TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поради „педерот“ заборавија на „Рекетот“

Deutsche Welle - 14.08.2019

Анализите за некоректноста на премиерската изјава, во длабока сенка го ставија третманот на главната тема - случајот „Рекет“, кој преку политичка естрадизација може тотално да се измести од правен терен Дали може да биде поопасна за неговата Влада ...

Асани: Не сум навреден од изјавата на Заев, го употреби тој збор за да означи подлец и никаквец

Фокус - 14.08.2019

Активистот за права на ЛГБТИ заедницата, Беким Асани, излезе со поддршка за премиерот, Зоран Заев, кој наиде на остри реакции и осуда кај јавноста по вчерашната изјава каде вели дека нема да дозволи „криминалци, суетен новинар и еден педер“ да ја ...

Асани: Заев и оваа Влада направија многу за ЛГБТИ заедницата, одлучете се што сакате

CivilMedia - 14.08.2019

Најоглемиот дел од реакциите во јавноста насочени кон вчерашната изјава на премиерот Зоран Заев за „суетниот“ новинар и за едне „педер“, како што рече, со извинување кон ЛГБТ заедницата, беа негативни и опоменувачки.

Заев уствари да ти мислел на Груевски

365 - 14.08.2019

Колку ќе беше јако сеа Заев да изјавеше: – Боки 13??? Па што ви е бре луѓе… Кога реков ПЕДЕР мислев на едниот и единствен НИКОЛА ГРУЕВСКИ кој најпедерски кидна у гепек облечен као ЖЕНА и ги остави сите глупи Вмровци да скапуваат у Идризово… За тој ...

„Рекет“, „карактерни“ особини, реакции

Локално - 14.08.2019

„ Секако дека нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар, и да ме извини ЛГБТ заедницата, еден педер да ја симнат оваа Влада од власт. Не. Ќе се бориме до крај затоа што секој кој се инволвирал секако ќе си носи одговорност“.

Зборот „педер“ го употребив како карактерна особина, а не за сексуална ориентација, вели Заев

Сакам да кажам - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев вели дека зборот „педер“ го употребил за да даде карактерна особина, а не да означи сексуална припадност, откако претходно денеска кажа дека нема да дозволи „неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја симнат ...

ЗАЕВ ОДЛЕПИ: „Зборот “ПЕДЕР” го употребив да дадам карактерна особина, а не како сексуална припадност„

Магазин - 14.08.2019

Премиерот Зоран Заев денеска по приемот за годишнината од Рамковниот договор даде шокантна изјава дека немало за дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер, да ја оборат Владата.

ФОТО: Твитер зовре од шеги откако Заев рече „педер"

Press24 - 13.08.2019

Твитер зовре од шеги откако на прес-конференција премиерот Зоран Заев рече дека нема да дозволи педер да ја урне власта. Следеа бура реакции, па Заев се извини велејќи дека мислел на карактерна ...

Борјан Јовановски би сакал да го критикува Заев, ама…

Expres - 14.08.2019

Новинарот Борјан Јовановски не се нареди во долгата низа критикувачи на премиерот Зоран Заев за скандалозната изјава дека нема да дозволи, меѓу другите, „еден педер да ја симне оваа влада од власт“, на Твитер објаснувајќи зошто.

Заев: Зборот „педер“ го употребив како карактерна особина, а не како сексуална ориентација

Кумановски м. - 14.08.2019

Премиерот Зоран Заев истакна дека зборот „педер“ во неговата изјава го кажал како карактерна особина, а не како сексуална припадност, откако претходно рече дека нема да дозволи „ неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја симнат ...

Заев на Твитер: ЛГБТИ заедницата ја има мојата голема почит, зборот „педep“ го употребив за карактерна особина

365 - 13.08.2019

По скандалозната изјава, премиерот Зоран Заев се огласи и со проблематично извинување. Додуша, поинакво не ни можеше да биде, но тој дополнително ја влоши работата, ако не со самото извинување, тогаш со користењето на погрешна кратенка за ЛГБТИ ...

Заев: Зборот „педер“ го употребив како карактерна особина, а не како сексуална припадност

Слободен Печат - 13.08.2019

Премиерот се огласи на Твитер каде напиша дека зборот „педер“ го употребил како карактерна особина Премиерот Зоран Заев предизвика бурни реакции во јавноста во врска со изјавата во која рече дека нема да дозволи еден суетен новинар, криминалци и ...

