TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мајката на Роналдо има само една желба пред смртта

Кајгана - 22.09.2021

Мајката на Кристијано Роналдо, Долорес Авеиро, изјави дека пред да почине има само една желба, а тоа е да го види нејзиниот син како повторно игра во дресот на Спортинг од Лисабон. Откако од Реал Мадрид премина во Јувентус, а неодамна се врати во ...

Мајката на Роналдо ја кажа својата желба: Пред да умрам, сакам уште еднаш да го видам во дресот на Спортинг

Дриблинг - 22.09.2021

Мајката на Кристијано Роналдо си ја кажа својата желба, околу тоа каде сака да игра нејзиниот син. Иако му оди одлично во Манчестер Јунајтед, таа го гледа во дресот на Спортинг Лисабон. Со оглед на тоа дека е познато дека Роналдо ја почитува ...

Мајката на Роналдо има само една желба пред да умре - сака да го види синот како игра во овој клуб

Точка - 22.09.2021

Мајката на Кристијано Роналдо, Долорес Авеиро изјави дека пред смртта има само една желба, а тоа е да го види нејзиниот син како игра во дресот на Спортинг од Лисабон. Откако од Реалд Мадрид премина во Јувентус , а неодамна се врати во Манчестер ...

„Пред да умрам, сакам пак да го видам Роналдо во дресот на Спортинг Лисабон!“

Sport 1 - 22.09.2021

Кристијано Роналдо илјадници пати низ кариерата ја има поенцирано важноста на својата мајка, Долорес Авеиро, во животот и на патот кон фудбалскиот крем, поради што нејзиното мислење многу го цени, поради што многу лесно може да се случи кариерата да ...

„Пред да умрам сакам да го видам Роналдо уште еднаш во дресот на Спортинг Лисабон“

Sport M - 22.09.2021

Кристијано Роналдо по повеќе од една деценија се врати во клубот каде израсна во супер ѕвезда, а тоа е Манчестер Јунајтед. И добро му оди, на три меча постигна четири голови. Се шпекулира дека по Јунајтед, тој ќе заврши во САД, но неговата мајка има ...

„Пред да починам сакам да го видам Роналдо во дресот на Спортинг Лисабон“

СуперСпорт - 22.09.2021

Мајката на Кристијано Роналдо, Долорес Авеиро му помогнала на својот син во развивањето на фудбалска кариера, а сега за медиумите кажа дека сака да го види во дресот на матичниот клуб. Најголема желба на Долорес е Роналдо да се врати во Спортинг ...

Мајката на Роналдо ја откри својата голема желба: Пред да умрам, сакам да го видам во дресот на Спортинг

24Фудбал - 22.09.2021

Мајката на Кристијано Роналдо, Долорес Авеиро вели дека сака да го види својот син во дресот на Спортинг Лисабон, и додава дека емоциите биле огромни кога 75.000 фанови на Олд Трафорд го скандирале името на ЦР7.

Роналдо потпиша двегодишен договор со Јунајтед, но неговата мајка уште отсега го убедува на нов трансфер

Дерби - 22.09.2021

Кристијано Роналдо режираше сензационален кам-бек во Манчестер Јунајтед и се погрижи за ѕвездено враќање на првите три натпревари кои ги одигра, бидејќи за 250 минути минати на теренот, успеа да постигне четири погодоци.

Морбидна исповед на Долорес Авеиро: Кристијано, пред да починам – ова ќе го направиш!

Спортклуб - 22.09.2021

Со доаѓањето на Кристијано Роналдо во Манчестер Јунајтед, португалскиот ас го донесе и неговиот син во академијата на клубот. Токму на таа тема, мајката на Роналдо, Долорес Авеиро, смета дека Кристијано Јуниор е многу подобар на овие години за ...

Мајката на Роналдо: Пред да умрам, сакам да го видам во дресот на Спортинг

МКД - 22.09.2021

Мајката на Кристијано Роналдо, Долорес Авеиро вели дека сака да го види својот син во дресот на Спортинг Лисабон, и додава дека емоциите биле огромни кога 75.000 фанови на Олд Трафорд го скандирале името на ЦР7.

„Пред да умрам, сакам пак да го видам Роналдо во дресот на Спортинг Лисабон!“

Курир - 22.09.2021

Кристијано Роналдо илјадници пати низ кариерата ја има поенцирано важноста на својата мајка, Долорес Авеиро, во животот и на патот кон фудбалскиот крем, поради што нејзиното мислење многу го цени, поради што многу лесно може да се случи кариерата да ...

Мајката на Роналдо: Роналдо мора да се врати во Спортинг, сака да ги гледа нивните натпреври

Спортски - 22.09.2021

Majката на Кристиано Роналдо Долорес Авеиро не се откажува од желбата нејзиниот син еден ден да се врати во Спортинг Лисабон каде што ја почна кариерата како 18-годишник. Во претходните месеци кога постеше сериозна можност Португалецот да го напушти ...

Емотивна порака на мајката на Роналдо: Има само една желба

SportMedia - 22.09.2021

Мајката на Кристијано Роналдо, Долорес Авеиро не се откажува од желбата нејзиниот син еден ден да се врати во Спортинг, клубот каде ја почна својата кариера. Претходните месеци постојано апелираше дека португалскиот фудбалер ќе се врати во Лисабон, ...

Годините се само бројка за Роналдо, Португалецот најбрз на мечот со Вест Хем

24Фудбал - 21.09.2021

На 36 години Португалецот запиша еден одличен статистички податок кој го направи број еден фудбалер на пресметката во Лондон. Се чини дека годините се само бројка за Кристијано Роналдо кој одлично ја почна втората авантура во Манчестер јунајтед во ...

