TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сексуално вознемирување во полициска станица-началникот на ПС Гази баба суспендиран и под истрага

Телма - 20.01.2020

Командирот на полициската станица Газибаба вршел сексуално вознемирување на полицајка, утврдила Внатрешната контрола на МВР. Поради инцидентот побарано е СВР Скопје да го суспендира 49-годишниот командир и да отвори дисциплинска постапка против него.

Разрешен командир во Гази Баба: Сексуално вознемирувал колешка

360 степени - 20.01.2020

Kомандирoт на полициската станица во Гази Баба при СВР Скопје, С.В. (49), е разрешен бидејќи во повеќе наврати сексуално вознемирувал вработена колешка, што на крајот резултирале со закана кон неа бидејќи му ги одбила непристојните предлози.

Командир од Полициска станица во Гази Баба сексуално вознемирувал полициска службеничка

Фактор - 20.01.2020

„Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди, во координација со Секторот за внатрешни работи Скопје, по добиено известување за сексуално вознемирување, ги изврши потребните проверки и изврши службени разговори ...

Полициски началник сексуално вознемирувал колешка

Слободен Печат - 20.01.2020

Во истрагата на МВР е утврдено дека ве други полициски службенички вработени во полициската станица Гази Баба пријавиле дека на ист начин биле вознемирувани од страна на командирот. МВР извести дека С.В (49) командир на полициската станица од општа ...

СКАНДАЛ: Командир на полициска станица во Скопје сексуално вознемирувал полицајка, познат неговиот идентитет

Курир - 20.01.2020

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди во координација со Секторот за внатрешни работи Скопје по добиено известување за сексуално вознемирување, ги изврши потребните проверки и изврши службени разговори со ...

Командир од Полициската станицата Гази Баба сексуално вознемирувал полицајки

Макфакс - 20.01.2020

Командир во полициската станица Гази Баба сексуално вознемирувал три колешки. Против него ќе биде поведена постапка за утврдување дисциплинска одговорност и за отказ по завршување на постапката. Според информациите на МВР, С.

Суспендиран командирот на ПС Гази Баба: Сексуално вознемирувал полицајка, па и се заканувал

24Инфо - 20.01.2020

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди во координација со Секторот за внатрешни работи Скопје по добиено известување за сексуално вознемирување, ги изврши потребните проверки и изврши службени разговори со ...

Командир од Гази Баба сексуално вознемирувал и се заканувал на полицајка

+инфо - 20.01.2020

Командир од полициската станица Гази Баба сексуслно вознемирувал полицајка, соопшти МВР. – Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди во координација со Секторот за внатрешни работи Скопје по добиено известување ...

Разрешен командирот на ПС Гази Баба поради сексуално вознемирување на колешка

ТВ21 - 20.01.2020

Командирoт на полициската станица од општа надлежност Гази Баба, при Сектор за внатрешни работи – Скопје, С.В (49) во текот на 2019 година во повеќе наврати, а последен пат на 07.11.2019 искористувајќи ја позицијата командир, сексуално вознемирувал ...

Отказ за командирот на полицијата во Гази Баба, сексуално вознемирувал колешка

24 Вести - 20.01.2020

Kомандирoт на полициската станица од општа надлежност Гази Баба, при Сектор за внатрешни работи – Скопје, С.В (49) во текот на 2019 година во повеќе наврати, а последен пат на 07.11.2019 искористувајќи ја позицијата командир, сексуално вознемирувал ...

Разрешен командирот на ПС Гази Баба, сексуално вознемирувал колешка

А1 On - 20.01.2020

Kомандирoт на полициската станица од општа надлежност Гази Баба, при Сектор за внатрешни работи – Скопје, С.В (49) во текот на 2019 година во повеќе наврати, а последен пат на 07.11.2019 искористувајќи ја позицијата командир, сексуално вознемирувал ...

Командирот на ПС Гази Баба сексуално вознемирувал колешка

Press24 - 20.01.2020

Kомандирoт на полициската станица од општа надлежност Гази Баба, при Сектор за внатрешни работи – Скопје, С.В (49) во текот на 2019 година во повеќе наврати, а последен пат на 07.11.2019 искористувајќи ја позицијата командир, сексуално вознемирувал ...

Разрешен командирот на ПС Гази Баба, сексуално вознемирувал колешка

еМагазин - 20.01.2020

Kомандирoт на полициската станица од општа надлежност Гази Баба, при Сектор за внатрешни работи – Скопје, С.В (49) во текот на 2019 година во повеќе наврати, а последен пат на 07.11.2019 искористувајќи ја позицијата командир, сексуално вознемирувал ...

