TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

25 годишен пациент од Демир Капија меѓу денешните починати од Ковид 19

Денешен - 14.09.2021

Меѓу починатите од Ковид 19 во изманите 24 часа се наоѓа 25 годишно лице од Демир Капија. Нема информации каде починало ова лице, како што нема информации ни за тоа што се случило со него.

Триесет починати, 572 заразени со ковид 19

Р.С.Европа - 14.09.2021

Министерството за здравство информира дека во изминатото деноноќие од Ковид-19 починале 30 лица. Од пријавените, 27 починале во болнички, а останатите 3 лица во домашни услови. Во последните 24 часа направени се 4511 тестови, а потврдени 572 нови ...

Состојба до 14.09.2021: Пријавени се 572 новозаболени и 30 починати лица

Црнобело

Убава вест: 694 лица оздравеле од ковид 19

Centar - 14.09.2021

Регистрирани сe 694 оздравени пациенти од коронавирус, и тоа според градови изгледа вака: Скопје – 340, Куманово – 63, Струмица – 49, Гостивар – 45, Тетово – 44, Дебар – 21, Штип – 19, Радовиш – 18, Кавадарци и Велес – по 14, Гевгелија и Крива ...

Убава вест: 694 оздравени од Ковид-19

еМагазин

Почина 25 годишен пациент од Демир Капија – Коронавирусот одзеде вкупно 30 животи во изминатиот ден

Centar - 14.09.2021

Пријавени се 30 починати лица од коронавирус: 10 починати лица од Скопје (88г, 76г, 74г, 74г, 70г, 67г, 67г, 63г, 59г, 43г), 4 починати лица од Гостивар (77г, 71г, 57г и 51г), по две починати лица од Куманово (82г и 78г), Тетово (75г, 58г) и ...

Oд ковид почина 25 годишен пациент од Демир Капија

Фактор

Ковид-биланс: 694 оздравени и 572 новозаразени пациенти

Локално - 14.09.2021

Во последните 24 часа се потврдени 572 нови случаи на Ковид-19, соопштија од Министерството за здравство. Регистрирани се 287 случаи во Скопје, Куманово – 58, Кавадарци – 24, Тетово и Кичево – по 21, Велес – 19, Гостивар – 15, Прилеп – 14, Битола, ...

572 нови случаи на Ковид-19 од 4.511 тестирања

еМагазин

Од Ковид-19 починаа 30 лица, тројца починале дома, најмладото на 25-годишна возраст

еМагазин - 14.09.2021

Министерството за здравство информира дека се пријавени 30 починати лица од Ковид-19: 10 починати лица од Скопје (88г, 76г, 74г, 74г, 70г, 67г, 67г, 63г, 59г, 43г), 4 починати лица од Гостивар (77г, 71г, 57г и 51г), по две починати лица од Куманово ...

Бројот на починати лица во земјава достигна 6.277 како последица од коронавирусот

Press24 - 14.09.2021

Согласно последните информации на Министерството за здравство, моменталната бројка на починати од коронавирусот, од почетокот на пандемијата достигна 6.277. Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата ...

Повторно многу починати: Короната одзеде 18 животи, новозаразени се 183 лица

Република

Во последните 24 часа нови 183 случаи со Ковид-19

Lider - 14.09.2021

Во последните 24 часа починаа 18 лица, нови 183 случаи со Ковид-19 Министерството за здравство информира дека во изминативе 24 часа се направени 2,035 тестирања, а регистрирани се нови 183 случаи на Ковид-19.