TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Урнебесна реакција на Гвардиола после промашувањето на Агуеро (видео)

Спортски - 11.02.2019

Манчестер Сити вчера пред своите навивачи убедливо го победи Челзи со 6:0. Одличен натпревар одигра аргентинскиот напаѓач Серхио Агуеро кој постигна уште еден хет-трик, но пред тоа нависитна се посрамоти.

Агуеро е единствениот кој го натера Гвардиола да клекне на колена… (ВИДЕО)

СуперСпорт - 11.02.2019

Манчестер Сити вчера на домашен терен го декласираше Челси со неверојатни 6:0. Одличен меч одигра аргентинскиот напаѓач, Серхио Агуеро кој постигна уште еден хет-трик, но пред тоа да се случи опасно се избламира.

Џеко се враќа во Премиер лигата

Спортски - 11.02.2019

Един Џеко во 2015 година пристигна во Рома од Манчестер Сити и стана незаменлив дел од тимот на „волчицата“. Босанскиот репрезентативец до сега има постигнато 83 гола за Рома и високо се котира на листата на најдобри стрелци на клубот на сите ...

Серхио Агуеро - играчиште за големи натпревари

Оff.net - 11.02.2019

Оние 38 милиони евра кои Манчестер Сити му ги плати на Атлетико за Агуеро во 2011-та година и 138 да беа, немаше да треба да се каат. Човекот дојде, помести граници и испиша историја. Кроен е за ...

Серхио Агуеро ја „искина“ мрежата, а шоуто го украде судијата Мајк Дин (видео)

OhridNews - 11.02.2019

Арбитрите во фудбалот на натпреварите треба да бидат во втор план, но кога е во прашање англискиот судија Мајк Дин тоа не е случај. Дин со театралноста на теренот секогаш привлекува големо внимание, а после дербито помеѓу Манчестер Сити и Челси со ...

Питер Шмајхел најави заминување на неговиот син од Лестер и посочи каде би можел да продолжи

Дерби - 11.02.2019

Поранешниот легендарен голман на Манчестер Јунајтед, Питер Шмајхел во интервју за „БеИН Спортс“ истакна дека неговиот син би можел да си замине од Лестер. 55 годишниот Данец призна дека неговиот син сака да се натпреварува на повисоко ниво, а во ...

Мајк Дин си поигра со Агуеро

Оff.net - 11.02.2019

Аргентинскиот голгетер истера добар мајтап со Серхио Агуеро. Откако голгетерот на Сити кој блесна со хет-трик против Челси сакаше да си ја прибере топката дома, славниот англиски судија му направи „где је ...

ВИДЕО: Судијата Мајк Дин си „тераше“ мајтап со Серхио Агуеро

Спортски - 10.02.2019

Манчестер Сити денес буквално го прегази Челзи во Премиер лигата со убедливи 6:0. „Граѓаните“ денес натпреварот кој требаше да биде дерби на колото на Островот го претворија во тежок пораз од кој „сините“ тешко ќе се опорават.

Агуеро тргна по заслужениот „трофеј“ по хет-трикот, судијата Дин го изнасмеа со еден потег (Видео)

Дерби - 10.02.2019

Манчестер Сити го прегази Челси со 6-0 во денешното дерби во Премиер лигата, дерби кое дефинитивно го одбележа Серхио Кун Агуеро кој постигна три гола на „Итихад“ и на тој начин се запиша во историјата на ова најквалитетно натпреварување на островот.

Агуеро прераснува во легенда на Премиер лигата – се изедначи со Алан Ширер!

Спортски - 10.02.2019

Серхио Агуеро одигра фантастичен натпревар и постигна хет-трик во победата од 6:0 на Манчестер Сити против Челзи. Агуеро постигна три гола со што го запиша единаесетиот хет-трик од неговото доаѓање во Премиер лигата.

Дебакл на Челзи, пораз од 0-6 на гостувањето кај Манчестер Сити

Сител - 10.02.2019

Во дерби дуелот од 26.коло на англиската Премиер лига, Манчестер Сити убедливо со 6-0 го победи Челзи. Актуелниот англиски шампион го отвори резултатот уште во 4.тата минута од средбата со голот на Рахим Стерлинг.

