TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Николоски: Процесот на реформа на ВМРО-ДПМНЕ ги дава своите резултати

Фокус - 22.10.2021

Процесот на реформа на ВМРО-ДПМНЕ ги дава своите резултати, рече Александар Николоски во вечерашното гостување во емисијата Трилинг на ТВ 24. -95 отсто од кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ никогаш не биле на некоја извршна функција.

Николоски: Заев попусто се надева на пресврт во вториот круг, тоа е невозможно, јасна е волјата на граѓаните

Курир

Исплашени од соочување со народот, СДСМ почнаа да бегаат од емисии: Николовски немал 20 минути време па избегал од Трилинг

Курир

Промени по изборите?

24 Вести

Александар Николоски гостин во емисијата „Трилинг“ на ТВ 24

Lider

Александар Николоски гостин во емисијата „Трилинг“ на ТВ 24

Курир

Николоски: Заев попусто се надева на пресврт во вториот круг, тоа е невозможно, јасна е волјата на граѓаните

Lider

Lider Локално Република Нетпрес Press24 Република Нетпрес Вечер Прес

Николовски: Повторно влегуваме како фаворити и како владина коалиција, обединети со граѓаните ќе победиме

Сител - 22.10.2021

Локалните избори се важни избори затоа што нивниот исход ќе ја одреди иднината, ќе одреди дали општините, дали Битола, дали државата ќе продолжи напред или ќе се врати назад во режим и изолација, изјави Љупчо Николовски, шеф на централниот изборен ...

Николовски од Битола: Развојот на општините продолжува со обединување на граѓаните

Канал5

Николовски од Битола: Развојот на општините продолжува со обединување на граѓаните и сите демократски и прогресивни групи

Centar

Николовски во Битола повика на обединување со граѓаните

Битола Њуз

Николовски: Да се обединиме и на 31 октомври да гласаме за раст на платите и пензиите, за парите да се враќаат кај граѓаните

Слободен Печат

(Видео) Николовски од Битола: Развојот на општините продолжува со обединување на граѓаните

MTM

Николовски: Да се обединиме и да излеземе да гласаме, за да не се враќаме назад

Тера

24Инфо iPortal Press24 Вечер Прес Frontline

Николоски: Во Скопје битката е извесна, Данела Арсовска е новиот градоначалник, потребен е широк опозициски фронт и ...

Курир - 22.10.2021

Во однос на вториот круг од локалните избори потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, вечерва во „Трилинг“, во Телевизија 24 истакна дека во Скопје битката е извесна, дека граѓаните веќе гласале против Петре Шилегов, а Данела Арсовска е ...

Николоски: Во Скопје битката е извесна, Данела Арсовска е новиот градоначалник , потребен е широк опозициски фронт и обединување

Република

НИКОЛОСКИ: Во вториот круг очекувам поголема излезност, Арсовска е новиот градоначалник на Скопјеје

Денешен

Николоски: Во Скопје битката е извесна, Данела Арсовска е новиот градоначалник, потребен е широк опозициски фронт и обединување

Опсервер

Николоски: Во Скопје битката е извесна, Данела Арсовска е новиот градоначалник, потребен е широк опозициски фронт и обединување

Zoom

Николоски: Во Скопје битката е извесна, Данела Арсовска е новиот градоначалник, потребен е широк опозициски фронт и обединување

Нетпрес

ЗАЕВ ПОПУСТО СЕ НАДЕВА НА ПРЕСВРТ Во Скопје битката е извесна, ќе победи Данела Арсовска, вели Николоски

+инфо

Николоски: Овие избори се референдум за владеењето на Заев или ќе владее корупцијата или ќе има нова иднина, со нова ...

Lider - 22.10.2021

Николоски рече дека граѓаните одлучуваат дали ќе владее влада со криминали и корупција или ќе се случат промени за нова иднина на Македонија. Овие избори се во духот на референдум за владеењето на Зоран Заев, којшто гледам дека и тој го прифати, па ...

Николоски: Овие избори се референдум за владеењето на Заев- или ќе владее корупцијата или ќе има нова иднина, со нова влада

Курир

Николоски: Овие избори се референдум или ќе владее корупцијата на Заев или ќе има нова иднина со нова влада

Република

НИКОЛОСКИ: Овие избори всушност се референдум за владеењето на Заев!

Денешен

Николоски: Овие избори се референдум за владеењето на Заев- или ќе владее корупцијата или ќе има нова иднина

Нетпрес

Николоски: Овие избори се референдум или ќе владее корупцијата на Заев или ќе има нова иднина со нова влада

MakPress