Шпанските медиуми откриваат: Роналдо требало да потпише за Атлетико, но клубот ја одбил понудата

Дриблинг - 21.09.2021

Шампионот на Шпанија Атлетико Мадрид имал можност летово да го ангажира Кристијано Роналдо, но тие се откажале поради страв од реакцијата на фановите. Откако стана јасно дека Португалецот ќе го напушти Јувентус, неговиот менаџер Хорхе Мендеш, прво ...

ВИДЕО: Кој би рекол дека има 36 години?! Податоците со кои Роналдо по којзнае кој пат го воодушеви фудбалскиот свет

Sport M - 21.09.2021

Кристијано Роналдо не е само одличен фудбалер, туку и голем спортист кој покажува од натпревар во натпревар. Роналдо по 12 години се врати во Манчестер Јунајтед и веднаш го презеде статусот на лидер во таборот на „Црвените ѓаволи“.

Mендеш летоска го нудел Роналдо во Атлетико, но Шпанците одбиле

SportMedia - 21.09.2021

Во текот на летото агентот Жорж Мендеш преговарал со неколку клубови за трансфер на Кристијано Роналдо. Португалецот сакал да си оди од Јувентус, а неговиот агент го понудил на шпанскиот шампион Атлетико Мадрид.

Роналдо бил понуден на голем ривал на Реал Мадрид

24Фудбал - 21.09.2021

Португалецот е одново член на „Црвените ѓаволи“, а на свои 36 години игра фантастично во дресот на клубот од „Олд Трафорд“ каде досега има максимален учинок. Кристијано Роналдо со три гола од исто толку и меча ја почна одново авантурата во Манчестер ...

Мендеш сакал да го врати Роналдо во Шпанија, но не во Реал Мадрид

Sport 1 - 21.09.2021

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо летово го напушти Јувентус и по 12 години се врати во Манчестер јунајтед, каде што добро му оди на почетокот затоа што даде четири гола, но за малку можел да заврши во шпанска екипа.

Роналдо пред да потпише за Јунајтед бил понуден на шпански гигант!

СуперСпорт - 21.09.2021

Шпанскиот шампион Атлетико Мадрид имал шанса ова лето да го ангажира Кристијано Роналдо, но се откажал од трансферот поради страв од реакција на своите навивачи. Роналдо го напушти Јувентус, а неговиот менаџер Жорж Мендеш прво го понудил на ...

Податок со кој Роналдо повторно ги воодушеви сите

Спортски - 21.09.2021

Роналдо после 12 години се врати во Манчестер Јунајтед и веднаш го презеде статусот на лидер на „црвените ѓаволи“. Роналдо на три натпревари постигна 4 гола, но сепак поради еден друг податок успеа да го импресионира фудбалскиот свет.

Атлетико Мадрид го одбил Роналдо поради страв од навивачите

Нетпрес - 21.09.2021

Актуелниот шпански фудбалски првак, мадридски Атлетико, имал можност летово да го ангажира еден од најдобрите фудбалери на светот во моментов, Португалецот Кристијано Роналдо, меѓутоа „јорганџиите“ се откажале од трансферот поради стравот од ...

Шпанците откриваат: Роналдо му бил понуден и на Атлетико, но челниците се исплашиле

Спортклуб - 21.09.2021

Шпанскиот шампион Атлетико Мадрид имал шанса ова лето да го ангажира Кристијано Роналдо, но „Јорганџиите“ се откажале од трансферот поради страв од реакцијата на своите навивачи. Откако станало јасно дека Роналдо ќе го напушти Јувентус, неговиот ...

Роналдо летово добил „корпа“ од Атлетико?

Спортски - 21.09.2021

Интересна вест утрово објавија шпанските медиуми, Атлетико Мадрид одбил да го доведе Роналдо. Како што се пишува агентот на Роналдо, Жорге Мендеш пред Роналдо да замине од Јувентус го понудил на неколку клубови, еден од нив бил Атлетико Мадрид.

ВИДЕО: Кој би рекол дека има 36 години?! Податоците со кои Роналдо по којзнае кој пат го воодушеви фудбалскиот свет

Zoom - 21.09.2021

Кристијано Роналдо не е само одличен фудбалер, туку и голем спортист кој покажува од натпревар во натпревар. Роналдо по 12 години се врати во Манчестер Јунајтед и веднаш го презеде статусот на лидер во таборот на „Црвените ѓаволи“.

Роналдо и на 36 години е машина: Против Вест Хем беше најбрз на теренот

Gol.mk - 21.09.2021

Кристијано Роналдо, покрај тоа што е фантастичен фудбалер, важи и за една од најдобрите атлети на зелениот терен, а тоа го покажува од натпревар во натпревар. Португалецот по дванаесет години се врати во Манчестер Јунајтед и веднаш го презеде ...

Роналдо и на 36 години е машина: Против Вест Хем беше најбрз на теренот

Курир - 22.09.2021

Кристијано Роналдо, покрај тоа што е фантастичен фудбалер, важи и за една од најдобрите атлети на зелениот терен, а тоа го покажува од натпревар во натпревар. Португалецот по дванаесет години се врати во Манчестер Јунајтед и веднаш го презеде ...

Шпански медиуми: Малку недостигало за Роналдо да завршел во Атлетико Мадрид

Локално - 21.09.2021

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо имал опција да се врати во Шпанија пред Манчестер Јунајтед. Роналдо летово најмногу се поврзуваше со Манчестер Сити, но тој заврши во својот стар клуб каде што се прослави.