TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реакција на АВМУ за недоличното однесување кон новинарка од страна на директорот на топланата Скопје – Север

Слободен Печат - 26.11.2022

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги најостро го осудува недоличниот однос на директорот на топланата Скопје-Север, Куштрим Рамадани кон новинарката Катерина Додевска на порталот „МКД.мк”.

АВМУ го осудува односот на директорот на топланата „Скопје Север” кон новинарката Додевска

24Инфо

АВМУ најостро го осудува недоличниот однос на директорот на топланата Скопје-Север, Куштрим Рамадани кон новинарката Катерина Додевска

Centar

АВМУ со осуда за недоличниот однос на директорот на топланата Скопје-Север, Куштрим Рамадани

Канал5

АВМУ: Функционерите треба да бидат свесни дека имаат одговорност за секој искажан збор

МКД

И АВМУ ГО ОСУДИ ОДНОСОТ НА РАМАДАНИ КОН НОВИНАРКАТА ДОДЕВСКА „Носителите на јавни функции не смеат да упатуваат вулгарни навреди“

+инфо

Агенцијата за аудиовизуелни услуги: Најостро го осудуваме недоличниот однос на Рамадани кон новинарката

Макфакс

Lider Нетпрес Вечер Прес А1 On MakPress

„Оставка веднаш“ – Новинарските здруженија згрозени од пцовките од директорот Рамадани врз новинарка

Радио МОФ - 26.11.2022

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите (ССНМ) ги осудија навредите и недоличниот речник на директорот на Топланата „Скопје Север“, Куштрим Рамадани упатени кон новинарката Катерина Додевска од МКД.мк.

ЗНМ бара оставка од директорот на топланата Скопје, Север: Рамадани со груби навреди кон новинарката Додевска

А1 On

ССНМ е згрозен од односот на директорот Рамадани кон новинарката Додевска

МКД

ЗНМ бара оставка од директорот на топланата „Скопје-Север“ поради груби навреди кон новинарка

Макфакс

ЗНМ: Директорот на топланата Скопје-Север да поднсе оставка поради груби навреди кон новинарката на МКД

24Инфо

ЗНМ: Директорот на топлана „Скопје Север“, Рамадани да си поднесе оставка поради груби навреди кон новинарката Додевска

еМагазин

ЗНМ: Груби навреди кон новинарката Додевска - директорот Рамадани веднаш да си поднесе оставка

Скопје инфо

Локално Во Центар Фокус +инфо Република Кајгана 4NEWS Скопје24

Скопје Север работи во сива зона, без лиценца, без еко-дозвола, со нервозен директор

МКД - 26.11.2022

Топланата Скопје Север има 15 вработени и со парно греење снабдува 500 домови во скопските населби Чаир и Бутел. Од 2005 година оваа компанија нема лиценца за вршење на оваа дејност, ни потврдија од Регулаторната комисија за енергетика.

ПЕТСТОТИНИ ДОМАЌИНСТВА ОД ЧАИР БЕЗ ПАРНО: Топланата Скопје север не смее да работи на мазут

Фактор

Скопје Север работи во сива зона, без лиценца, без еко-дозвола, со нервозен директор

Скопје инфо

СЕММ: Загрижува толеранцијата на испадите на функционерите

МКД - 26.11.2022

Пцовките, навредите, заканите и целата агресија во телефонска комуникација помеѓу новинарите и функционерите се сведоштво за елементарна лична некултура, но и за општествена атмосфера каде се нормализираат и толерираат овие испади и тоа е она што ...

ЗНМ: Директорот Рамадани да поднесе оставка по навредите кон Додевска

МКД

ЗНМ поради навредите кон новинарката Додевска бара оставка на директорот на топланата Скопје Север

Мета

ЗНМ: Директорот на топланата „Скопје Север” да си поднесе оставка поради грубите навреди кон новинарка

Бизнис Вести

ЗНМ: Директорот на топланата „Скопје Север“ да си поднесе оставка поради грубите навреди кон новинарка

Press24

ЗНМ: Директорот на топланата „Скопје Север” да си поднесе оставка поради грубите навреди кон новинарка

Слободен Печат

ЗНМ: Директорот на топланата „Скопје Север“ да си поднесе оставка поради грубите навреди кон новинарка

OhridNews

Нетпрес Zoom Либертас Опсервер Независен Вечер Прес Точка Lider