TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мизрахи: Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер

Фактор - 24.09.2020

Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите, вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ. Таа реагира на социјалните мрежи откако портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска, денеска кажа дека со изборот на Мизрахи ...

Мизрахи: СДСМ со тези како Гебелс и неговиот фирер Хитлер

+инфо - 24.09.2020

Очекувам во следната ваква изјава на СДСM да бидам нацртана како карикатура со огромен нос и наочари. Со изборот на Рашела Мизрахи, за член на Извршниот Комитет, се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во ...

Мизрахи: Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите

Макфакс - 24.09.2020

Мизрахи ја загрози македонската европерспектива или преведено Евреите се опасност за Европа, како изваден цитат од говорите на Гебелс и неговиот фирер Хитлер. Со ваква објава реагираше на социјалните мрежи претставничката на ВМРО-ДПМНЕ, откако ...

Мизрахи: СДСМ со тези како Гебелс и неговиот фирер Хитлер

Press24 - 24.09.2020

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Рашела Мизрахи бурно реагираше на прес-конференцијата на портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска. Вели дека тезата оти таа ја загрозува македонската европерспектива во превод била „Евреите се опасност за Европа“.

Мизрахи: СДСМ со тези како Гебелс и неговиот фирер Хитлер

Република - 24.09.2020

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи одговори на обвинувањата од СДСМ за нејзиниот избор за член на Извршниот комитет на партијата. , напиша Мизрахи. ...

Мизрахи: СДСМ со тези како Гебелс и неговиот фирер Хитлер

Опсервер - 24.09.2020

Мизрахи ја загрози македонската европерспектива е во превод Евреите се опасност за Европа како изваден цитат од говорите на Гебелс и неговиот фирер Хитлер. Очекувам во следната ваква изјава на СДСM да бидам нацртана како карикатура со огромен нос и ...

Мизрахи до СДСМ: ЗНАМ ДЕКА НЕМАТЕ СРАМ, НО МАКЕДОНИЈА СЕ СРАМИ ОД ВАС!

Курир - 24.09.2020

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи одговори на обвинувањата од СДСМ: „Мизрахи ја загрози македонската европерспектива е во превод Евреите се опасност за Европа како изваден цитат од говорите на Гебелс и неговиот фирер Хитлер.

РАШЕЛА: СДСМ со тези како Гебелс и неговиот фирер Хитлер

Вечер - 24.09.2020

Мизрахи ја загрози македонската европерспектива е во превод Евреите се опасност за Европа како изваден цитат од говорите на Гебелс и неговиот фирер Хитлер , реагира пратеничката Рашела Мизрахи на обвинувањата на СДСМ дека со нејзиниот избор за член ...

Со изборот на Мизрахи за член на Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ВМРО-ДПМНЕ

24Инфо - 24.09.2020

Прес-конференција, Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ „ Со изборот на членови на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со сигурност ја потврди режимската матрица на оваа партија со која всушност раководи Никола Груевски.

(ВИДЕО) Кузеска: Со изборот на Мизрахи за член на Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ...

А1 On - 24.09.2020

„Со изборот на членови на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со сигурност ја потврди режимската матрица на оваа партија со која всушност раководи Никола Груевски. Составот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, скроен по желба на ...

Кузеска: Со изборот на Мизрахи во Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ВМРО-ДПМНЕ,

Макфакс - 24.09.2020

Со изборот на Рашела Мизрахи, за член на Извршниот Комитет, се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во Европската Унија, изјави на прес-конференција, Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ.

(ВИДЕО) Кузеска: Со изборот на Мизрахи за член на Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ...

iPortal - 24.09.2020

Со изборот на Мизрахи за член на Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ВМРО-ДПМНЕ, изјави на денешната прес-конференција Богданка Кузеска, портпаролката на СДСМ.

(ВИДЕО) Кузеска: Со изборот на Мизрахи за член на Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ...

Бриф - 24.09.2020

„Со изборот на членови на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со сигурност ја потврди режимската матрица на оваа партија со која всушност раководи Никола Груевски. Составот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, скроен по желба на ...

Кузеска: Со изборот на Мизрахи за член на Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1 - 24.09.2020

Со изборот на членови на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со сигурност ја потврди режимската матрица на оваа партија со која всушност раководи Никола Груевски. Составот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, скроен по желба на ...

Кузеска: Со изборот на Мизрахи во Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ВМРО-ДПМНЕ,

Вечер - 24.09.2020

Со изборот на Рашела Мизрахи за член на Извршниот комитет се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во Европската Унија, изјави на прес-конференција Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ.

Кузеска: Со изборот на Мизрахи, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 24.09.2020

„Со изборот на членови на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со сигурност ја потврди режимската матрица на оваа партија со која всушност раководи Никола Груевски. Составот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, скроен по желба на ...

