TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Србин ѝ помогна да го освои Австралијан опен, па му даде - отказ!

Sport 1 - 12.02.2019

Јапонската тенисерка Наоми Осака соопшти дека ја прекинала соработката со српскиот тренер Саша Бајин, кој ѝ помогна да го освои првиот гренслем во сезоната, Австралијан опен. Осака ја објави оваа информација на Твитер и освен тоа што му се ...

Светската тенисерка број 1 Осака го шутна тренерот Бајин

TopSport - 12.02.2019

Светската тенисерка број 1, Јапонката Наоми Осака направи изненадувачка одлука и го отпушти својот тренер Саша Бајин, кој ја донесе до врвот на светскиот тенис. 21-годишната Осака, која минатиот месец победи на Австралија опен, откако лани го освои ...

Светската тенисерка број 1, Осака, го шутна тренерот Бајин

Макфакс - 12.02.2019

Светската тенисерка број 1, Јапонката Наоми Осака направи изненадувачка одлука и го отпушти својот тренер Саша Бајин, кој ја донесе до врвот на светскиот тенис. 21-годишната Осака, која минатиот месец победи на Австралија опен, откако лани го освои ...

Светската тенисерка број 1 Осака го шутна тренерот Бајин

Точка - 12.02.2019

Светската тенисерка број 1, Јапонката Наоми Осака направи изненадувачка одлука и го отпушти својот тренер Саша Бајин, кој ја донесе до врвот на светскиот тенис. 21-годишната Осака, која минатиот месец победи на Австралија Опен, откако лани го освои ...