипа - 14.02.2020

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија на денешната своја седница одлучи да го закаже Редовното годишно собрание за 21. март. УО на ФФМ одлучи Собранието, на кое на дневен ред треба да биде разгледување на минатогодишните финансиски ...

ФФМ закажа редовно годишно собрание на 21 март во Скопје

Gol.mk - 14.02.2020

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија, денес донесе одлука редовното годишно собрание на федерацијата да се одржи на 21 март 2020. година во Скопје во хотелот „Александар Палас“ во Скопје.

ЕВРО 2020 руши рекорди: 28,3 милиони навивачи побарале влезница!

Sport 1 - 14.02.2020

Европската фудбалска унија (УЕФА) соопшти дека добила околу 28,3 милиони барања за 2,5 милиони достапни влезници за годинешното Европско првенство. За финалето кое ќе се игра на Вембли на 12 јули биле испратени 714.000 барања за влезници, што е ...

ФФМ ги одреди цените за мечот со Косово

Спортски - 14.02.2020

На денешната седница на Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија беше одредена цената на билетите за историскиот меч со Косово. Полуфиналниот бараж со Косово ќе се игра на 26 март во Скопје, а билетите ќе бидат по цена од 300 и 400 ...

УО на ФФМ: Цените на билетите за Косово 300 и 400 денари

SportMedia - 14.02.2020

На денешната седница на Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија беа донесени следните одлуки: – Управниот одбор на ФФМ ги одреди цените на влезниците за натпреварот од полуфиналето од Лига на Нации меѓу македонската А репрезентација ...

Лига на нации: Цената на билетите за натпреварот, Македонија – Косово ќе биде по 300 и 400 денари

Курир - 14.02.2020

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на денешната седница закажа редовно Годишно Собрание на 21 март. Собирот на делегатите ќе се одржи во хотелот „Александар Палас“ и на него, меѓу другото, ќе биде разгледани финансиските ...

На 21 март ќе се одржи Собрание на ФФМ во Скопје!

SportMedia - 14.02.2020

Со одлука на Управниот одбор на ФФМ, денеска е решено Редовното Годишно Собрание на Фудбалската федерација на Македонија да се одржи на 21 март 2020 година. Планирано е истото да се одржи во хотелот „Александар Палас“.

ФФМ: Навивачите на запад, одредени цените за билетите за Македонија – Косово

OhridNews - 14.02.2020

Управниот одбор во Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на денешната седница донесе неколку одлуки. Најмногу внимание привлекуваат одлуките за претстојниот полуфинален бараж натпревар за пласман на Европското првенство помеѓу Македонија и ...

ВЕМБЛИ Е МНОГУ МАЛ! Рекордни 28,3 милиони барања за влезници за Европското првенство 2020!

Магазин - 14.02.2020

Европскиот фудбалски сојуз (УЕФА) соопшти дека до сега добил околу 28,3 милиони барања за 2,5 милиони билети достапни за овогодинешното Европско првенство. За финалето што ќе се одигра на „Вембли“ на 12 јули до сега се испратени 714.000 барања за ...

Фудбалските фанови и клубови од Прилеп, Битола, Тетово и Штип се уште чекаат на ветените стадиони според УЕФА стандарди

ММС - 13.02.2020

Македонските фудбалски клубови и фановите се уште чекаат на четирите ветени стадиони во Прилеп, Битола, Штип и Тетово, од ФФМ и општините. Градските стадиони требаше да се реконструираат според УЕФА стандарди, каде ќе се играат меѓународни ...

Одредени цените на билетите за историскиот натпревар против Косово

Gol.mk - 14.02.2020

Фудбалската федерација на Македонија ги одреди цените на влезниците за натпреварот од полуфиналето од Лига на нации меѓу македонската репрезентација и селекцијата на Косово. За натпреварот кој ќе се одигра на 26 март на Националната арена „Тодор ...