Александар Пандов: До вчера со по 1.500.000 еура, народни пари лубриканти им купуваше

Опсервер - 13.08.2019

Педер, педер ама ќе му скокаш на федер 💪🏿 ! Е море црепнат еден, смири малку нервоза, до вчера со по 1.500.000 еура, народни пари лубриканти им купуваше. Тредичи си е барем класика педерчина, ти си у душа педер! Не ти се криви Бојко, Орце, Геро и ...

Ирена Цветковиќ: Чудно, како „педер” е синоним за карактерна особина, а на пример „политичар” не е

Република - 13.08.2019

Извршната директорка на Коалицијата Маргини, Ирена Цветковиќ и активитска за човекови права вечерва на фејсбук ја коментираше изјавата на премиерот Зоран Заев кој рече, меѓудругото дека „нема да дозволи еден суетен новинар и еден педер, со ...

Релативизаторите го бранат Заев – педер било и неформален израз за никаквец!

Expres - 13.08.2019

Веднаш по скандалозната изјава на Зоран Заев дека, меѓу другите, нема да дозволи „еден педер да ја симне оваа влада од власт“, се јавија релативизаторите на социјалните мрежи во одбрана на премиерот.

Заев со зборот „педер“ мислел на карактерна особина

Expres - 13.08.2019

По изјавата во која рече дека нема да дозволи еден „суетен новинар“ и еден „педер“ да му ја срушеле владата, премиерот Заев на Фејсбук упати извинвање до ГГДП заедницата за која вели дека ја почитува.

(ВИДЕО) Нема да дозволам еден педер да ја симне оваа влада од власт

Нетпрес - 13.08.2019

И конечно пукна тиквата меѓу премиерот Зоран Заев и ЛГБТ заедницата која му помогна да дојде на власт велејќи дела нема да дозволи „неколку криминалци, еден новинар, еден педер (со извинување до ЛГБТ) да ја симнат од власт оваа ...

Се огласи Заев на Твитер по скандалозната и навредувачка изјава- еве како се правда (ФОТО)

Курир - 13.08.2019

По скандалозната навреда на Боки 13 од страна на премиерот Зоран Заев нарекувајќи го педер тој наиде на остри критики во јавноста. Тој вечерва преку својот Твитер профил се огласи и ...

Заев со шокантна изјава: Нема да дозволам еден педер да ме симне од власт

Магазин - 13.08.2019

Во вестите во 19 часот на телевизија Сител, премиерот Зоран Заев излезе со шокантна изјава. Имено во неговото вклучување во вестите на Телевизија Сител премиерот Заев излезе со неочекувани изјави.

ДВ: Поради „педерот“ заборавија на „Рекетот“

Либертас - 14.08.2019

Анализите за некоректноста на премиерската изјава, во длабока сенка го ставија третманот на главната тема – случајот „Рекет“, кој преку политичка естрадизација може тотално да се измести од правен терен, пишува Дојче веле .

Асани: Заев го употреби тој збор за да означи подлец и никаквец

iPortal - 14.08.2019

Активистот за права на ЛГБТИ заедницата, Беким Асани, излезе со поддршка за премиерот, Зоран Заев, кој наиде на остри реакции и осуда кај јавноста по вчерашната изјава каде вели дека нема да дозволи „криминалци, суетен новинар и еден педер“ да ја ...

„Рекет”, „карактерни” особини, реакции

24Инфо - 14.08.2019

„ Секако дека нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар, и да ме извини ЛГБТ заедницата, еден педер да ја симнат оваа Влада од власт. Не. Ќе се бориме до крај затоа што секој кој се инволвирал секако ќе си носи одговорност”.

Заев: Зборот „педер“ го употребив како карактерна особина, а не за сексуална припадност

МКД - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев по реакциите на неговата изјава на официјалниот Твитер профил напиша дека зборот „педер“ го употребил за да даде карактерна особина, а не да означи сексуална припадност. „ЛГБТИ заедницата ја има мојата голема почит.

Пандов до Заев: Тредичи си е барем класика педерчина, ти си у душа

Press24 - 13.08.2019

Педер, педер ама ќе му скокаш на федер. Ова го напиша Александар пандов за изјавата на Заев дека нема да дозволи педер да ја урне власта. - Е море црепнат еден, смири малку нервоза, до вчера со по 1.500.000 еура, народни пари лубриканти им купуваше.

Цветковиќ: Чудно како ‘педер’ е синоним за карактерна особина, а ‘политичар’ не е

Нетпрес - 13.08.2019

Извршната директорка на Коалицијата Маргини и активитска за човекови права , Ирена Цветковиќ, во вторникот вечета на својот фејсбук профил ја коментираше изјавата на премиерот Зоран Заев кој рече, меѓудругото дека „нема да дозволи еден суетен ...

