TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Португалија слави среде Полска, Косово продолжува да реди победи во Лига Д!

Gol.mk - 11.10.2018

Фудбалската репрезентација на Португалија продолжува со одличните настапи во новото натпреварување на УЕФА, Лигата на нации. Европскиот првак по триумфот на свој терен над Италија (1-0), вечерва славеше убедлива победа на гости кај Полска со 1-3, за ...

Србија ја освои Подгорица, Португалија ја сруши Полска (Видео)

Дерби - 11.10.2018

Вечерва се одиграа неколку натпревари од Лигата на нациии, а во најинтересни од нив победи оставрија гостинските репрезентации. Во најквалитетното друштво А селекцијата на Португалија како гостин ја доби Полска со 3-2.

Португалија подобра од Полска, Србија го доби „братското дерби“ во Подгорица (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.10.2018

Вечерва се одиграа неколку натпревари од Лигата на нации, а еден од дуелите кои беше во центар на внимание е историската средба помеѓу Црна Гора и Србија, која ја добија Србите со 0-2. До првиот погодок Србите чекаа само 18 минути, кога Александар ...

Фантастичен натпревар во Полска: Португалците ја добија домашната елекција во натпревар со пет гола (Видео)

СуперСпорт - 11.10.2018

Репрезентациите на Полска и Португалија одиграа одличен натпревар на „Сласки“ стадионот во Хорзов. На крајот на победа се радуваше гостинската репрезентација која запиша нови три бода во групата 3 од Лигата А во Лигата на Нациите.

Лига на нации: Србија ја освои Подгорица, Португалија подобра од Полска

Република - 12.10.2018

Вечерва се одиграа неколку натпревари од Лигата на нациии, а во најинтересните од нив победи оставрија гостинските репрезентации. Во најквалитетното друштво, А селекцијата на Португалија како гостин ја доби Полска со 3-2.