Разрешен командирот на ПС Гази Баба, сексуално вознемирувал колешка

Канал5 - 20.01.2020

При извршените контроли од страна на Одделот за внатрешна контрола, уште две други полициски службенички вработени во полициската станица Гази Баба пријавиле дека на ист начин биле вознемирувани од страна на командирот.

Разрешен командирот на ПС Гази Баба, сексуално вознемирувал колешка

ММС - 20.01.2020

Kомандирoт на полициската станица од општа надлежност Гази Баба, при Сектор за внатрешни работи – Скопје, С.В (49) во текот на 2019 година во повеќе наврати, а последен пат на 07.11.2019 искористувајќи ја позицијата командир, сексуално вознемирувал ...

Разрешен командирот на ПС Гази Баба за сексуално вознемирување на колешка

Локално - 20.01.2020

Kомандирoт на полициската станица од општа надлежност Гази Баба, при Сектор за внатрешни работи – Скопје, С.В (49) во текот на 2019 година во повеќе наврати, а последен пат на 07.11.2019 искористувајќи ја позицијата командир, сексуално вознемирувал ...

Разрешен командирот на ПС Гази Баба, сексуално вознемирувал колешка

Вечер Прес - 20.01.2020

Kомандирoт на полициската станица од општа надлежност Гази Баба, при Сектор за внатрешни работи – Скопје, С.В (49) во текот на 2019 година во повеќе наврати, а последен пат на 07.11.2019 искористувајќи ја позицијата командир, сексуално вознемирувал ...

Командирот од МВР што канеше полицајки на „Пижама парти“ е разрешен

МКД - 20.01.2020

Командирот на полициската станица Гази Баба кој што беше пријавен за сексуално вознемирување за колешките е разрешен. Редакцијата на МКД.мк претходно пишуваше за овој случај и објави пораки во кои пријавениот командир ги кани полицајките на „Пижама ...

Истрагата покажа дека командирот од Гази Баба сексуално вознемирувал и други две полицајки

Република - 20.01.2020

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди во координација со Секторот за внатрешни работи Скопје по добиено известување за сексуално вознемирување, ги изврши потребните проверки и изврши службени разговори со ...

Командир на полициска станица во Скопје сексуално вознемирувал полицајка

Нетпрес - 20.01.2020

Командир од полициската станица во скопска Гази Баба е пријавен за повеќекратно сексуално вознемирување и закани кон негова колешка, а таквото негово однесување во минатото го пријавиле уште две полициски службенички, соопшти во понеделникот ...

Разрешен командирот на ПС Гази Баба, сексуално вознемирувал колешка

Frontline - 20.01.2020

– При извршените контроли од страна на Одделот за внатрешна контрола, уште две други полициски службенички вработени во полициската станица Гази Баба пријавиле дека на ист начин биле вознемирувани од страна на командирот,но со оглед на времето ...

Разрешен командирот на ПС Гази Баба, сексуално вознемирувал колешка

CivilMedia - 20.01.2020

Kомандирoт на полициската станица од општа надлежност Гази Баба, при Сектор за внатрешни работи – Скопје, С.В (49) во текот на 2019 година во повеќе наврати, а последен пат на 07.11.2019 искористувајќи ја позицијата командир, сексуално вознемирувал ...

Разрешен командирот на ПС Гази Баба, сексуално вознемирувал колешка

Опсервер - 20.01.2020

– Kомандирoт на полициската станица од општа надлежност Гази Баба, при Сектор за внатрешни работи – Скопје, С.В (49) во текот на 2019 година во повеќе наврати, а последен пат на 07.11.2019 искористувајќи ја позицијата командир, сексуално ...

Командир од Полициската станицата Гази Баба сексуално вознемирувал полицајки

Точка - 20.01.2020

Командир во полициската станица Гази Баба сексуално вознемирувал три колешки. Против него ќе биде поведена постапка за утврдување дисциплинска одговорност и за отказ по завршување на постапката. Според информациите на МВР, С.В.

Командир од Гази Баба сексуално вознемирувал и се заканувал на полицајка

Скопје1 - 20.01.2020

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди во координација со Секторот за внатрешни работи Скопје по добиено известување за сексуално вознемирување, ги изврши потребните проверки и изврши службени разговори со ...