Судија со смисла за хумор: Мајк Дин ја криеше топката од Серхио Агуеро (ВИДЕО)

Sport 1 - 10.02.2019

Манчестер сити го згази Челси со 6-0 во рамки на дербито на Премиерлигата, а Серхио Агуеро постигна три гола. Традиционално топката од натпреварот оди во рацете на хет-трик херојот, но главниот судија Мајк Дин реши малку да се пошегува со ...

Агуеро со хет-трикот против Челзи се изедначи со легендата Ширер

Gol.mk - 10.02.2019

Аргентинскиот фудбалер Серхио Агуеро имаше фантастична партија против Челзи, со која на листата по број на хет-трикови се изедначи со лидерот. Агуеро даде три гола во дебаклот на Челзи на „Итихад“ (6-0), со што го запиша единаесеттиот хет-трик по ...

Челси го доживеа најтешкиот пораз во последните 28 години, и за прв пат прими четири гола на две гостувања (ВИДЕО)

24Фудбал - 10.02.2019

Манчестер Сити го понижи Челси на Етихад, избраниците на Пеп Гвардиола со 6-0 ги совладаа „Сините“ кои го доживеаја најтешкиот пораз од 1991 па наваму. Челси нема по добро да го памети денешното гостувањето кај Манчестер Сити.

Рапсодија на „граѓаните“: Манчестер Сити го „уништи“ Челси (ВИДЕО)

Sport 1 - 10.02.2019

Манчестер Сити одигра натпревар за фудбалските учебници и го „тресна“ со 6-0 големиот ривал Челси. Доминација од првата до последната минута, „граѓаните“ беа толку моќни па во неколку наврати буквално ја криеја топката од противникот.

ВИДЕО: Шоу на Агуеро, Сити со ШЕСТ гола го „размонтира“ очајниот Челзи!

Gol.mk - 10.02.2019

Фудбалерите на Манчестер Сити влегува во пеколна форма во пресрет на одлучувачките натпревар од сезоната во Премиер лигата, запишувајќи ја 21. победа во домашниот шампионат. Наместо дерби на колото, како што се очекуваше, Сити си поигра со големиот ...

Наместо дерби, демонстрација на моќ: Сити го прегази Челси на „Итихад“ (Видео)

Дерби - 10.02.2019

Фудбалерите на Манчестер Сити дефинитивно имаат намера да „гризат“ докрај во борбата за титулата во Премиер лигата, а најдобар доказ за тоа е нивната денешна престава во дерби пресметката со Челси која ја добија со неверојатни 6-0.

Најтежок пораз на Челзи во три децении, Агуеро се израмни со Ширер

Нетпрес - 10.02.2019

Во дербито на 27-то коло од англиското фудбалско првенство, актуелниот шампион Манчестер Сити го декласираше Челзи со 6:0, со што беа надминати некои постигнувања во англискиот фудбал кои траеја повеќе децении.

Видео: Брука за Челзи, Сити против „сините“ си билдаше гол-разлика!

Спортски - 10.02.2019

Манчестер Сити буквално го декласираше Челзи со 6:0, а херој за „граѓаните“ беше Агуеро кој постигна хет-трик. Најпрво Стерлинг го отвори резултатот уште во 4-та минута, откако најдобро се снајде во шеснаесетникот, а потоа следуваше шоу на Агуеро.

Рапсодија во ‘небесно сино’: Сити го демолираше Челси… (ВИДЕО)

Екипа - 10.02.2019

Манчестер сити му го нанесе еден од најсрамните порази на Челси во историјата на Премиер лигата, славејќи со убедливи 6-0 во 27. коло. „Граѓаните“ буквално го демолираа противникот по само 25 минути игра кога стигнаа до предност од 4-0.

