TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп и Путин разговараа за напредокот во однос на самитот на Г7, пазарот на нафта и коронавирусот

Нетпрес - 01.06.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп во понеделникот телегонски разговараше со рускиот претседател Владимир Путин за напредокот во однос на самитот на Групата седум (најразвиени земји – Г7), објави во понеделникот на својот акаунт на Twitter, ...

Путин и Трамп разговарале за Г7 и за цената на нафтата

Канал5 - 01.06.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп разговарал телефонски со рускиот претседател Владимир Путин за неговата идеја да се одржи самитот на Г7 со евентуална покана за Русија, соопшти денеска Кремљ.

Трамп и Путин разговараа за самитот на Г7

Опсервер - 01.06.2020

Москва / Вашингтон, 1 јуни 2020 () – Американскиот претседател Доналд Трамп денеска телефонски разговараше со рускиот претседател Владимир Путин за неговата идеја да се одржи самитот на Г7 и можноста да ги покани лидерите водачите на Русија, ...

Путин го поддржува дијалогот на сите полиња по повикот на Трамп за самитот на Г7

Макфакс - 01.06.2020

Рускиот претседател, Владимир Путин, го поддржува дијалогот на сите полиња, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, коментирајќи ја поканата на Вашингтон за Москва да учествува на самитот на Г7.

Трамп го одложи самитот на Г7

Р.С.Европа - 31.05.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ќе го одложи годинешниот Самит на Г7 до крајот на годината и вели оти планира да покани и други земји, вклучително Русија. Трамп изјави дека сегашното членство во групата – САД, Канада, Германија, ...

Трамп го откажа самитот на Г7, но сака да ја прошири листата на покани

Независен - 31.05.2020

Трамп ги слуша другите лидери за време на состанокот на Г7 во Канада 2019 година Откако Германија и Канада претседателот го одложи самитот во Кемп Дејвид, но најави дека сака да ги покани Австралија, Индија, Русија и Јужна Кореја Претседателот на ...

Трамп го одложува самитот на Г7

Опсервер - 31.05.2020

Вашингтон, 31 мај 2020 () – Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ќе го одложи состанокот на Групата на седум (Г7) најразвиени земји до есен, што беше планиран за следниот месец во САД и покрај епидемијата на коронавирусот.

Трамп: Г-7 е застарена група земји

Expres - 31.05.2020

Американскиот претседател го одложи самитот на Г-7, што требаше да се одржи во јуни, веројатно за септември. Трамп најави дека сака да ги покани Русија, Австралија, Индија и Јужна Кореја на тој собир.

Трамп го одложи состанокот на Г7- ги најави Русија, Индија и Јужна Кореја за нови членки

360 степени - 31.05.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ќе го одложи состанокот на Групата на седум (Г7) најразвиени земји до есен, што беше планиран за следниот месец во САД. Но причина за тоа не е состојбата со пандемијата со ковид-19, туку нагласи ...

Трамп го одложува самитот на Г7

24Инфо - 31.05.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ќе го одложи состанокот на Групата на седум (Г7) најразвиени земји до есен, што беше планиран за следниот месец во САД и покрај епидемијата на коронавирусот .

Трамп го одложува самитот на Г7

Слободен Печат - 31.05.2020

Тој нагласи дека сака да го прошири со други држави со образложение дека сегашниот облик е „многу застарен” и не одразува добро „што се случува во светот”. Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ќе го одложи состанокот на Групата на ...

Трамп го одложува самитот на Г7

Либертас - 31.05.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ќе го одложи состанокот на Групата на седум (Г7) најразвиени земји до есен, што беше планиран за следниот месец во САД и покрај епидемијата на коронавирусот .

Трамп го одложува самитот на Г7

+инфо - 31.05.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ќе го одложи состанокот на Групата на седум (Г7) најразвиени земји до есен, што беше планиран за следниот месец во САД и покрај епидемијата на коронавирусот .

Трамп го одложува самитот на Г7

Курир - 31.05.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ќе го одложи состанокот на Групата на седум (Г7) најразвиени земји до есен, што беше планиран за следниот месец во САД и покрај епидемијата на коронавирусот.

Трамп го одложи самитот Г7, организацијата ја смета за старомодна

Телма - 31.05.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ќе го одложи состанокот на Групата на седум (Г7) најразвиени земји до есен, што беше планиран за следниот месец во САД и покрај епидемијата на коронавирусот .

Трамп го одложи состанокот на Г7, ги најави Русија, Индија и Јужна Кореја за нови членки

Република - 31.05.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ќе го одложи состанокот на Групата на седум (Г7) најразвиени земји до есен, што беше планиран за следниот месец во САД. Но причина за тоа не е состојбата со пандемијата со ковид-19, туку нагласи ...

Трамп го одложува самитот на Г7

А1 On - 31.05.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ќе го одложи состанокот на Групата на седум (Г7) најразвиени земји до есен, што беше планиран за следниот месец во САД и покрај епидемијата на коронавирусот.

Трамп го одложува самитот на Г7

Frontline - 31.05.2020

Трамп посочи дека сѐ уште не поставил нов датум за состанокот, но дека смета дека тоа би можело да се одржи во септември, во исто време со годишниот собир на светските лидери во ОН во Њујорк или можеби по изборите во САД во ноември.

Трамп сака да ја прошири организацијата на најмоќните со Русија, Јужна Кореа, Австралија и Индија

Фокус - 31.05.2020

Откако германската канцеларка Ангела Меркел најави дека учествува на Г7 самитот во Вашингтон, а мериканскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ќе го одложи состанокот планиран за следниот месец .