Беким Асани активистот за права на ЛГБТИ заедницата излезе со поддршка на премиерот Заев

24Инфо - 14.08.2019

Беким Асани активистот за права на ЛГБТИ заедницата излезе со поддршка на премиерот Заев Активистот за права на ЛГБТИ заедницата, Беким Асани, излезе со поддршка за премиерот, Зоран Заев, кој наиде на остри реакции и осуда кај јавноста по вчерашната ...

„Рекет“, „карактерни“ особини, реакции

24 Вести - 14.08.2019

„Секако дека нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар, и да ме извини ЛГБТ заедницата, еден педер да ја симнат оваа Влада од власт. Не. Ќе се бориме до крај затоа што секој кој се инволвирал секако ќе си носи одговорност“.

Заев на Твитер : Зборот ,,педер” го употребив за да дадам карактерна особина

Канал5 - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев по бројните реакции на социјалните мрежи во врска со неговата изјава , напиша на Твитер дека ја почитува ЛГБТ заедницата и дека зборот ,,педер” го употребил како карактерна особина. ,,ЛГБТИ заедницата ја има мојата голема почит.

Заев на Твитер: Зборот ,,педер“ го употребив како карактерна особина, затоа претходно ѝ се извинив на ЛГБТ заедницата

AKO - 13.08.2019

„ЛГБТ заедницата ја има мојата голема почит. Затоа, пред да го употребам зборот „педер“ упатив извинување. Тој збор го употребив за да дадам карактерна особина, а не да означам сексуална припадност. Извинување за ЛГБТ луѓето.

Пандов до Заев: Не ти се криви Бојко, Орце, Геро и Боки педерчето, што сте ти и Катица алчни копита

Република - 13.08.2019

Изјавата на премиерот Зоран Заев дека нема да дозволи педер да му ја сруши власта, предзвика бура од реакции. Се огласи и аналитичарот Александар Пандов? Педер, педер ама ќе му скокаш на федер 💪🏿! Е море црепнат еден, смири малку нервоза, до вчера ...

Асани: Не сум навреден од изјавата на Заев, го употреби тој збор за да означи подлец и никаквец

Либертас - 14.08.2019

Активистот за права на ЛГБТИ заедницата, Беким Асани, излезе со поддршка за премиерот, Зоран Заев, кој наиде на остри реакции и осуда кај јавноста по вчерашната изјава каде вели дека нема да дозволи „криминалци, суетен новинар и еден педер“ да ја ...

Заев се извини: Зборот „педер“ го употребив како карактерна особина

Фокус - 13.08.2019

По жестоките реакции на јавноста, вечерва премиерот Зоран Заев упати извинување до ЛГБТ заедницата и рече дека зборот „педер“ го употребил како карактерна особина. -ЛГТБТИ заедницата ја има мојата голема почит.

Пандов до Заев: Не ти се криви Бојко, Орце, Геро и Боки педерчето, што сте ти и Катица алчни

Press24 - 14.08.2019

Изјавата на премиерот Зоран Заев дека нема да дозволи педер да му ја сруши власта, предзвика бура од реакции. Се огласи и аналитичарот Александар Пандов? -Педер, педер ама ќе му скокаш на федер! Е море црепнат еден, смири малку нервоза, до вчера со ...

По бурните реакции во јавноста, Заев дообјаснува: зборот “педер” го употребив како карактерна особина а не сексуална ...

Телма - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва преку твитер се обиде да ја дообјасни својата вечерашна изјава во која порача дека нема да дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и педер, да ја урнат владата.

Заев појасни: „Педер“ го употребив за да дадам карактерна особина

Фактор - 13.08.2019

За тоа на кого мислел кога го употреби зборот „педер“, премиерот Зоран Заев се појасни на Твитер. Тој вели дека зборот „педер“ го употребил за да даде карактерна особина, а не да означи сексуална припадност, откако претходно денеска кажа дека нема ...

ЗАЕВ: Зборот „педер“ го употребив како карактерна особина, а не како сексуална припадност!

Денешен - 13.08.2019

ЛГБТИ заедницата ја има мојата голема почит. Затоа, пред да го употребам зборот „педер“ упатив извинување. Тој збор го употребив за да дадам карактерна особина, а не да означам сексуална припадност. Извинување за ЛГБТИ луѓето.

Заев се извини на ЛГБТИ заедницата: Зборот „педер“ го употребив за да дадам карактерна особина, а не да означам ...