„Хет-трик“ мајстор: Агуеро го израмни рекордот на Алан Ширер

Sport 1 - 10.02.2019

Кун Агуеро влезе во бесмртноста на англиската Премиерлига откако со денешните три погодоци против Манчестер Сити го израмни рекордот на Алан Ширер по бројот на хет-трикови во историјата на Премиерлигата.

Урнебесна реакција на Гвардиола по шокантното промашување на Агуеро (ФОТО)

Sport 1 - 10.02.2019

Манчестер Сити го „разби“ Челси уште од првото полувреме (4-0), па бидејки на теренот е поприлично здодевно бидејки игра само еден тим, првото полувреме го одбележа комичната реакција на Гвардиола откако Агуеро успеа да го промаши празниот гол на ...

(ВИДЕО) Циркусс по крајот на мечот: Судијата Дин ја криеше топката на Агуеро како од мало дете

Спортклуб - 10.02.2019

Манчестер Сити буквално го понижи вечерва Челзи откако славеше убедливо со 6-0. По крајот на мечот и срамниот пораз, тренерот на клубот од Лондон, Маурицио Сари одби да се ракува со противничкиот тренер Пеп Гвардиола.

Агуеро со хет-трик го уништи Челзи и го израмни рекордот на Ширер

AKO - 10.02.2019

Манчестер Сите го демолира Челзи со 6-0 во дерbито од 26 коло во Премиерлигата, херој на мечот Агуеро кој постигна хет-трик. Аргентинецот Агуеро го запиша 11. хет-трик и со тоа го израмни рекордот на Алан Ширер во Премиерлигата.

Агуеро со 11. хет-трик во Премиер лигата се израмни со легендарниот Ширер (ФОТО)

SportMedia - 10.02.2019

Трите гола во мрежата на Челзи му донесоа постигнување за аналите на Премиер лигата. Со трите гола во мрежата на Кепа, денеска Серхио Агуеро и официјално влезе во аналите на Премиер лигата како вториот фудбалер во историјата на најсилната англиска ...

Тотенхем го победи Лестер со 3-1

Сител - 10.02.2019

Екипата на Тотенхем забележа победа над Лестер со 3-1 во дуел од 26.коло на англиската Премиер лига. На средбата одиграна на „Вембли“ во Лондон, домаќините поведоа со голот на Давинсон Санчез во 33.минута. Во вториот дел.

Манчестер сити покажа „заби“  – Челси „здробен“ со 6:0 (видео)

TopSport - 10.02.2019

Кризата во Манчестер сити е завршена. Тимот на Пеп Гвардиола е подготвен за одбрана на титулата во Премиер лигата и за безмилосна борба со Ливерпул и Тотенхем за првото место. Ова сигурно е јасно по импресивната 6:0 победа над Челси на „Етихад“.

Потоп на Челси на Етихад, „граѓаните“ се израмнија со Ливерпул (видео)

OhridNews - 10.02.2019

Фудбалерите на Манчестер Сити се изедначија со Ливерпул на врвот од табелата во Премиер лигата, откако полесно од очекувањата во дерби средбата со Челси на Етиханд славеа со високи 6-0. Најтешкиот пораз на Челси во историјата на Премиер лигата ...

ВИДЕО: Агуеро „екплодира“, четири гола за 20 минути на Сити за „нокдаун“ на Челзи!

Gol.mk - 10.02.2019

Фудбалерите на Манчестер Сити играат шампионски натпревар во големото дерби на англискиот фудбал против Челзи и за само 19 минути игра имаат убедливо водство од 4-0. Ако по перфектна тимска акција, Стерлинг го отвори резултатот, Агуеро уште еднаш ...

Челзи доживеа дебакл каков што ретко се гледа на дерби во Премиер лигата (ВИДЕО)

SportMedia - 10.02.2019

„Сините“ од Лондон доживеаја вистинска бламажа на гостувањето кај Манчестер Сити. Пораз кој ќе биде вистински удар за момците на Маурицио Сари. Фудбалерите на Челзи доживеаја вистинска катастрофа на гостувањето на „Етихад“ во Манчестер, каде на ...

