TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Села за евентуална амнестија на Груевски: Заинтересиран сум ако на маса се стават и „Монструм“, „Диво насеље“ и „Алфа“

Слободен Печат - 19.09.2023

Поранешниот лидерот на Алијанса за Албанците и пратеник, Зијадин Села вели дека неговата партија не учествувала во преговорите за враќање на поранешниот премиер и бегалец Никола Груевски. Но, Села додава дека тој лично и партијата би биле ...

Села заинтересиран за амнестијата ако со неа се опфатат и „Монструм“ и „Диво насеље“

Локално - 19.09.2023

Екс-лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села тврди дека неговата партија не била дел од преговорите за враќање на поранешниот премиер Никола Груевски. Сепак тој порача дека АА би ги прифатиле измените во Кривичниот законик, доколку со нив се ...

Амнестијата на Груевски – Села: Не би бил против, доколку на маса се стават и случаите Монструм, Диво Насеље и Алфа

ТВ21 - 18.09.2023

„Треба да бидете актер во овие разговори за да знаете што може да се случи. Алијанса за Албанците не е дел од овие пресметки. Сега се чини дека опозицијата влијаела на претседателот да го амнестира (Никола) Груевски“.

Села вели дека би бил заинтересиран за амнестијата ако влезат и случаите Монструм, Диво Насеље и Алфа!

4NEWS - 18.09.2023

Поранешниот лидер на Алијанса за Албанците, Зиадин Села вечерва на ТВ21 проговори за амнестијата на екс премиерот Никола Груевски по измените во Кривичниот законик. Според него, тој и неговата партија би биле заинтересирани за овие измени, доколку ...

Села: Би ме интересирале измени во Кривичниот законик, доколку на маса се стават и случаите Монструм, Диво Насеље и ...

Press24 - 18.09.2023

Треба да бидете актер во овие разговори за да знаете што може да се случи. Алијанса за Албанците не е дел од овие пресметки. Сега се чини дека опозицијата влијаела на претседателот да го амнестира (Никола) Груевски.

Села вели дека би бил заинтересиран за измени на КЗ ако влезат и случаите Монструм, Диво Насеље и Алфа!

Република - 18.09.2023

Поранешниот лидер на Алијанса за Албанците, Зиадин Села вечерва на ТВ21 проговори за измените во Кривичниот законик. Според него, тој и неговата партија би биле заинтересирани за овие измени, доколку се намалуваат казните и за други осуденици, како ...

Села вели дека би бил заинтересиран за измени на КЗ ако влезат и случаите Монструм, Диво Насеље и Алфа!

Фокус - 18.09.2023

Поранешниот лидер на Алијанса за Албанците, Зијадин Села вечерва на ТВ21 проговори за измените во Кривичниот законик. Според него, тој и неговата партија би биле заинтересирани за овие измени, доколку се намалуваат казните и за други осуденици, како ...

Села вели дека би бил заинтересиран за измени на КЗ ако влезат и случаите Монструм, Диво Насеље и Алфа!

Либертас - 19.09.2023

Поранешниот лидер на Алијанса за Албанците, Зијадин Села вечерва на ТВ21 проговори за измените во Кривичниот законик. Според него, тој и неговата партија би биле заинтересирани за овие измени, доколку се намалуваат казните и за други осуденици, како ...

МОЖЕБИ, АМА НА МАСА ДА СЕ СТАВАТ „МОНСТРУМ“, „ДИВО НАСЕЉЕ“ И „АЛФА“ Зијадин Села ја коментираше можната амнестија на ...

+инфо - 19.09.2023

Не би било добро за правната држава доколку се амнестираат само политичарите. Да се ​​отвори ова, ќе ме интересира овој случај, ако на маса се стават случаите „Монструм“, „Диво Насеље“ и „Алфа, изјави Села во емисијата „Клик плус“ на ТВ21.