TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Разрешената директорка на Театар Комедија: Имав притисоци од министерката Стефоска да дадам оставка

А1 On - 14.01.2022

Директорка на Театар Комедија, Магдалена Ризова-Черних, не знае зошто е разрешена од министерката за култура, Ирена Стефоска. Таа за вели дека имала огромни притисоци за да си даде оставка, но не знае од која причина го правела тоа.

Стефоска ја разреши в. д. директорката на Театар Комедија Магдалена ризова-черних

Сакам да кажам

Ризова Черних разрешена од Театар Комедија, ја обвини Стефоска за притисоци

Слободен Печат

Разрешена Ризова од „Комедија“: Имав притисоци од Стефоска, ама ќе има ред!

Фокус

Стефоска пред заминување ја разреши директорката на Театар комедија, по месец дена откако ја назначи

А1 On

Министерката Стефоска на заминување ја разреши Ризова-Черних од в.д. директор на „Театар комедија“ – не работела според закон и статут

360 степени

Ризова Черних разрешена од Театар Комедија

Локално - 14.01.2022

Министерката за култура Ирена Стефоска донесе решение за престанок на должноста на Магдалена Ризова Черних како в.д. директор на Национална установа„ Театар Комедија“ поради работа која не е во согласност со закон и статут и во други случаи ...

Магдалена Ризова сменета, Дарко Спасов нов в.д. директор на Театар Комедија

Вечер Прес

РАЗРЕШЕНА РИЗОВА Дарко Спасов – нов директор на Театарот „Комедија“

+инфо

Разрешена Ризова, Дарко Спасов нов в.д. директор на „Театар Комедија“

Независен

Стефоска ја разреши Магдалена Ризова Черних од в.д. директор на Театар комедија, Дарко Спасов е новиот директор

Република

Министерката Стефоска ја разреши Магдалена Ризова Черних од в.д. директор на Театар Комедија

Фактор

Ризова Черних разрешена од Театар Комедија

Бриф

Денешен

По Нора Шаќири, Стефоска на последниот ден од нејзиниот мандат ја разреши и Магдалена Ризова Черних од директорка на ...

MakPress - 14.01.2022

Магдалена Ризова Черних е разрешена од должноста на в.д. директорка на Националната установа „Театар Комедија“. Министерството за култура информира дека министерката Ирена Стефоска го донесе ова решение за престанок на должноста поради работа која ...

Разрешена в.д. директорката на НУ „Театар Комедија“

Сител

Стефоска ја разреши директорката на „Театар комедија“, по само месец и половина од назначувањето

МКД

Министерството за култура ја разреши Ризова Черних како в.д. директорка на НУ „Театар Комедија“

Нова ТВ

Разрешена в.д. директорката на Театар Комедија, Магдалена Ризова Черних

Радио МОФ

Стефковска ја разреши в.д. директорката на НУ „Театар Комедија“

Lider

Разрешена в.д. директорката на НУ „Театар Комедија“

24 Вести

Вечер Прес Скопје24 Frontline Точка ММС

Дарко Спасов нов в.д. директор на театар Комедија

Телма - 14.01.2022

Дарко Спасов, вработен како драматург во театарот Комедија, е назначен за в.д. директор на оваа театарска установа. Како што дознава Телма, решението од Министерството за култура веќе пристигнало во „Комедија“.

Дарко Спасов нов в.д. директор на театар Комедија

Скопје инфо

Дарко Спасов нов в.д. директор на театар Комедија

24Инфо

Магдалена Ризова-Черних разрешена од Театар Комедија, тврди дека имало притисоци и мобинг

Скопје1 - 14.01.2022

Актерката Магдалена Ризова-Черних беше в.д. директорка на Театар Комедија, а т аа денес објави дека е разрешена од функцијата поради непознати причини. „Причината за моето разрешување не ми е позната, бидејќи од вчера сум на боледување заради мојата ...

Ризова - Черних: Имав огромни притисоци и мобинг да си дадам оставка и од Стефоска и од Весна Ѓиновска Илкова

MakPress

Разрешена Ризова од „Комедија“: Имав притисоци од Стефоска, ама ќе има ред!

Либертас

Ризова Черних разрешена од Театар Комедија, ја обвини Стефоска за притисоци

Zoom

Магдалена Ризова Черних: Имав огромни притисоци од министерката Стефоска и претседателката на УО Весна Гиновска Илкова

Република

Ризова Черних: Имав огромни притисоци од министерката Стефоска и претседателката на УО Весна Гиновска Илкова

Lider

Разрешена ВД директорката на НУ Тетар Комедија

Опсервер - 14.01.2022

Министерката за култура Ирена Стефоска донесе решение за престанок на должноста на Магдалена Ризова Черних како в.д. директор на Национална установа„ Театар Комедија“ поради работа која не е во согласност со закон и статут и во други случаи ...

Разрешена ВД директорката на НУ Тетар Комедија

ТВ21

Разрешена ВД директорката на НУ Тетар Комедија

Екран

Разрешена ВД директорката на НУ Тетар Комедија

Бизнис Вести

Разрешена ВД директорката на НУ Тетар Комедија

Курир

Разрешена в.д. директорката на НУ Тетар Комедија

Нетпрес