Сити го декласира Челзи

Локално - 10.02.2019

Катастрофален пораз од 6:0 претрпе тимот на Челзи вечерва на гостувањето кај Манчестер сити. Головите за Манчестер ги постигнаа Серхио Агуеро – три, Рахим Стерлинг – два, Илкај Гундоган – еден.

Што ли го снајде Челси? Сити за 25 минути му даде четири гола…

Екипа - 10.02.2019

Манчестер Сити игра фуриозен натпревар на „Етихад“ против Челси. Тимот на Пеп Гвардиола по само 25 минути обезбеди неверојатна предност од 4-0. Рахим Стерлинг во четвртата минута донесе водство, следеа два гола на Серхио Агуеро во 13.

Фуриозен старт на „граѓаните“: Стерлинг и два пати Агуеро (видео)

Спортски - 10.02.2019

Манчестер Јунајтед фуриозно го отвори дерби натпреварот против Челзи и после првите 18 минути веќе има водство од 3:0. Најпрво Стерлинг го отвори резултатот уште во 4-та минута, откако најдобро се снајде во шеснаесетникот, а потоа следуваше шоу на ...

Растур-систем: Сити по 25 минути веќе има 4-0 против Челси (ВИДЕО)

Sport 1 - 10.02.2019

Манчестер Сити доминантно го започна дерби дуелот против Челси, па „граѓаните“ уште во првите дваесет и пет минути имаат огромна предност од 4-0. Уште на самиот старт тимот предводен до Гвардиола ги притисна „сините“, најпрвин погоди Стерлинг за ...

ВИДЕО: Сити со шест парчиња го испрати Челси на 6. позиција

Спортклуб - 10.02.2019

Манчестер Сити комплетно го разби тимот на Челси вечерва на Етихад со 6:0. Челси уште во раната фаза од натпреварот беше демолиран, уште во 24. минута веќе домаќинот имаше водство со 4:0 со головите на Стерлинг, Агуеро (2) и Гундоган, резултат со ...

Тотенхем ги казни сите пропусти на Лестер и освои нови три бода во ПЛ (Видео)

Дерби - 10.02.2019

Тотенхем веќе неколку натпревари игра без своите најголеми ѕвезди во тимот, но тоа не ги спречува останатите избраници на Покетино да го дадат својот максимум и да го продолжат победничкиот од во Премиер лигата.

Каква глупост, Варди влезе од клупата и веднаш промаши пенал, Тотнем го казни Лестер (ВИДЕО)

24Фудбал - 10.02.2019

Тотнем го држи чекорот со водечките Ливерпул и Манчестер Сити откако попладнево со 3-1 на Вембли ја доби пресметката со Лестер. „Спарси“ стигнаа до четвртата победа во низа во Премиерлигата, избраниците на Покетино можеби не импресионираа против ...

Видео: Тотенхем до нови три бода, Љорис херој!

Спортски - 10.02.2019

Тотенхем иако без неколку важни фудбалери во тимот успеа да го дојде до важни три бода против Лестер (3:1). Најзаслужен за победата на „спарси“ беше голманот Љорис кој одбрани неколку зицери и му одбрани пенал на Џејми Варди.

Тотнем може и без најдобрите: „Спарси“ лесно го решија Лестер (ВИДЕО)

Sport 1 - 10.02.2019

Тотнем иако без своите најдобри фудбалери Хери Кејн и Деле Али, сепак успеа да издвојува победа од 3-1 против Лестер, во 26 коло од англиската Премиерлига. Натпреварот почна со иницијатива на Лестер, но создадените шанси не ги претвораа во погодок.

ВИДЕО: Лестер направи две грешки и ја плати цената со пораз на „Вембли“

Gol.mk - 10.02.2019

Екипата на Тотенхем се зацврсти на третата позиција со денешниот триумф над Лестер Сити (3-1) на „Вембли“. На врвот на Премиер лигата останаа Ливерпул и Манчестер Сити кој денес го игра дербито со Челзи .