Трамп го одложува самитот на Г7

Нетпрес - 31.05.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ќе го одложи состанокот на групата седум најразвиени земји Г7, кој беше планиран за следниот месец во САД и покрај епидемијата на коронавирусот, истакнувајќи дека сака да го прошири со други држави ...

Трамп го одложува самитот на Г7

Вечер Прес - 31.05.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ќе го одложи состанокот на Групата на седум (Г7) најразвиени земји до есен, што беше планиран за следниот месец во САД и покрај епидемијата на коронавирусот.

Трамп го одложува самитот на Г7

Независен - 31.05.2020

Трамп ги слуша другите лидери за време на состанокот на Г7 во Канада 2019 година Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ќе го одложи состанокот на Групата на седум (Г7) најразвиени земји до есен, што беше планиран за следниот месец во ...

Трамп го одложува самитот на Г7, сака да го прошири тој собир со Русија, Австралија, Јужна Кореја и Индија

Денешен - 31.05.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ќе го одложи состанокот на Групата на седум (Г7) најразвиени земји до есен, што беше планиран за следниот месец во САД и покрај епидемијата на коронавирусот .

Трамп го одложува самитот на Г7

MakPress - 31.05.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ќе го одложи состанокот на Групата на седум (Г7) најразвиени земји до есен, што беше планиран за следниот месец во САД и покрај епидемијата на коронавирусот.

Планираниот јунски Самитот на седумте најразвиени се одлужува за до есен

Канал5 - 31.05.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави дека ќе го одложи состанокот на Групата на седум (Г7) најразвиени земји до есен, што беше планиран за следниот месец во САД и покрај епидемијата на коронавирусот.

Путин го поддржува дијалогот на сите полиња по повикот на Трамп за самитот на Г7

Н.Македонија - 01.06.2020

Рускиот претседател, Владимир Путин, го поддржува дијалогот на сите полиња, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, коментирајќи ја поканата на Вашингтон за Москва да учествува на самитот на Г7.

Путин го поддржува дијалогот на сите полиња по повикот на Трамп за самитот на Г7

24Инфо - 01.06.2020

Рускиот претседател, Владимир Путин, го поддржува дијалогот на сите полиња, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, коментирајќи ја поканата на Вашингтон за Москва да учествува на самитот на Г7.

Путин го поддржува дијалогот на сите полиња по повикот на Трамп за самитот на Г7

Точка - 01.06.2020

Рускиот претседател, Владимир Путин, го поддржува дијалогот на сите полиња, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, коментирајќи ја поканата на Вашингтон за Москва да учествува на самитот на Г7.

Трамп и Путин разговараа за самитот на Г7 и нафтата

Слободен Печат - 01.06.2020

Путин им се заблагодари на САД за респираторите кои и беа доставени на Русија. Американскиот претседател Доналд Трамп денеска телефонски разговараше со рускиот претседател Владимир Путин за неговата идеја да се одржи самитот на Г7 и можноста да ги ...

Трамп смета дека Русија треба да биде поканета на следниот самит на Г7

А1 On - 01.06.2020

Американскиот претседател, Доналд Трамп телефонски разговараше со рускиот претседател, Владимир Путин за неговата идеја да се одржи самитот на Г7 и можноста да ги покани лидерите водачите на Русија, Австралија, Индија и Јужна Кореја да присуствуваат ...

Трамп и Путин разговараа за самитот на Г7

24Инфо - 01.06.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска телефонски разговараше со рускиот претседател Владимир Путин за неговата идеја да се одржи самитот на Г7 и можноста да ги покани лидерите водачите на Русија, Австралија, Индија и Јужна Кореја да ...

Трамп и Путин разговараа за самитот на Г7

Либертас - 01.06.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска телефонски разговараше со рускиот претседател Владимир Путин за неговата идеја да се одржи самитот на Г7 и можноста да ги покани лидерите водачите на Русија, Австралија, Индија и Јужна Кореја да ...

Трамп и Путин разговараа за самитот на Г7

Вечер Прес - 01.06.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска телефонски разговараше со рускиот претседател Владимир Путин за неговата идеја да се одржи самитот на Г7 и можноста да ги покани лидерите водачите на Русија, Австралија, Индија и Јужна Кореја да ...

Трамп даде предлог, се чека одговор од Путин

Press24 - 01.06.2020

Претседателот на САД Доналд Трамп го телефонски го повика денеска рускиот претседател Владимир Путин за да го информира за предлогот и Русија да учествува на наредниот самит Г7. Според соопштението на Кремљ, телефонскиот разговор бил направен по ...

Трамп и Путин разговараа за самитот на Г7

Курир - 01.06.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска телефонски разговараше со рускиот претседател Владимир Путин за неговата идеја да се одржи самитот на Г7 и можноста да ги покани лидерите водачите на Русија, Австралија, Индија и Јужна Кореја да ...

Трамп и Путин разговараа за самитот на Г7

MakPress - 02.06.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска телефонски разговараше со рускиот претседател Владимир Путин за неговата идеја да се одржи самитот на Г7 и можноста да ги покани лидерите водачите на Русија, Австралија, Индија и Јужна Кореја да ...

Трамп и Путин разговараа за самитот на Г7

Бизнис Вести - 02.06.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска телефонски разговараше со рускиот претседател Владимир Путин за неговата идеја да се одржи самитот на Г7 и можноста да ги покани лидерите водачите на Русија, Австралија, Индија и Јужна Кореја да ...