Кузеска: Со изборот на Мизрахи во Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 24.09.2020

Со изборот на Рашела Мизрахи за член на Извршниот комитет се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во Европската Унија, изјави на прес-конференција Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ.

Кузеска: Со изборот на Мизрахи за член на Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ВМРО-ДПМНЕ

Frontline - 24.09.2020

Со изборот на членови на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со сигурност ја потврди режимската матрица на оваа партија со која всушност раководи Никола Груевски, напиша портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска, во денешното сооштение ...

Кузеска: Со изборот на Мизрахи во Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ВМРО-ДПМНЕ,

MTM - 24.09.2020

Со изборот на Рашела Мизрахи за член на Извршниот комитет се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во Европската Унија, изјави на прес-конференција Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ.

(ВИДЕО) Кузеска: Со изборот на Мизрахи за член на Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ...

Граѓански збор - 24.09.2020

Со изборот на Мизрахи за член на Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ВМРО-ДПМНЕ, изјави на денешната прес-конференција Богданка Кузеска, портпаролката на СДСМ.

Кузеска: Со Мизрахи се потврдува антиевропската матрица на ВМРО-ДПМНЕ

MakPress - 24.09.2020

Со изборот на членови на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со сигурност ја потврди режимската матрица на оваа партија со која всушност раководи Никола Груевски. Составот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, скроен по желба на ...

За СДСМ изборот на Мизрахи во ИК е антиевропска матрица ВМРО-ДПМНЕ или, пак, СДС е антисемитска партија

Нетпрес - 24.09.2020

Богданка Кузеска, портпаролката на СДСМ, на прес-конференција изјави дека со изборот на Рашела Мизрахи за член на Извршниот комитет, Мицкоски ја потврдил антиевропската матрица на ВМРО-ДПМНЕ.

МИЗРАХИ ДО СДСМ: Кога велите Мизрахи ја загрози македонската европерспектива, во превод велите Евреите се опасност за ...

Денешен - 24.09.2020

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи одговори на обвинувањата од СДСМ: „Мизрахи ја загрози македонската европерспектива е во превод Евреите се опасност за Европа како изваден цитат од говорите на Гебелс и неговиот фирер Хитлер.

Мизрахи: Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите

Вечер - 24.09.2020

Мизрахи ја загрози македонската европерспектива или преведено – Евреите се опасност за Европа, како изваден цитат од говорите на Гебелс и неговиот фирер Хитлер. Со ваква објава реагира на социјалните мрежи претставничката на ВМРО-ДПМНЕ кога ...

Мизрахи: СДСМ со тези како Гебелс и неговиот фирер Хитлер

24Инфо - 24.09.2020

Мизрахи ја загрози македонската европерспектива е во превод Евреите се опасност за Европа како изваден цитат од говорите на Гебелс и неговиот фирер Хитлер. Очекувам во следната ваква изјава на СДСM да бидам нацртана како карикатура со огромен нос и ...

Мизрахи: Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите

Н.Македонија - 24.09.2020

Рашела Мизрахи ја загрози македонската европерспектива или преведено – Евреите се опасност за Европа, како изваден цитат од говорите на Гебелс и неговиот фирер Хитлер. Со ваква објава реагира на социјалните мрежи претставничката на ВМРО-ДПМНЕ кога ...

Мизрахи ги спореди обвинувањата од СДСМ со говорите на Хитлер против Евреите

365 - 24.09.2020

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ – Рашела Мизрахи, ги обвини СДСМ за антисемитизам, а нивните критики кон неа ги спореди со говорите на Гебелс и Хитлер. „Со изборот на Мизрахи за член на Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ...

Мизрахи: СДСМ со тези како Гебелс и неговиот фирер Хитлер

Канал5 - 24.09.2020

Мизрахи ја загрози македонската европерспектива е во превод Евреите се опасност за Европа како изваден цитат од говорите на Гебелс и неговиот фирер Хитлер,се наведува во објавата на Рашела Мизрахи на ФБ.

Мизрахи: СДСМ со тези како Гебелс и неговиот фирер Хитлер

Нетпрес - 24.09.2020

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи одговори на обвинувањата од СДСМ за нејзиниот избор за член на Извршниот комитет на партијата. -Мизрахи ја загрози македонската европерспектива е во превод Евреите се опасност за Европа како изваден цитат ...

Мизрахи: Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите

Точка - 24.09.2020

Мизрахи ја загрози македонската европерспектива или преведено – Евреите се опасност за Европа, како изваден цитат од говорите на Гебелс и неговиот фирер Хитлер. Со ваква објава реагира на социјалните мрежи претставничката на ВМРО-ДПМНЕ кога ...