За мечот со Косово: ФФМ ќе обезбеди билети за навивачите на Запад, цената за Југ и Север по 300 и 400 денари

Екипа - 14.02.2020

Управниот одбор на ФФМ на денешната своја седница ги одреди цените на билетите за натпреварот од полуфиналето од Лига на нации меѓу Македонија и Косово кој ќе се игра на 26. март на националната арена „Тодор Проески“.

ФФМ ги одреди цените за мечот со Косово

Таратур - 14.02.2020

На денешната седница на Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија беше одредена цената на билетите за историскиот меч со Косово. Полуфиналниот бараж со Косово ќе се игра на 26 март во Скопје, а билетите ќе бидат по цена од 300 и 400 ...

ФФМ ги одреди цените за историскиот меч со Косово

Локално - 14.02.2020

На денешната седница на Управниот одбор на ФФМ беа одредени цените на билетите за натпреварот од полуфиналето од Лигата на нации меѓу Македонија и Косово кој ќе се игра на 26. март на националната арена „Тодор Проески“.

Лига на нации: Цената на билетите за натпреварот, Македонија – Косово ќе биде по 300 и 400 денари

Нетпрес - 14.02.2020

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на денешната седница закажа редовно Годишно Собрание на 21 март. Собирот на делегатите ќе се одржи во хотелот „Александар Палас“ и на него, меѓу другото, ќе биде разгледани финансиските ...

УО на ФФМ: Билетите за утакмицата Македонија – Косово 300 и 400 денари

+инфо - 14.02.2020

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на денешната седница закажа редовно Годишно Собрание на 21 март. Собирот на делегатите ќе се одржи во хотелот „Александар Палас“ и на него, меѓу другото, ќе биде разгледани финансиските ...

УО на ФФМ: Собрание на 21 март, билетите за Косово 300 и 400 денари

Опсервер - 14.02.2020

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на денешната седница закажа редовно Годишно Собрание на 21 март. Собирот на делегатите ќе се одржи во хотелот „Александар Палас“ и на него, меѓу другото, ќе биде разгледани финансиските ...

УЕФА: За финалето на ЕП 2020 – 714.000 барања за влезници

Локално - 14.02.2020

Европското фудбалско првенство ова лето ќе биде историско со самото тоа што ќе се игра во 12 земји ширум континентот. Турнирот ќе претставува сериозен предизвик за медиумите и за навивачите, но и за УЕФА, како организатор, која прими 28,3 милиони ...

“УЕФА”: За финалето на ЕП 2020 – 714.000 барања за влезници

А1 On - 14.02.2020

Европското фудбалско првенство ова лето ќе биде историско со самото тоа што ќе се игра во 12 земји ширум континентот. Турнирот ќе претставува сериозен предизвик за медиумите и за навивачите, но и за “УЕФА”, како организатор, која прими 28,3 милиони ...

УЕФА: За финалето на ЕП 2020 – 714.000 барања за влезници

Опсервер - 14.02.2020

Европското фудбалско првенство ова лето ќе биде историско со самото тоа што ќе се игра во 12 земји ширум континентот. Турнирот ќе претставува сериозен предизвик за медиумите и за навивачите, но и за УЕФА, како организатор, која прими 28,3 милиони ...

Одредени цените на влезниците за натпреварот меѓу Македонија и Косово

Сител - 14.02.2020

Полуфиналниот меч во УЕФА Лигата на нации ќе се игра во Скопје, а победникот за пласман на ЕП 2020 ќе игра против Грузија или Белорусија. Денеска Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија донесе одлука да се закаже редовно Годишно ...

УЕФА: За финалето на ЕП 2020 – 714.000 барања за влезници

+инфо - 14.02.2020

Европското фудбалско првенство ова лето ќе биде историско со самото тоа што ќе се игра во 12 земји ширум континентот. Турнирот ќе претставува сериозен предизвик за медиумите и за навивачите, но и за УЕФА, како организатор, која прими 28,3 милиони ...