TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски ја продолжува кавгата со Пендаровски, тврди дека не бекал туку грмел

360 степени - 18.04.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја продолжи препирката со шефот на државата, откако Пендаровски одговарајќи на неговиот повик „да биде достоен на функцијата“, му одговори дека за разлика од него, тој секогаш бил гласен кога биле во прашање ...

Мицкоски: Еве го Пендаровски, бекна, но потпиша се што му нареди стопанот Заев!

Lider - 18.04.2021

Откако Пендаровски ги потпиша указите за Законите кои денеска беа изгласани во Собранието, лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на Фејсбук напиша статус во кој Пендаровски го нарече „стопан на Зоран Заев“.

Мицкоски до Пендаровски: Бекнете нешто, зошто ни ја снемува државата

Република - 18.04.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ; Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил објави статус во кој му се обраќа на претседателот на Македонија, Стево Пендаровски. Вели сакајќи да биде сатиричен, Пендаровски излегол смешен.

Мицкоски: Пендаровски бекна, но потпиша се што му нареди стопанот Заев

Слободен Печат - 18.04.2021

Откако Пендаровски ги потпиша указите за Законите кои денеска беа изгласани во Собранието, лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на Фејсбук напиша статус во кој Пендаровски го нарече „стопан на Зоран Заев“.

Мицкоски до Пендаровски: Добро е што бекна пред да снема лента, лошо е што е по насока на твојот стопан, полицаец, ...

MakPress - 18.04.2021

Откако Претседателот Стево Пендаровски преку својот кабинет ја информираше јавноста дека ги потпишал Указите од петиот сет на мерки за кој гласаа и пратеници кои ги прекршија здравствените протоколи и закони и му реплицираше на Претседателот на ...

Мицковски го продолжува препирањето со Пендаровски преку фејсбук

Локално - 18.04.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја продолжи препирката со шефот на државата, откако Пендаровски одговарајќи на неговиот повик „да биде достоен на функцијата“, му одговори дека за разлика од него, тој секогаш бил гласен кога биле во прашање ...

Мицкоски за Пендаровски: Еве го „бекна“ и потпиша сѐ што му кажа стопанот

Фокус - 18.04.2021

Еве го бекна, ама не само што бекна туку и потпиша сѐ што му нареди стопанот. Сакаше да биде сатиричен, а испадна смешен, реагира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на соопштението од Кабинетот на претседателот кој му порача да „бекне“ за нон-пејперот на ...

Мицкоски за Пендаровски: Еве го бекна и потпиша се што стопанот му кажа, добро е што ги потпиша и законите за помош

Курир - 18.04.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека претседателот Стево Пендаровски добро е што го потпишал и законот за помош за граѓаните. -Еве го бекна, ама не само што бекна туку и потпиша се што му нареди стопанот.

Мицкоски за Пендаровски: Бекна и потпиша се што стопанот му кажа, добро е што ги потпиша и законите за помош

Нетпрес - 18.04.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека претседателот Стево Пендаровски добро е што го потпишал и законот за помош за граѓаните. -Еве го бекна, ама не само што бекна туку и потпиша се што му нареди стопанот.

Мицкоски до Пендаровски: Бекнете нешто, гледајте го моето интервју – грмев!

Либертас - 18.04.2021

Фејсбук статус на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски: Еве го бекна, ама не само што бекна туку и потпиша се што му нареди стопанот. Сакаше да биде сатиричен, а испадна смешен. Претседателе Пендаровски погледајте го моето последно интервју ...

Мицкоски до Пендаровски: Бекнете нешто, ја снемува државата

Expres - 18.04.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со остра реторика до претседателот на државата Стево Пендаровски кого го критикува затоа што молчи за аномалиите во државата кои ги прави власта. Мицкоски го пофали што го потпишал указот за 5 пакет помош за ...

Мицкоски за Пендаровски: „Не само што бекна, туку и потпиша сѐ што му нареди стопанот“

365 - 18.04.2021

„Еве го бекна, ама не само што бекна туку и потпиша сѐ што му нареди стопанот. Сакаше да биде сатиричен, а испадна смешен“, напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ – Христијан Мицкоски за претседателот на државата Стево Пендаровски, откако претходно ...