TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тест · Opel Grandland 1.2 DI Turbo GS Line Automatic

Automedia - 17.05.2022

Кај СУВ-моделите, единственото прашање до скоро беше: А, колку е дизелот? Во меѓувреме се сменија нештата и по цена на дизел се добива уживање. Автоматски менувач со 8 степени и ниво GS Line го прикажуваат Opel Grandland во сосем ново светло.

Ја крати ли Opel понудата?

Turbo1 - 17.05.2022

» Автомобилот кој ние го познаваме под амблемот на Opel , семејната Insignia , повеќе не може да се купи во Велика Британија каде настапува како Vauxhall . Дали тоа значи дека предвреме дојде крајот на патот на инаку одличниот автомобил, последен на ...

Vauxhall – Редуцирање на гамата

Авто Магазин - 17.05.2022

Британскиот клон на Opel одлучи Insignia да престане да се нуди во Обединетото Кралство. Неодамна Vauxhall потврди дека лимузината нема да има наследник во следниот период. Opel уште неколку години ќе продолжи да ја произведува Insignia за Европа и ...

ТЕСТ: Opel Grandland GS-LINE 1.2, со термална камера која гледа пешаци и животни до 100 метри пред возилото

Autofocus - 17.05.2022

Сега Grandland има нов изглед во предниот дел, брендиран од производителот како "Vizor". Сега помалата решетка на ладилникот се протега сѐ до новите матрикс LED светла. Со мало задоцнување, поради логистичките предизвици на Stellantis во однос на ...

General Motors сака да се врати во Европа со електрични возила

Авто Плус - 17.05.2022

Европа е еден од најголемите автомобилски пазари, а електричните возила стануваат екстремно популарни, факт што американскиот гигант General Motors сака да го искористи Растечката побарувачка и продажба на електрични возила во Европа е особено ...

GM сака да се врати на европскиот пазар со електрични возила

24auto - 17.05.2022

Европа е еден од најголемите автомобилски пазари во светот, а електричните возила стануваат исклучително популарни. General Motors ја напушти Европа пред неколку години, но сака дел од колачот, и е подготвен повторно да се врати на пазарот како ...

„Opel Insignia“ станува електричен кросовер

Денар - 17.05.2022

Британскиот оддел на „Opel“, „Vauxhall“, го прекина производството на седанот „Insignia“, а тој нема да добие директен наследник. Од компанијата сепак појаснија дека засега ваква мерка за моделот понуден под марката „Opel“ не е планирана и неговото ...