Мурињо, Спалети, Инзаги и Гасперини беа исклучени на неделните натпревари во Серија А

Сител - 25.10.2021

Четворица тренери на италијански клубови се исклучени во на средбите од Серија А одиграни во текот на вчерашниот ден. На натпреварот Наполи – Рома (0:0), главниот тренер на гостите, Жозе Мурињо, доби 2 жолти картони за несогласување со одлуките на ...

Курир

ЦРВЕНИ КАРТОНИ ЗА ТРЕНЕРИТЕ: Мурињо, Спалети, Инзаги и Гасперини беа исклучени од неделните натпревари

Денешен

MakPress

Курир - 25.10.2021

Големото дерби на Италија заврши нерешено 1-1. Интер поведе со 1-0 преку Џеко по една одбиена топка од пречката по силниот шутот на Чаланоглу во 37’ минута. Во моментите кога нераѕурите беа на прагот од три златни бода, во 89’ минута судијата ...

24Фудбал

Жестоко беше на дерби натпреварите во Италија, тројца од четворица тренери добија црвени картонив