TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Притвор за битолчанец што запалил шест слот-машини во казино

360 степени - 04.03.2024

На 2 март осомничениот влегол во казино на улицата „Лазо Трповски“ во Битола, се качил на катот од објектот каде што имало и други лица, истурил бензин врз шест слот-машини и ги запалил Триесет и петгодишен жител на битолското село Долно Оризари ...

Притвор за мажот што палеше казино во Битола: истурил бензин врз шест слот-машини

Макфакс

Истурил бензин врз шест слот-машини и ги запалил – притвор за битолчанецот кој запали казино

Centar

Притвор за мажот кој палеше казино во Битола: истурил бензин врз шест слот машини

Опсервер

[ВИДЕО] Притвор за мажот кој палеше казино во Битола: истурил бензин врз шест слот машини

Точка

Доби притвор: Влегол со бензин во битолско казино и го истурил врз слот машини, па го запалил

Скопје1

Притвор за 35-годишник, во казино истурил бензин врз 6 слот машини и ги запалил

Фокус

Вести плус 24Инфо Локално Скопје инфо Вечер Прес Битола Њуз

Во притвор е мажот кој во битолско казино запалил шест апарати за игри на среќа (ВИДЕО)

МКД - 04.03.2024

Триесет и пет годишен маж е во притвор откако во саботата вечерта во казино во Битола истурил бензин врз неколку апарати за игри на среќа и ги ...

Притвор за 35-годишен маж кој во казино во Битола запалил шест апарати за игри на среќа

Слободен Печат

Притвор за жител на Долно Оризари: Истурил бензин врз слот-машини во казино и ги запалил

Н.Македонија - 04.03.2024

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против 35-годишен жител на селото Долно Оризари кој е осомничен за кривично дело – Предизвикување општа опасност од член 288 став 1 од Кривичниот законик.

Битолчанец истурил бензин и запалил слот машини во казино

Мета

(ВИДЕО) Маж запали казино во Битола додека внатре е полно со луѓе – во притвор е

Lider