Тотенхем подобар од Лестер

Екипа - 10.02.2019

Тотенхем ја оствари четвртата последовна победа во Премиер – лигата совладувајќи го Лестер со 3-1. Тимот на Маурисио Покетино има 60 бода, пет помалку од лидерот Ливерпул. Девинсон Санчез го отвори резултатот во 33.минута, а Лестер не реализира ...

(ВИДЕО) „Мелење“ во Манчестер, Сити го „потопи“ Челзи по 25 минути игра

Спортклуб - 10.02.2019

Фудбалерите на Манчестер Сити играат извонреден натпревар против Челзи на домашен терен, а по само 25 минути игра победникот е и повеќе од јасен. „Граѓаните“ беа фаворити, но никој не очекуваше дека по 25 минути игра резултатот ќе гласи неверојатни ...

(ВИДЕО) Сити „експрес“: „Граѓаните“ по 13 минути водат со 2:0 против Челзи!

Спортклуб - 10.02.2019

Манчестер Сити во овие моменти го игра дербито против Челзи на домашен терен, а по само 13 минути игра „Граѓаните“ дојдоа до водство од 2:0. Рахим Стерлинг го доведе Сити во водство по само четири минути игра.

(ВИДЕО) Тотенхем не се предава: Лорис му одбрани пенал на Варди, Сон стави точка

Спортклуб - 10.02.2019

Деле Али и Хари Кејн се надвор од тимот веќе подолго време, но Тотенхем не престанува да бележи победи. Тие дојдоа до 20. победа оваа сезона, со оглед на тоа дека во рамките на 26. коло го совладаа Лестер на „Вембли“ со 3:1. Се играше 33.

Лестер ги пропушти своите шанси, Тотенхем со три поени (видео)

TopSport - 10.02.2019

Тотенхем стигна до 2:1 победа над Лестер сити во меч од 26. коло во англиската Премиер лига, откако гостите ги пропуштија своите шанси и утнаа пенал. Спарси дојдоа во водство преку Давинсон Санчез по едно убаво нафрлање на Кристијан Ериксен во 33.

Фабрегас: Азар ќе остане во Челси

Макфакс - 09.02.2019

Сеск Фабрегас е убеден дека Еден Азар ќе потпише нов договор со Челси. Шпанецот и Белгиецот четири и пол години беа соиграчи на „Стенфорд Бриџ“. Фабрегс, во зимскиот преоден рок замина од Челси во Монако, но се уште е добро информиран за случувањата ...

Сити го понижи Челси со шест гола, „сините“ го забележаа најтешкиот пораз од 1991 (ВИДЕО)

МКД - 10.02.2019

Тежок ден за Сари, Челси беше понижен на гостувањето кај Манчестер Сити, „сините" загубија со 6-0 и го забележаа најтешкиот пораз во последните 28 години. Челси нема по добро да го памети денешното гостувањето кај Манчестер Сити.

Манчестер сити покажа „заби“  – Челси „здробен“ со 6:0 (видео)

Макфакс - 10.02.2019

Кризата во Манчестер сити е завршена. Тимот на Пеп Гвардиола е подготвен за одбрана на титулата во Премиер лигата и за безмилосна борба со Ливерпул и Тотенхем за првото место. Ова сигурно е јасно по импресивната 6:0 победа над Челси на „Етихад“.

Сити го декласира Челзи

А1 On - 10.02.2019

Катастрофален пораз од 6:0 претрпе тимот на Челзи вечерва на гостувањето кај Манчестер сити. Головите за Манчестер ги постигнаа Серхио Агуеро – три, Рахим Стерлинг – два, Илкај Гундоган – еден.

Варди трагичар, влезе од клупата и промаши пенал, Тотнем немилосрдно го казни Лестер (ВИДЕО)

МКД - 10.02.2019

Тотнем прокнижи нови три бода, попладнево на „Вембли", Лестер промашуваше а „Спарси" немилосрдно казни и славеше со 3-1. „Спарси“ стигнаа до четвртата победа во низа во Премиерлигата, избраниците на Покетино можеби не импресионираа против Лестер но ...