TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новиот Suzuki Swift пристигна во Европа, најмногу новини има во кабината (ФОТО)

Канал5 - 07.12.2023

Пристигна четвртата генерација на популарното мало возило на Сузуки. На самиот почеток треба да се има предвид дека на многумина ќе им биде тешко да ја препознаат новата генерација. Дизајнот е нешто поаголен, но конзистентен во еволутивниот циклус ...

ПРЕМИЕРА: Новиот Suzuki Swift пристигнува со лајт-хибридна технологија и нов ентериер

CARClub - 07.12.2023

Помина помалку од еден месец откако најновата верзија на јапонскиот мал хечбек го имаше своето деби на саемот за автомобили во Токио. Иако на прв поглед делува како фејслифтирана верзија, сепак се работи за целосно нов модел.

Suzuki премиерно ја претстави европската верзија на новиот Swift

Авто Плус - 06.12.2023

Четвртата генерација на Suzki Swift добива редизајниран изглед, освежен ентериер и побогата безбедносна опрема Откако ја претстави јапонската верзија на својот субкомпактен хечбек, Suzuki премиерно ја покажа и европската варијанта на новиот Swift.