Република - 13.08.2019

Зоран Заев, премиерот на Македонија на твитер се извини на ЛГБТИ заедницата откако вечерва изјави дека нема да дозволи „неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја симнат оваа влада од власт, одговарајќи на новинарско прашање дали ...

Заев: Извинување за ЛГТБТИ луѓето. Ќе се борам за нивните права, како и досега

Либертас - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев вели дека зборот „педер“ го употребил за да даде карактерна особина, а не да означи сексуална припадност, откако претходно денеска кажа дека нема да дозволи „неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја симнат ...

Заев се извини на ЛГБТИ заедницата

Сител - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев преку Твитер упати извинување до ЛГБТИ заедницата и појаснување дека во изјавата што ја даде вечерва зборот „педер“ го употребил за да даде карактерна особина, а не да означи сексуална припадност.

Заев на Твитер: Зборот педер го употребив како карактерна особина, не како сексуална ориентација

Нова ТВ - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев наТвитер напиша дека зборот „педер“ го употребил за да даде карактерна особина, а не да означи сексуална припадност. Оваа твит, Заев го напиша откако попладнево изјави дека нема да дозволи „неколку криминалци, еден суетен ...

Заев: Зборот „педер“ го употребив за да дадам карактерна особина, а не да означам сексуална припадност

А1 On - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев после изјавата за аферата „Рекет“ на „Твитер“ напиша дека зборот „педер“ го го употребил за да даде карактерна особина, а не да означи сексуална припадност. „ЛГБТИ заедницата ја има мојата голема почит.

Заев се извини на ЛГБТИ заедницата

Независен - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев преку Твитер упати извинување до ЛГБТИ заедницата и појаснување дека во изјавата што ја даде вечерва зборот „педер“ го употребил за да даде карактерна особина, а не да означи сексуална припадност.

Заев зборот „педер“ го употребил за да даде карактерна особина, а не да означи сексуална припадност

+инфо - 13.08.2019

Извинување за ЛГТБТИ луѓето. Ќе се борам за нивните права, како и досега, порача Заев на Твитер. Премиерот Зоран Заев вели дека зборот „педер“ го употребил за да даде карактерна особина, а не да означи сексуална припадност, откако вечерва изјави ...

Се огласи Заев: Зборот „педер" го употребив како карактерна особина

Press24 - 13.08.2019

Зборот „педер" го употребив како карактерна особина, а не да означам сексуална припадност. Ова го вели премиерот Зоран Зев по скандалозната изјава денеска дека педер нема да му ја сруши Владата. - „ЛГТБТИ заедницата ја има мојата голема почит.

Заев се правда: Кажав „педер“ како карактерна особина, а не за сексуална припадност

Скопје1 - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев вели дека зборот „педер“ го употребил за да даде карактерна особина, а не да означи сексуална припадност, откако претходно денеска кажа дека нема да дозволи „неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја симнат ...

Заев се извини на ЛГБТИ заедницата

Вечер - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев преку Твитер упати извинување до ЛГБТИ заедницата и појаснување дека во изјавата што ја даде вечерва зборот „педер” го употребил за да даде карактерна особина, а не да означи сексуална припадност.

Заев: Тој збор го употребив за да дадам карактерна особина

Опсервер - 13.08.2019

ЛГБТИ заедницата ја има мојата голема почит. Затоа, пред да го употребам зборот „педер“ упатив извинување. Тој збор го употребив за да дадам карактерна особина, а не да означам сексуална припадност. Извинување за ЛГБТИ луѓето.

Мислел на карактерна особина: Заев се извини што за ЛГБТ заедницата го употреби зборот „педер“

PressingTV - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев преку Твитер се извини за денешната изјава говорејќи за тоа кој сака да ја сруши владата го употреби зборот „педер“. Премиерот рече дека не мислел да ја навреди ЛГБТ заедницата и оти не мислел на сексуална припадност туку за ...

Заев се извинина ЛГБТ заедницата: „Педер“ е карактерна особина – не сексуална припадност

Нетпрес - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев преку Твитер и се извини на ЛГБТИ заедницата и појасни дека во изјавата што ја даде вечерва зборот „педер“ го употребил за да даде карактерна особина, а не да означи сексуална припадност.

Заев се извини на ЛГБТИ заедницата

24Инфо - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев преку Твитер упати извинување до ЛГБТИ заедницата и појаснување дека во изјавата што ја даде вечерва зборот „педер” го употребил за да даде карактерна особина, а не да означи сексуална припадност.